Організація будь-якого заходу повинна починатися з планування бюджету, тим більше такого важливого заходу, як весілля. Не секрет, що на весілля йде величезна кількість матеріальних засобів, тому важливо заздалегідь визначитися з тим, який бюджет буде виділений на Її організацію, щоб була можливість в нього вкластися і не зробити зайвих необдуманих витрат.

Ті люди, які вчасно не замислюються над цим питанням, в підсумку витрачають занадто багато грошей, більше, ніж очікували, і навіть іноді таким парам доводиться брати кредити, в чому, звичайно, мало приємного.

Визначаємо бюджет

Є кілька важливих питань, які слід поставити собі, перш ніж визначитися з сумою весільного бюджету.

 • По-перше, має значення час року. Справа у тому, що літо є весільним сезоном, тому даний захід в цей час року обійдеться молодятам набагато дорожче, взимку ж можна організувати все більш бюджетно, так як попит на фотографів, ресторани і т. д. набагато нижче.
 • По-друге, потрібно визначитися з джерелом фінансування. Одна справа, якщо це будуть власні кошти, і зовсім інша, якщо пара буде брати кредит або гроші у своїх батьків.
 • По-третє, бюджет весілля безпосередньо залежить від того, скільки буде гостей, адже основні витрати йдуть саме на організацію банкету.
 • По-четверте, велике значення має і стиль весілля. Так, торжество в класичному стилі зажадає менших вкладень, ніж тематична весілля.
 • По-п’яте, потрібно визначитися з тим, де буде проходити реєстрація шлюбу. Для того, щоб провести Її в стінах Загсу, буде необхідно лише сплатити державне мито, а ось на виїзну реєстрацію доведеться витратити більше грошей.
 • По-шосте, місце проведення заходу теж визначає величину весільного бюджету. На ресторан, природно, піде більше матеріальних засобів, ніж на те, щоб провести весілля у винайнятому котеджі або на природі.
 • В-сьомих, доведеться визначитися і з тими послугами, які знадобляться. Зазвичай на весілля наймають фотографу, відеограф, самого організатора, тамаду і т. п. Чим менше буде весільний бюджет, тим від більшої кількості підрядників доведеться відмовитися, тому краще задуматися над тим, хто саме повинен бути на весіллі обов’язково.
 • В-восьмих, якщо є знайомі або друзі, які працюють у весільній сфері, то варто попросити їх взяти участь у весіллі, так як це обійдеться дешевше.
 • Висновок

  На етапі підготовки весілля варто скласти чіткий план витрат, щоб нічого не упустити і щоб надалі не виникло ніяких непередбачених витрат, на які просто не вистачить матеріальних засобів.

  Звичайно, у всіх є свої слабкості, особливо це стосується жінок. Наречена може захотіти дуже дороге дизайнерське плаття або кільця, але перш, ніж виділити на це гроші, варто задуматися про доцільність даної покупки. Іноді стає очевидно, що в цьому немає ніякого сенсу. Все-таки треба розраховувати на свої кошти.

  Купуючи що-небудь для весілля або вибираючи послуги, варто дуже ретельно вивчити весь ринок, співвіднести ціну і якість тієї чи іншої послуги, і вибрати найбільш оптимальний варіант.

  Ну і безумовно, варто скористатися порадами друзів, в яких вже було весілля, адже такий досвід дійсно може багато в чому допомогти.