Різні предмети меблів значно спрощують зберігання більшості речей, а також є частиною дизайну кімнати. До таких належить і шифоньєр — один з часто використовуваних елементів інтер’єру.

Що таке шифоньєр

Зміст статті

 • Що таке шифоньєр
 • Види шифоньеров
 • Як вибрати шифоньєр

Шифоньєр являє собою пристінний шафа невеликих розмірів. Всередині розташовані висувні ящики для зберігання білизни або рушників. Друге відділення зі спеціальною рейкою призначене для зберігання верхнього одягу, що висить на плічках. Головним атрибутом такої меблів вважається вбудоване дзеркало.

Шифоньєр часто плутають із звичним шафою. В цілому він підходить під визначення «шафи», але відрізняється своїм призначенням. Шифоньєр не підходить для зберігання побутової техніки, посуду, сувенірів, книг та інших речей — виключно для одягу або білизни.

ДОВІДКА! Аналогом шкафа можна вважати і гардероб. Він також займає мінімум місця в кімнаті і призначається виключно для зберігання одягу та білизни. Назви і того і іншого предмета меблів прийшли з французької мови.

Види шифоньеров

Сучасні виробники розробили широкий модельний ряд меблів. Ці примірники значно відрізняються від старовинних шифоньеров, більш компактні і мають різноманітний дизайн. Різновиди:

 • Кутовий. Відноситься до найбільш функціональним і цікавим дизайном. Конструкція займає мінімум місця в спальні (або вітальні) і відрізняється великою місткістю, маючи безліч відділень. Також з допомогою такого гардеробу можна скорегувати недоліки в плануванні кімнати.
 • Вбудований. Відрізняється більшою компактністю. В основному така меблі робиться на замовлення, у відповідності з усіма вимогами замовника. З його допомогою можна заховати максимальна кількість одягу, забезпечивши шифоньєр максимальною кількістю ящиків і відділень. Перевагою також є його мобільність: така меблі вбудовується в стіну, залишаючи велику кількість додаткового простору. Це безумовний плюс для малогабаритної кімнати. Комплектація також виступає і недоліком. При переплануванні гардероб не можна пересунути до іншої стінці.
 • Купе. Дверцята таких меблів переміщаються паралельно один одному, а не розорюються — значний плюс для розміщення на маленькій площі кімнати. Предмет меблів відрізняється місткістю: безліч ящиків і відділення з штангою для вішалок допоможуть сховати велика кількість предметів гардероба — від нижньої білизни до верхнього одягу.
 • ДОВІДКА! Купе по своїй місткості може замінити кілька комодів.

  Як вибрати шифоньєр

  На сучасному ринку представлений широкий вибір меблів для дому. Таке різноманіття іноді спантеличує клієнтів. Кілька простих рекомендацій допоможуть зробити правильний вибір.

  В першу чергу слід приділити увагу розмірам. Гардероб повинен бути обладнаний необхідною кількістю поличок, ящиків та відділень, щоб власник зміг розмістити всі необхідні речі. Багато шифоньєри також обладнані додатковими відсіками і нижніми полицями для зберігання взуття — безумовний плюс для кожної модниці.

  Наявність дзеркала — головна деталь будь-якого шкафа. Бажано, щоб воно було довгим, на повну висоту дверцята. Таке дзеркало допоможе підібрати і скорегувати будь-стильний образ.

  Матеріал і дизайн не менш важливі. Меблі повинна грамотно вписуватися в загальний дизайн кімнати, відповідаючи всім естетичним вимогам покупця. При виборі матеріалу слід приділити окрему увагу дрібницям: міцно закріплені кріплення полиць і стелажів, фурнітура задньої стінки повинна бути розташована всередині паза. Стінка, приурочена до боковин, з часом зношується і відходить від основного корпусу. Це сприяє потраплянню пилу і бруду на полички.

  Меблі має велике значення при дизайні кімнати. Вона повинна підходити по фактурі, відрізнятися особливою місткістю і займати мінімум місця. Найбільш вдалим вибором буде шифоньєр. Він відрізняється особливою місткістю і компактністю. Такий предмет стане хорошим помічником у грамотній комплектації речей.