Мультиварка – універсальний помічник на кухні, за допомогою якого можна приготувати як швидкі повсякденні страви, так і справжні кулінарні шедеври. Така висока популярність цього сучасного побутового приладу пояснюється бажанням людей готувати не тільки смачну, але і корисну їжу. Щоб піклуватися про своє здоров’я правильно, важливо знати всі можливі плюси і мінуси використання цієї кухонної техніки.

Користь і шкода їжі, приготовленої в мультиварці

Зміст статті

 • Користь і шкода їжі, приготовленої в мультиварці
 • Шкідлива мультиварка для здоров’я
 • Як уникнути шкідливого впливу мультиварки

Страви, зроблені в мультиварці, набагато корисніше, ніж приготовлені на звичайній плиті. В першу чергу це пов’язано з використанням меншої кількості масла і більш рівномірному прогріванню їжі. Більш того, їжу можна готувати навіть без додавання води, туша продукти у власному соку. Це надає супів і каш особливий наваристий смак.

Можна відзначити наступні корисні властивості їжі з мультиварки:

 • мінімальна кількість солі, масла і спецій;
 • продукти не підгорають і не перегріваються;
 • зберігається більше вітамінів і мікроелементів.

При цьому процес приготування займає мінімальні витрати часу, достатньо просто налаштувати час і режим. За допомогою цього способу приготування виходить соковита і корисна їжа. Рецептів для індукційних мультиварок з кожним роком стає все більше, від звичайних сніданків і обідів до святкових шедеврів. Виробники виготовляють широкий асортимент моделей, доповнюючи їх все більш цікавими і корисними функціями.

Їжа, приготована в мультиварці, може завдати шкоди організму тільки в наступних випадках:

 • неправильна експлуатація приладу або пошкодження антипригарного покриття;
 • порушення виробником технології виготовлення мультиварки і застосування дешевих токсичних матеріалів;
 • погана якість продуктів, що використовуються для приготування.

Якщо дотримуватися інструкції, то їжа, приготована в мультиварці, не буде містити небезпечних речовин і збереже більшу кількість вітамінів, ніж залишаються при звичайному способі готування.

Шкідлива мультиварка для здоров’я

Внутрішня чаша, в яку складаються продукти, покрита спеціальним тефлоном. Він служить для захисту страви від перегріву і підгоряння. Як відомо, при високій температурі цей матеріал виділяє шкідливу кислоту. Її перевищений вміст в організмі здатне викликати багато небезпечні хвороби, наприклад, сприяє розвитку ракових клітин.

ДОВІДКА! Тефлон володіє рідкісними фізико-хімічними властивостями і є одним з найпопулярніших матеріалів для антипригарних покриттів. Протягом терміну служби кухонного посуду він не встигає розпадатися і зазвичай стирається в ході експлуатації.

Сучасні вчені вирішили проблему безпеки тефлонового покриття в мультиварці наступними заходами:

 • використання шару невеликої товщини;
 • дотримання оптимальних температур;
 • усунення з виробництва інших шкідливих добавок.

Безпека використання мультиварки полягає не тільки в якісності антипригарного покриття, але і в захисті людини від електромагнітних хвиль.

Будь-яка електрична техніка має випромінюванням. Якщо вважати, що навіть мінімальні електромагнітні коливання відчутні для організму, то людині слід відмовитися взагалі від будь-яких звичних засобів – комп’ютер, телефон, мікрохвильова піч, — адже всі вони випромінюють хвилі. Але виробники враховують всі ці фактори і тому придумали спеціальний металевий корпус, який дозволяє не пропускати випромінювання в навколишнє середовище. При цьому варто зазначити, що самим продуктам ці хвилі шкоди не завдають, оскільки випромінювання не доходить до самої чаші і залишається тільки всередині працюючого механізму.

ВАЖЛИВО! При порушенні герметичності корпусу електричний прилад не можна використовувати, оскільки він перестане утримувати електромагнітні хвилі. Таке випромінювання несприятливо впливає на людей, які знаходяться поблизу, а також може негативно впливати на якість приготовленої їжі.

У кожній новій моделі мультиварки підвищуються показники безпеки, що дозволяє берегти здоров’я людей і екологію. Виробники використовують менше шкідливих матеріалів, намагаючись при цьому подбати про збереження в їжі всіх корисних вітамінів і підвищення смакових якостей приготованих страв.

Як уникнути шкідливого впливу мультиварки

Технології виготовлення побутової техніки постійно удосконалюються, тому можна отримати від застосування мультиварки тільки користь, якщо дотримувати наступні рекомендації:

 • Вибір надійного виробника. Важливо купувати тільки якісну і надійну техніку. Дешеві варіанти зазвичай виготовляються з пластика, який не тільки виділяє токсичні речовини, але і пропускає електромагнітне випромінювання. Краще всього користуватися продукцією перевірених відомих марок. Такі мультиварки створюються під контролем досвідчених вчених і постійно покращуються технології їх виготовлення.
 • Правильний догляд за приладом. Спеціальний тонкий шар тефлону, який виробники роблять таким в цілях безпеки, більше схильний до зовнішніх впливів: його легко подряпати металевими предметами і жорсткими порошками. Стежити треба також і за станом інших деталей. В мультиварці є спеціальний клапан, через який виходить зайвий пар. Його засмічення або поломка призводять до порушення режиму приготування, тому важливо своєчасно виправляти всі дефекти техніки, здавати в ремонт або купувати новий прилад.
 • Використання якісних продуктів. З допомогою мультиварки в їжі зберігаються не тільки корисні, але й шкідливі хімічні добавки. Наприклад, пестициди в овочах і в м’ясі антибіотики. Тому потрібно приділяти увагу не тільки способом приготування, але і екологічності використовуваних продуктів. Щоб на них не залишилося шкідливих речовин, приділяйте увагу ретельної обробці та очистці фруктів, овочів та інших використовуваних інгредієнтів.
 • ВАЖЛИВО! Щоб уникнути виділення в їжу шкідливих речовин, слід правильно доглядати за покриттям внутрішньої чаші, берегти його від подряпин і ушкоджень.

  Як і будь-яка сучасна техніка, мультиварка може завдати шкоди лише при неправильній експлуатації. Якщо вибирати якісний прилад, дбайливо доглядати за всіма деталями і використовувати для готування тільки ретельно вимиті і екологічно чисті продукти, то використання мультиварки буде безпечним і принесе відчутну користь здоров’ю.