Навряд чи знайдеться будинок або квартира, де був би відсутній цей предмет меблів. Буквально на кожній кухні можна відшукати ці, жорсткі або покриті м’якою подушкою стільці, звані табуретками. Всі знають, як вони виглядають і називаються, але при цьому мало хто знає про історію їх походження і запозичення назви. А також що насправді означає це слово.

Що являє собою табурет

Зміст статті

 • Що являє собою табурет
  • Особливості конструкції табурета
 • Історичні відомості про табуреті
 • Різновиди табуретів

Табурет має чітко встановленої конструкцією. Це сидіння з чотирма стійкими ніжками, які також скріплені між собою. На відміну від інших предметів меблів, які призначені для відпочинку, цей стілець не має спинки і підлокітників.

Вони виготовляються з різних матеріалів, наприклад, ДСП, дерево, МДФ, фанера і навіть метал. Сидіння може бути жорстким, покритий спеціальним складом, стійким до зносу. А також можлива м’яка оббивка сидіння з покриттям зі штучної шкіри або текстилю.

Особливості конструкції табурета

У меблевих магазинах можна зустріти велику кількість моделей кухонних меблів, всіх їх відрізняє особливість конструкції. Так, в них присутні два основних елемента: ніжки і сидіння. Вони можуть відрізнятися між собою стилем, матеріалом, з якого виготовлені, елементами декорами, але суть використання залишається незмінною.

Важливо!

Вибираючи табурет, обов’язково потрібно враховувати умови його використання та власні уявлення про затишок і комфорт. Він повинен добре вписуватися в інтер’єр і життя господарів житла.

Їх безсумнівні переваги:

 • економія місця (стільці можна встановлювати один на одного або прибирати під стіл, звільняючи більше вільного простору);
 • не псують інтер’єр (це нейтральні предмети, які не можуть зіпсувати інтер’єр приміщення);
 • не порушують гармонію (завдяки універсальності, відмінно поєднуються з більшістю стилів в дизайні інтер’єру);
 • не вимагають складного додаткового догляду.

Величезним плюсом вважається великий асортимент, представлений в меблевих салонах. При виборі можна враховувати особистісні уявлення про комфорт і красу.

Історичні відомості про табуреті

Саме слово «табурет» в перекладі з французької означає «подушечка для голок». Навряд чи на такому стільці вдасться зручно посидіти. Однак, є припущення, що так стали називати стільці на ніжках без спинки тоді, коли з’явилися моделі з м’якими, прошитими сидіннями, схожими на подушку для голок.

В цілому сам предмет меблів з’явився дуже давно, перші згадки датовані 3000 рр. до н. е. У Древній Греції і Єгипті активно використовувалися вироби, подібні сучасної табуретці, для забезпечення комфорту правителів і фараонів. Тільки вони мали право використовувати цей предмет меблів для власного користування. У Стародавньому Єгипті навіть були складні підставки з сидінням, виготовленим з циновки.

Різновиди табуретів

Сьогодні в магазинах представлено величезне різноманіття цих зручних стільців різних форм і призначення. Існує велика класифікація предметів меблів за різними ознаками.

Залежно від матеріалу виготовлення виділяють:

 • дерев’яні (екологічно чисті і найдорожчі);
 • металеві (зазвичай з металу роблять тільки основу і ніжки);
 • пластикові (менш стійкі до зносу, але зручні і не вимагає копіткого догляду).

В залежності від матеріалу оббивки сидіння:

 • з м’яким сидінням (забезпечують максимальний комфорт під час використання);
 • з жорстким сидінням.

         

В залежності від форми:

 • круглі;
 • квадратні;
 • трикутні.

                     

Також виділяють високі і низькі стільці. Наприклад, в барах і ресторанах часто біля барної стійки встановлені високі, так і звані, барні табурети без спинки і підлокітників, на яких відвідувачі можуть зручно розташуватися.

Важливо!

Підбирайте в магазині саме ту форму табурета, яка підійде під всі поставлені перед меблями завдання.

Табурет – це невід’ємна частина нашого життя і зручний предмет меблів. Він допомагає економити простір і створює масу зручностей під час експлуатації кухонних меблів.