Побутові обігрівачі відмінно рятують в холодну погоду, додатково обігріваючи житлову площу.

На сучасному ринку представлений широкий асортимент обігрівачів, відрізняються функціоналом, дизайном і ціновою політикою. До найбільш затребуваним відносять інфрачервоні обігрівачі.

Однак у деяких покупців з’являється сумнів, викликана турботою про здоров’я близьких. Розберемося, шкідливі для здоров’я обігрівачі з ІЧ променями.

Принцип роботи інфрачервоних обігрівачів

Зміст статті

 • Принцип роботи інфрачервоних обігрівачів
 • Вплив на здоров’я людини
  • Види променів
  • Вплив на організм людини
  • При професійному використанні
 • Забезпечення безпечного використання
  • Як вибрати безпечний ІНФРАЧЕРВОНИЙ обігрівач
   • Принципи вибору
   • Який прилад вибрати
  • Правила безпечної експлуатації
 • Висновок

Функціональність цих пристроїв ґрунтується на випромінюванні електромагнітних променів.

Компоненти побутового приладу займаються перетворенням надходить електричної енергії в теплове випромінювання.

Дані промені поглинаються предметами інтер’єру, які знаходяться в кімнаті, і потім виділяються назад, нагріваючи повітря в просторі.

Відмінною рисою таких обігрівачів є те, що повітря в такому приміщенні залишається теплим і помірно зволоженим тривалий час. Вступники промені поглинаються меблями, що сприяє збереженню нормальної вологості кисню.

Крім цього, дані агрегати славляться своєю економічністю. Фахівці рекомендують користуватися послугами професіоналів при виборі і установці інфрачервоного обігрівача в кожному приміщенні. Такі дії допоможуть заощадити значну кількість електроенергії і коштів.

Довідка: фахівці виділяють інфрачервоний радіатор як найбільш ефективний у порівнянні з іншою технікою подібного призначення.

Вплив на здоров’я людини

Робота інфрачервоного обігрівача полягає у виробленні інфрачервоних променів в простір. Такі промені здатні проникати в епідерміс людини, що знаходиться поруч з приладом. Тому серед вчених давно проводяться спеціальні дослідження про можливу шкоду даного випромінювання на здоров’я людини.

Довідка: даних про те, що ІК прилади шкідливі для людини, немає.

Види променів

Інфрачервоні агрегати виділяють промені 3 видів. Вони відрізняються довжиною і впливом на системи організму.

Види:

 • промінь в 3 мікрона впливає тільки на поверхню шкіри.
 • Середня довжина випромінювання становить 1.5-3 мікрона. Промені проникають у верхні шари шкірного покриву.
 • 0.75-1.5 — надають глибоке вплив на епідерміс.

У процесі роботи обігрівач виділяє хвилі різної довжини. Частий випуск коротких хвиль пов’язане з підвищенням температури обігрівача.

Вплив на організм людини

Значний вплив цей побутовий прилад надає саме на шкіру.

Найбільш відчутний негативний ефект — пересушування шкірного покриву. Волога швидко випаровується, а організм не встигає виробити потрібну кількість у короткі терміни.

Важливо! Тривале перебування поблизу радіатора може стати причиною появи почервоніння, а іноді і спровокувати опіки.

При професійному використанні

Люди, які працюють на виробництві з постійним інфрачервоним випромінюванням, піддаються більш високому ризику. В організмі відбуваються суттєві зміни, змінюється структура тканин і клітин. Промені стають причиною плавлення білка в мембранах тканини падає тонус і проникливість клітин.

Забезпечення безпечного використання

Щоб бути впевненим у тому, що прилад не шкодить здоров’ю близьких, потрібно вибрати якісний пристрій підходящої потужності і правильно користуватися ним.

Як вибрати безпечний ІНФРАЧЕРВОНИЙ обігрівач

При виборі фахівці рекомендують дотримуватися кількох правил. Вони допоможуть зробити правильну покупку і уникнути можливої шкоди здоров’ю.

Принципи вибору

 • В процесі покупки слід приділяти увагу тільки перевіреним маркам і виробникам.
 • Дешеві прилади найчастіше роблять з матеріалів низької якості. Такий обігрівач швидко вийде з ладу і може завдати ще більшої шкоди здоров’ю.
 • Від покупки потужного агрегату також краще відмовитися. Вони виділяють короткі хвилі, що негативно впливають на організм.
 • Для великої площі краще купувати кілька пристроїв з невеликою потужністю. Вони забезпечують рівномірну температуру в кімнаті і не нашкодять систем життєдіяльності організму.

Який прилад вибрати

Споживачі часто стикаються з проблемою правильного вибору при покупці обігрівача для будинку або дачі. Сучасні виробники пропонують великий асортимент обігрівачів, які відрізняються типом нагрівального елемента і типом кріплення.

 • До найбільш популярним відноситься стельовий. Він не займає багато місця, промені рівномірно поширюються по всій площі кімнати, не надаючи великого впливу на людину.
 • Настінний добре справляється із завданням прогріти певну зону в кімнаті. Такий прилад виконує не тільки функцію обігрівача: плівкові панелі можуть стати оригінальним елементом декору.
 • Підлоговий відрізняється своєю мобільністю. Його легко переміщати між кімнатами у будинку або квартирі. Зараз на ринку представлена окрема різновид підлогових обігрівачів. Їх можна сховати під килим. У кімнаті завжди буде комфортна температура, а промені не будуть чинити прямого впливу на людину.

За типом нагрівальних елементів виділяють дві групи.

 • До першої належать вольфрамові, карбонові, ТЕН. Вони виділяються відносно невисокою вартістю і швидкою системою нагріву.
 • У другій групі керамічні і плівкові радіатори. Головна перевага — безпечне використання. Привабливий дизайн допоможе легко вписатися в будь-який інтер’єр.
 • Важливо: обігрівачі першої групи не рекомендують використовувати в спальні, так як елементи нагрівання розташовані на відкритій площі, без додаткового захисту.

  Правила безпечної експлуатації

  Необхідні рекомендації і вказівки корисно дотримуватися не тільки при покупці, але й при експлуатації приладу. В цьому випадку прилади не будуть небезпечні, а їх використання стане корисним для будинку і комфортним для його мешканців.

  • У процесі роботи заборонено торкатися обігрівача відкритими частинами тіла. Такі дії призведуть до появи опіків і пухирів. Слід також вберегти дітей від несподіваних дотиків.
  • Використовувати інфрачервоні радіатори необхідно тільки у встановленому виробником положенні, дотримуючись усіх вимог інструкції. Нехтування та порушення можуть стати причиною загоряння та отримання травм.
  • Відстань між обігрівати пристроєм та іншими предметами побуту має становити не менше півметра. Предмети, розташовані занадто близько до обігрівача, легко можуть спалахнути.
  • При установці рекомендовано звернутися до фахівців. Вони проведуть точні роботи для забезпечення кімнати радіатором. Неправильна установка може призвести до збоїв у функціонуванні приладу і швидкого виходу його з ладу.

  Важливо! Від правильної установки також залежить витрата споживаної електрики.

  • Очищати поверхня агрегату від пилу і забруднень необхідно в строгій відповідності з приписами виробника. Правильний догляд допоможе значно продовжити термін використання.

  Висновок

  Таким чином, шкода або користь буде отримана організмом при використанні цих обігрівачів, багато в чому залежить від користувача.

  Дотримання декількох рекомендацій при купівлі допоможе зробити правильний вибір. При грамотній експлуатації прилад не буде шкідливий і небезпечний, а крім того, вдасться продовжити термін його використання.