Буває так, що у деяких користувачів котлів виникають проблеми з їх експлуатацією. Наприклад, можна помітити характерні і неприємні шуми або гул, який доноситься з пристрою.

Основні причини шуму й гудіння

Зміст статті

 • Основні причини шуму й гудіння
  • Перенасичення води киснем в системі опалення
  • Відкладення на деталях
  • Збій у роботі вентилятора
  • Зниження тиску газу
 • Що робити, якщо при включенні гарячої води гуде котел

Природно, що якщо шумить газовий котел — це один з небагатьох показників присутності якоїсь неполадки. Її необхідно в короткостроковому порядку виявити і ліквідувати джерело. Настійно рекомендується така справа доручити спеціальному майстру, який зможе зробити все, напевно, точно і надійно. Тим більше такий варіант розвитку подій найбезпечніший. Однак, беручись самостійно за справу, потрібно знати базові моменти. Про них і буде розказано в цій статті.

Перенасичення води киснем в системі опалення

Перше, що приходить на розум — перенасичення. Повітря, що циркулює в системі, може послужити джерелом проблеми. Зазвичай хлопки представляють з собою монотонний і спонтанний звук, що супроводжується потріскуванням. Може виникати ще вібрація, що виявляється не тільки на апараті, але і на батареях. Коли нагрівається вода, виявляються невеликі пухирці, і, отже, відбувається гудіння. Звичайно ж, це не тягне за собою масштабні слідства, однак, дискомфорт присутній для жителів і оточуючих людей.

Щоб забезпечити себе та інших тишею і продовжити експлуатацію конструкції, потрібно всього лише змінити колишній типу системи на новий. Він полягає в тому, щоб встановити клапани, які будуть сприяти усуненню шуму. Крім цього, рекомендується оновити бачок. Поставити мембранний замість розширювального.

Відкладення на деталях

Важливим може бути осад, що залишається на виробах із-за тієї ж циркуляції рідини. Звичайно ж, вода не піддається фільтрації, тому є ймовірність, що накип буде відкладатися. Отже, через деякий час утворюється невелика маса з цих опадів. Тому агрегат мимоволі починає знижувати показники працездатності. Спочатку теплового обмінника підвищується температура, яку він передає іншим виробам. Далі починають з’являтися новоутворення по всій системі. Згодом чого звужується прохід для водяного течії.

Саме тому можна спостерігати небажані звуки. Щоб уникнути таких випадків, необхідно проводити профілактику обладнання — своєчасно чистити труби з допомогою спеціальних засобів і чистої води.

УВАГА! Якщо це стосується традиційних методів, то це розчин оцту з 4%.

Збій у роботі вентилятора

Часто з’являються дефекти в роботі у джерела охолодження всієї системи. Це може виникнути із-за тривалого користування вентилятора, тобто його віку, зношування. Так як сам прилад знаходиться над основною пальником, у верхній частині котла, термін служби значно знижується завдяки постійному подвержению високих температур.

Безумовно, мастило за цей час засихає у підшипника, а на приладі накопичується різний бруд і пил. У такій ситуації варто негайно звернутися в службу. Фахівець своєї справи змаже необхідні деталі, замінити агрегат на подібний, тільки вже новий і чистий. Тим самим не треба буде розбирати весь котел або ж купувати ще один.

Зниження тиску газу

У випадках, коли цей показник знижується, відбувається значне зменшення води в циркуляції. З-за такої послідовності підвищується градус в системі, що прямо веде до її перегрівання. Власне, виходить так, що у тепловій віддачі зовсім низький рівень. Але це не так страшно, потрібно всього лише стежити попередньо за манометром. Саме він збирає всю необхідну інформацію про показання тиску.

ВАЖЛИВО! Нормальним, найоптимальнішим показником характеристики вважається від півтора до двох атмосфери. І до цього аспекту рекомендується дотримуватися і пам’ятати про це.

Що робити, якщо при включенні гарячої води гуде котел

 • Ні в якому разі не панікувати.
 • Необхідно викликати кваліфікованого майстра, який вирішити проблему.
 • В іншому ж результату подій, розібратися, з’ясувати причину виникнення дефекту.
 • Залежно від цього або провести профілактичну чистку або хімічне промивання в теплообміннику і у всій системі опалення.
 • Або відрегулювати тиск.
 • УВАГА! Не потрібно постійно втручатися в роботу газового пристрою тим, у кого немає професійних навичок і знань. Це загрожує можливу небезпеку або принесення шкоди для здоров’я людини.

  Важливо передчасно виявити неполадки в котел і не сповільнювати з її усуненням. Дотримання таких рекомендацій неодмінно продовжать термін експлуатації приладу і захистить від загроз. Газовий котел вимагає уважного звернення.