Що входить в обов’язки свідків на весіллі

Важливою парою на весіллі після молодят вважаються свідки. Часто зустрічається питання: Скільки свідків має бути на весіллі і кого треба обирати на цю роль. В основному така доля дістається подруги нареченої і другу нареченого, які ще не обтяжені узами шлюбу. Але це не завжди саме так. Свідком може бути і рідні, і розведені, і навіть заміжні (в такому випадку, звичайно краще взяти свідками сімейну пару, а не розділяти їх). Дуже важливо, щоб це були люди, сповнені енергії, запалу та гарного настрою, здатні прикрасити весільний вечір і допомогти в його організації.

Зовнішній вид свідків на весілля повинен відповідати урочистості цього дня. Свідку підійде елегантний костюм, при цьому колір краще вибрати такий, щоб відрізнявся від костюма нареченого. Свідкові також краще відмовитися від білої сукні, щоб не зливатися з нареченою.

Обов’язки свідків на весіллі

Що входить в обовязки свідків на весіллі

Якщо вам випала така честь, стати на весіллі почесним свідком, то ви автоматично стаєте незамінним помічником нареченому і нареченій вже на етапі підготовки до свята.

На етапі підготовки до весілля

  • Свідок допомагає нареченій підібрати весільну сукню, вчиться правильно зашнуровувати корсет на ньому, щоб не було складок, адже саме в день весілля ця місія випадає їй. Крім цього, наречена може довірити допомогу в пошуках фото та відео операторів, букету для нареченої, прикраси залу і т. п. При цьому вона ще має простежити, щоб всі доставили точно в строк. Також свідок зобов’язана провести організацію дівич-вечора і скласти цікавий сценарій викупу нареченої;
  • Для свідка ж першим ділом – організувати парубоцьку вечірку, щоб наречений перед весіллям зміг відпочити в колі друзів і розслабитися. Головне – простежити, щоб у разі парубочого безпосередньо перед весіллям, наречений зміг з ранку встати і гідно з’явитися на заході. Що стосується весільного торжества, наречений може зайнятися пошуком машини для наречених, продумати місця, де пройде весільна прогулянка після розпису.

Вранці весільного дня

Що входить в обовязки свідків на весіллі

  • Свідкові доведеться встати раніше, щоб привести себе в порядок до того, як почнуться збори нареченої, адже саме вона буде безпосередньо брати участь в них. Також буде необхідно допомогти в оформленні викупу і кортежу весільних авто. Ну і безумовно, свідок допомагає подружкам у проведенні викупу;
  • Свідок також повинен приїхати заздалегідь, щоб допомогти прикрасити весільний автомобіль і забрати від флориста букет для нареченої. Коли наречений зібраний, вони разом їдуть на викуп, де свідок – один з головних учасників. Його місія – виконувати всі завдання подружок нареченої, платити викуп і допомогти нареченому дістатися до своєї коханої. Після викупу свідок займається розсадженням гостей, весільний кортеж, щоб усім вистачило місць;

Під час урочистої реєстрації шлюбу

Що входить в обовязки свідків на весіллі

  • В обов’язки свідка входить постійна допомога нареченій. Вона стежить за її зовнішнім виглядом протягом всього дня. Під час реєстрації шлюбу свідок знаходиться поруч з нареченою, а також допомагає свідку розстеляти весільний рушник. Під час привітань від гостей дружка тримає подаровані букети. Потім допомагає свідку обсипати молодят на виході з Рагсу;
  • Першим ділом, свідок повинен доставити до реєстрації шлюбу кільця і документи, і дати гостям всі необхідні речі для обсипання молодих. Під час церемонії свідок стоїть поруч з нареченим, розстеляє весільний рушник. Якщо це передбачено сценарієм, то свідок подає нареченим кільця і келихи з шампанським.

Якщо молодята зважилися на такий відповідальний крок, як вінчання, то свідки всю церемонію тримають над їх головою корони.

Коли починається весільна прогулянка свідки веселяться і фотографуються з молодятами. Потім допомагають організувати невеликий пікнік, розкласти їжу і налити всім шампанського, а по закінченню – прибрати все і викинути сміття.

Під час весільного банкету

Що входить в обовязки свідків на весіллі

Щоб молодята могли розслабитися і не відволікатися на дрібниці, свідки повинні взяти на себе всі організаційні моменти. Якщо на весіллі тамада не передбачений – саме свідки беруть на себе цю місію і проводять вечір. Для цього їм, звичайно ж, варто заздалегідь написати сценарій вечора і придумати цікаві конкурси, в тому числі й конкурси для свідків, в яких їм доведеться брати активну участь. Якщо ж тамада був замовлений на цей вечір, то свідки в усьому їй допомагають.

Конкурси для свідків – невід’ємна частина будь-якого весілля. Це допомагає гостям відчувати себе комфортніше і брати активну участь у веселощі. Також весілля для свідків – це не тільки відпочинок, але і відповідальність за те, щоб наречену або її туфельки не вкрали. Практично всі конкурси для свідків спрямовані саме на викуп нареченої і її взуття, які вони прогледіли.

Що робить свідок на весіллі вже давно ні для кого не секрет. Якщо між гостями виникають конфлікти, то в обов’язки свідка на весіллі входить швидко їх врегулювання, щоб свято не було зіпсовано.

Розслабитися не можна ні на секунду, поки не покине зал останній запрошений гість.

Щоб свідки вирізнялись від інших гостей, їм на вбрання одягають спеціальні значки для свідків. Це відмінна заміна всіх звичних стрічок, які тільки заважають їм під час конкурсів. Значки для свідків можна придбати на замовлення, або ж зробити своїми руками, це буде приємніше удвічі.

Тости від свідків – обов’язкова частина весільної програми. Привітання на весілля від свідка повинні бути душевними, тому їх краще підготувати заздалегідь і добре відрепетирувати. Можна замовити вірш для молодих, який буде написаний тільки про них двох. Тост свідка повинен бути дуже зворушливим. Також в обов’язки свідка на весілля входить і завершальна вечір мова свідка, як побажання щасливого сімейного життя і здорових діток.

І пам’ятайте: весілля без свідків — це не справжня весілля!