Російські хати просто не вийде уявити без білосніжної печі, яка без всяких перебільшень може по праву вважатися душею хатинки. Вона не тільки обігріває житлове простір і готує їжу. Пічка допомагає нагріти воду для прання або миття посуду, висушити випрані речі, а також є відмінним лежаком, на якому можна не тільки добре розрівняти спину, але ще і відмінно виспатися після важкого дня. Адже недарма в російських казках і радянських мультфільмах багато герої ночували саме на печах.

А чого варто усім відомий персонаж на ім’я Омелько? Цей казковий герой примудрився використовувати піч не за прямим призначенням, і замість готування їжі або відпочинку, він розсікав на цьому пристрої по селі, використовуючи його в якості транспорту. Будь-яка піч складається з декількох елементів, і однією з найбільш головних деталей є устьице.

Але не багато хто знає, для чого воно потрібно, і яку функцію виконує в роботі печі. Саме тому у матеріалі нижче ми і вирішили в деталях розібрати це питання, і надати вам трохи корисної інформації. Отже, приступимо

Що являє собою устьице в печі

Зміст статті

  • Що являє собою устьице в печі
  • Складові частини продихи
  • Функціональне призначення продихи

Що це таке «устьице в печі»? Навпаки припічка розташована головна деталь, а саме камера для приготування продуктів. Вона має й інші назви, а саме горнило або топливник. А поруч з цим віконцем розташувалося отвір, іменоване в народі чолом або гирлом.

У стандартних моделях воно виконано у формі прямокутника прямокутну форму і зовні схоже на склепіння. У середньому ширина становить 50 см, а показник висоти зупинився на позначці в 35 див.

Складові частини продихи

Ця деталь є невід’ємною складовою в будь печі, і без її наявності використання обладнання стане неможливим. З обох сторін продихи розташовуються невеликі западини. Їх називають зольниками або очелками. Крім того, гирло включає і інші деталі, а саме:

  • Заслінка для закриття (може мати як одну, так і дві ручки);
  • Сам отвір продихи для закладки палива;
  • Невеликий поріжок, запобігає висипання палива назовні після закладки.

Функціональне призначення продихи

Як згадувалося вище, устьице є однією з найбільш важливих частин у будь-якої печі. Це отвір призначений для закладки палива, що забезпечує стабільну роботу печі, необхідну для приготування їжі. Крім того, через устьице закладає посуд з продуктами для приготування. Це отвір влаштовано так, що над ним до верхньої точки горнила розташована стінка — газовий поріг 7, мінімальна висота якого стартує з показника в 18 див.