Шкідливий лінолеум в квартирі для здоров’я? Лінолеум шкідливий для здоров’я в житлових приміщеннях

Лінолеум — це вигідне і зручне рішення для квартири. Існують різні види, які можна розділити по ціновій категорії. Але багато хто відмовляється від нього, бо впевнені — він небезпечний для здоров’я людини. Чи Так це насправді? Давайте розбиратися.

Шкідливий лінолеум в квартирі для здоровя? Лінолеум шкідливий для здоровя в житлових приміщеннях

Шкода лінолеуму для здоров’я

Зміст статті

 • Шкода лінолеуму для здоров’я
  • Лінолеум шкідливий для здоров’я в житлових приміщеннях?
 • Якої шкоди може завдати лінолеум
  • Який матеріал найбільш шкідливий?
  • Чого варто побоюватися?
 • Що робити, якщо ви купили лінолеум з неприємним запахом

Що використовують для виготовлення лінолеуму? ПВХ — полівінілхлорид, який використовують в якості сполучного компонента. Але, твердження того, що ПВХ шкідливо для організму людини невірно! Виділяти шкідливі речовини для організму ПВХ може виключно під час горіння. Але про це ми говорити не буде, тому що практично все, що нас оточує небезпечно для нашого організму під час горіння.

Стабілізатори і пластифікатори — ці компоненти насправді небезпечні для нашого здоров’я. Вони використовуються для того, щоб покриття було гнучким і міцним. В бюджетних варіантах можуть використовуватися компоненти, які виділяють летючі речовини, які можуть вступати в дихальні шляхи людини.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. У дорослої людини лінолеум цілком може викликати головний біль, а у малюка — серйозні отруєння.

Пігмент. Якщо до складу додається найдешевший пігмент, то через деякий час він також може опинитися в повітрі. Він не токсичний, але небезпечний для людей, які страждають від алергічних реакцій.

Лінолеум шкідливий для здоров’я в житлових приміщеннях?

Лінолеум можна розділити на два різновиди: побутовий і комерційний.

В основному для побуту використовують або натуральний або синтетичний. Визначити його шкідливість тільки з вигляду дуже непросте завдання.

Синтетичний простий у догляді і забезпечує хорошу теплоізоляцію. У побуті лінолеум може бути небезпечним для здоров’я людини, якщо до його складу входить ПВХ, який може виділяти хімічні смоли, які в свою чергу здатні:

 • випаровуватися за короткий проміжок часу;
 • виділяти шкідливі речовини;
 • негативно діяти на організм людини в цілому.

Натуральний ж повністю безпечний для здоров’я людини. Але, у свою чергу, він менш стійкий до вологи, якщо порівнювати з синтетичним. Якщо у вашій квартирі підвищена вологість, то така різновид лінолеуму однозначно не підходить.

Якої шкоди може завдати лінолеум

Отже, ще раз підкреслимо, що небезпека для здоров’я людини може нести матеріал виготовлений виключно з синтетичних компонентів. ПВХ — компонент, який використовується в якості сполучного, він повністю інертний. Він не небезпечний для здоров’я людини, якщо, звичайно, виробник не використовує дешевий аналог. Скловолокно — в ньому також немає летких компонентів, які б могли нанести шкоду здоров’ю.

Після придбання необхідно, щоб лінолеум отлежался, тоді з нього точно випаровуватися всі шкідливі компоненти. До важливих компонентів можна віднести пігменти, якщо виробник використовував найдешевші різновиди, то не дивно, що через пару років вони почнуть потрапляти в дихальні шляхи людини. Це може викликати алергічні реакції у людини.

УВАГУ. Ні в якому разі не укладайте в житловій квартирі комерційний лінолеум! До нього висуваються зовсім інші вимоги, так що навіть якісні види здатні завдати шкоди вашому здоров’ю!

Який матеріал найбільш шкідливий?

Основну небезпеку несуть стабілізатори і пластифікатори, які використовуються в клейовий прошарку. В дешевому виробі найчастіше застосовують саме дешеві різновиди стабілізаторів, які можуть завдати шкоди нашому організму.

Шкідливий лінолеум в квартирі для здоровя? Лінолеум шкідливий для здоровя в житлових приміщеннях

Чого варто побоюватися?

Як ми вже говорили, найбільш небезпечними компонентами в лінолеумі є стабілізатори і пластифікатори. Вони можуть потрапляти в повітря тільки при нагріванні або після того, як верхні шари вже стерті. Для того щоб убезпечити себе і своїх близьких, обов’язково запитуйте сертифікат якості.

Що робити, якщо ви купили лінолеум з неприємним запахом

Якщо ж ви вже придбали покриття, у якого є характерний запах, необхідно дати йому полежати в кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо ж запах не зник, то використовувати таке підлогове покриття не рекомендується.

Для того щоб мінімізувати ризик для свого здоров’я необхідно уважно підходити до вибору підлогового покриття і не використовувати дешевий аналог, який може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Шкідливий лінолеум в квартирі для здоровя? Лінолеум шкідливий для здоровя в житлових приміщеннях