Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

В наш час шлюбно-сімейні відносини трохи знецінилися. Це раніше єдиним виходом їх різних ситуацій було рішення проблеми в сім’ї: тривалі бесіди, з’ясування стосунків, або ж просто мовчання і притирання. Зараз же є один дуже простий вихід – розлучення. Цього ніхто не засудить, бо вже пройшли часи, коли розлучення був заборонений, або ж вкрай не вітався. Система взаємовідносин складна – потрібно продумувати кожну свою дію, аналізувати різні ситуації, щоб не втратити те тепло, яке було між дружиною і чоловіком на початку.

Коли приходить усвідомлення того, що сім’я і сімейні стосунки на межі?

Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

На початку, коли близькі стосунки палають пристрастю, подружжя ще не встигли, можливо, дізнатися один одного повністю, сварки і скандали можуть вміло ховатися за цим потоком бурхливих емоцій молодят, також багато приховує пристрасть і фізичний потяг. На початку відносин – це нормально, багато хто проходять цей етап. Але незабаром після весілля така поведінка не повинно залишатися нормою.

Починається новий етап, коли для того, щоб сімейно шлюбні стосунки трималися «на плаву», потрібно більше розміреності, спокою, розуміння і поваги. Багато через рік-другий приходять до того, що без скандалів нудно, і йдуть на пошуки нових почуттів. Деякі ж намагаються все налагодити, врешті-решт побудувати заново, замислюються, як відновити відносини. Тут необхідно правильно розставити всі акценти і зрозуміти найголовніше – варто зберігати шлюб.

Потрібно збереження взаємин?

Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

Раптові рішення іноді бувають самими правильними, але іноді можуть зруйнувати ще більше те, що було, причому безповоротно. Чи Будете ви шкодувати потім, що вчасно не подумали про те, як зберегти шлюбно сімейні відносини, не взяли поради психолога. А можливо, зробите все для збереження шлюбу, а потім промучаетесь певний час, і ситуації знову приведуть вас в початкову точку: розлучатися чи ні?

Що може виступати у ролі сполучних елементів:

 • Спільні плани. Згадайте, адже на початку ви разом мріяли про те, думали про майбутнє, представляли, наприклад, у якому красивому будинку будете жити, або на якій машині ви повезете своїх, можливо, трьох дітей на море. Це було чудово, але, на жаль, і це йде, коли у відносинах між чоловіком і дружиною починаються сутички, зникає пристрасть, романтика. Вам слід освіжити шлюб.
 • Загальні погляди. Близькі стосунки між подружжям обов’язково проходять всі етапи їх розвитку. Вам також доведеться побувати на кожній з цих ступенів. Якщо піти від ситуації, нові відношення обов’язково приведуть вас до цього ж безвиході. Коли, наприклад, до п’яти років спільного життя вичерпалися всі запаси пристрасті (це часто буває), повинні залишитися загальні інтереси, повагу. Не у багатьох сімейних пар є ці два пункти, але, якщо є хоча б одна з них – варто поборотися за збереження взаємин.

Рутина неминуча, і часто пари не переживають пік, коли стає нудно і хочеться драйву. Побутові пастки міцно можуть взяти вас у свої лещата – намагайтеся їх розімкнути з допомогою нових, свіжих ідей.

Сімейно шлюбні відносини регулюються правом

Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

Законодавством регулюється: вступ до шлюбу, визнання його недійсності, розділ майна, виплати аліментів. Також правом регулюються відносини між дружиною, чоловіком і дітьми, а також іншими родичами, в разі оформлення в сім’ю дітей, які залишилися без піклування.

Правом регулюється розділ майна, а також немайнові відносини, такі як зміна прізвища, ім’я дитини, обов’язки не тільки батьків по відношенню до дітей, але і бабусь, дідусів, усиновлення тощо.

Оскільки законодавством регулюється багато аспектів, то варто подумати ще, потрібно починати затеивать розлучення при наявності спільних дітей і майна, чи варто повернути все як було, тому що справа затягнеться на тривалий час, і не завжди на користь обох сторін.

Регульовані правом відносини у разі розлучення можуть дати вам ще деякий час обміркувати, все правильно ви робите.

Егоїзм у стосунках

Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

Егоїсти – це, найчастіше, люди, які росли одні в сім’ї і звикли, що їм приділяють багато уваги. З часом ця якість повинна зникнути, але, на жаль, багато хто так і залишаються з ним на все життя.

Близькі стосунки стерплять егоїзм тільки в тому випадку, коли з таким неприємним якістю тільки один з пари. Багато людей, які росли в сім’ї одні, намагаються вибрати собі другу половинку, у якої є брати чи сестри. У цій ситуації криза і егоїзм у стосунках не буде знаходити місця в сім’ї, тому що один буде піклується про другу так, як дбав про своїх братів і сестер.

Егоїзм у стосунках може дуже зашкодити, коли між чоловіком і дружиною (егоїстами) відбувається постійна боротьба за першість, хто в сім’ї головний. Також нікому в цій ситуації не вистачає уваги, тому що люди звикли турбуватися тільки за себе, а взаємини утримує тільки ейфорія і пристрасть.

Всі негативні емоції будуть накопичуватися, тому що кожен з подружжя буде думати: «А чому я?». В результаті ніхто не заговорить першим і криза відносин може наступити дуже скоро, і пристрасть з ейфорією не допоможуть. Тут самостійно повернути колишні почуття, якщо вже все зіпсувалося, не так-то й просто, швидше за все потрібні поради і рекомендації психолога щодо того, як відновити відносини.

До скількох років може настати криза взаємин подружжя?

Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

Криза в шлюбі – це неминуче. Психологи виділяють кілька ступенів, коли зникає пристрасть, кудись дівається повагу, але зате з’являються розбіжності, накипают сварки між чоловіком та дружиною немає того тепла, що було раніше.

Такі періоди потрібно чітко фіксувати і знати, що в цих чварах ніхто не винен, просто необхідно перечекати час. Якщо зайшло занадто далеко, і образ накопичилося більше, ніж приємних моментів, то потрібно подумати, повернути близькі відносини, чи ні. Це рішення вже самих подружжя, але допоможуть поради психолога, який по пунктах розкладе все, що відбувається і як відновити відносини.

Основні періоди, коли може настати криза:

 • Після одруження, буквально в перший тиждень;
 • Криза після трьох місяців шлюбу;
 • Після шести місяців;
 • Криза через рік після одруження;
 • Після народження малюка;
 • Криза п’яти років сімейного життя;
 • Після восьми років спільного життя;
 • Дванадцяти;
 • Криза на двадцятому – двадцять п’ятому році спільного життя.

Іноді криза настільки псує стосунки між чоловіком і дружиною, що навіть і не варто замислюватися над тим, як відновити стосунки, а іноді просто варто набратися терпіння, перечекати і повернути все те, що було спочатку основою побудови сім’ї.

Як відновити відносини: поради психолога

Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

Іноді абсолютно різні люди можуть бути разом, а іноді однакові люди живуть тихо, без сварок, викликаючи у багатьох заздрість. Крім нас самих, наших бажань і того, що сім’я регулюється правом і законодавством, на відносини впливають закони психології.

Щоб зберегти стосунки, необхідно знати деякі аспекти:

 • Наповнюйте шлюб емоціями і почуттями. Є дуже спокійні сім’ї, де чоловік з дружиною не сваряться, мирно вирішуються всі конфлікти. Але чи є у них пристрасть, любов, взаєморозуміння? Або вони просто звикли безконфліктно співіснувати? Співіснування – це не вихід. Постарайтеся жити разом, розуміючи, не принижуючи один одного при вирішенні тієї чи іншої ситуації. Не потрібно боятися конфліктів, але і в них пам’ятаєте, що близькі відносини дуже крихкі.
 • Не чекайте, що одна людина замінить вам всіх друзів. У вільний від роботи час, звичайно, проводите його разом, але не забувайте, що у вас повинні бути свої індивідуальні інтереси.
 • Необхідно довіряти один одному, спілкуватися, висловлювати бажання.
 • Завжди взаємодійте, тобто йдіть паралельно, іноді перетинаючись, але не дуже нав’язливо, щоб друга половинка не задихнулася» від вашої любові.
 • Якщо відносини зайшли в глухий кут, то зверніться до фахівця, щоб він підібрав рекомендації особисто для вас – поради психолога зайвими не будуть.

  Як урізноманітнити сімейні стосунки і повернути пристрасть?

  Сімейні стосунки: як урізноманітнити і відновити

  Щоб не думати потім, як відновити стосунки, необхідно працювати над їх постійним різноманітністю.

  Спільне проведення часу

  Ви пам’ятаєте, яка була пристрасть і любов в період знайомства і до шлюбу? Тоді поверніть її! Необхідно не тільки займатися рутинними справами, але і вільні хвилини проводити з коханою людиною.

  Більше фізичної взаємодії

  Тут йдеться не тільки про інтимну близькість, але і про звичайних дотики, поцілунки, обнимании. Це примусить згадати, наскільки ніжними повинні бути почуття.

  Завжди жартуєте зі своєю другою половинкою, веселіться разом, грайте в ігри, ходите в походи, проводите спільний відпустку — це зміцнить відносини і не дозволить забути, якими вони були раніше.