Основний документ, що засвідчує особу, є ключовим з пакету документів російського громадянина. Міняють паспорт кілька разів за життя. Щоб простимулювати сумлінне ставлення до посвідченню, держава придумала систему покарань – після виходу строку дії та несвоєчасної заміни старого паспорта на новий, житель Росії має сплатити рахунок.

Коли потрібно міняти паспорт

Законодавство РФ передбачає, що всі громадяни повинні поміняти основний документ при досягненні двадцяти і 45 років. Однак не треба бігти у свій день народження в органи і намагатися встигнути вирішити всі проблеми. Щоб уникнути зайвої метушні держава дає цілий місяць на оплату державного мита, фотографування і подачу всіх офіційних заяв. При порушенні вимог закону, після відмови від обміну свідоцтва, буде накладення відповідальності та обов’язкового штрафу.

Тільки якщо людина не подає папери протягом 30 днів, він буде змушений заплатити гроші. Варто враховувати, що час на виготовлення посвідчення особи не обліковується з причини того, що процес може затягнутися на два місяці, якщо громадянин отримує документ не за місцем проживання, а за місцем знаходження або перебування. При зверненні до «рідного» ФМС паспорт буде готовий максимум через десять робочих днів.

Термін дії паспорта громадянина РФ

Якщо закордонний паспорт має обмежений за часом період функціонування, то звично думати, що документ громадянина РФ не має терміну придатності. Тому виникає питання: коли його міняти? Перехід з робочого в неробочий стан відбувається під час важливих подій життя людини. По-перше, це досягнення потрібного віку, про який говорилося раніше. Також причиною закінчення терміну дії документа може стати зміна прізвища, імені або по батькові, зміна статі, пластична хірургія та зміна зовнішності, втрата або викрадення документа.

Є недійсним документ, якщо він містить помилкове написання імені, прізвища, року народження або будь-яких інших персональних даних. Після виявлення таких неточностей слід відразу ж писати заяву на заміну документа. Важливо пам’ятати, що в цьому випадку час виготовлення не потягне за собою штраф за прострочений паспорт, поміняти його повинні абсолютно безкоштовно.

Який штраф за прострочений паспорт в 2016 році

Документ, що посвідчує особу, сам нагадує, коли його слід міняти: на останній сторінці є вичерпна інформація про заміни документа – досягнення 20 або 45 років. Однак інформації про покарання, пов’язане з невиконанням цієї вимоги, немає ніякої. Для отримання цієї інформації необхідно звернутися до інших джерел.

Інформацію про штраф за прострочений паспорт можна знайти в Кодексі РФ про адміністративні правопорушення. У статті 19.15 «Проживання громадянина РФ без документа, що посвідчує особу громадянина (паспорт)» зазначено суму відшкодування. У 2016 році штраф за несвоєчасне отримання паспорта в 14 років або заміна паспорта в 20 років або 45 складає 2-3 тис. рублів, однак жителям Москви і Санкт-Петербурга загрожує велика сума – максимальний штраф становить 5 тисяч.

Як уникнути штрафу за прострочений паспорт

Іноді виникають обставини, коли можна не оплачувати штраф за несвоєчасну заміну паспорта. Важливо пам’ятати, що якщо документи вже прийняті органами ФМС і тільки потім було виявлено, що строки заміни паспорта порушені, була затримка більше одного місяця після дня народження громадянина, то вони не мають права накладати на громадянина штраф за несвоєчасне отримання посвідчення особи. Крім того, існує ряд причин, які можуть значно зменшити, пом’якшити або взагалі зняти з жителя покарання.

Серед цих причин можна назвати: вагітність, непросте життєве обставина, душевне хвилювання і переживання, сприяння органам при вирішенні даної проблеми, вік громадянина (якщо він неповнолітній). Однак палиця о двох кінцях: є обставини, положення, які можуть посилити, збільшити розмір виплачуваної суми. Наприклад, повторення правопорушення, алкогольне чи іншого сп’яніння, відмову від огляду. Варто передбачити всі умови, щоб зрозуміти, яким буде розмір суми при унікальних умовах.

Способи оплати

Після отримання квитанції для оплати покарання за прострочений дозвіл на проживання, слід не зволікати і сходити оплатити. Є кілька варіантів. Перший і найпоширеніший – звернутися в банк. Необхідно перенести реквізити на бланку організації, внести особисті дані, розрахуватися з касиром і отримати квитанцію, де буде зазначено, що все сплачено.

Для прискорення процесу і в разі небажання стояти в чергах можна заплатити через термінал. На пристрої доброзичливий інтерфейс, в якому дуже легко розібратися. Якщо все виявилося складніше, то завжди можна звернутися за допомогою до консультанта, який допоможе не допустити помилку і не подарувати свої гроші комусь іншому. Після оплати на терміналі машина надрукує два документи: чек і оплачену квитанцію.

Відео: у скільки років змінюють паспорти в Росії