Скільки краще випивати води? Це питання народжується голів у кожної другої людини щодня по всьому світу. Кого-то на ці думки наштовхнули розповіді знайомих або друзів, хтось прочитав цікаву статтю в інтернеті або в газеті, комусь випивати більшу кількість води порадив лікар. Поруч з першим питанням виникає ряд і інших.

Навіщо взагалі пити воду?

Вченими встановлено, що вживання потрібної кількості води сприяє не тільки зменшенню болю в спині і суглобах, але і нормалізації кров’яного тиску, зниження ваги, омолодженню шкіри. Все це пов’язано з тими функціями, які вода виконує в організмі людини. Так, вона необхідна для:

  • очищення нирок і печінки;
  • висновки шкідливих речовин з організму;
  • нормального травлення;
  • позбавлення від паразитів;
  • підтримання водного балансу.

Скільки потрібно пити води щодня?

Для будь-якої людини достатньо вживати близько 8 склянок чистої води щодня (2 літри). Коли ж на вулиці жарке літо, цю кількість потрібно збільшити ще на один стакан. Більше води організму потрібно і при посилених фізичних навантаженнях.

При цьому не варто забувати про те, що соки, чай і кава – не найкраща альтернатива. Це пов’язано з тим, що напої, що містять кофеїн, з-за свого сечогінної дії призведе лише до втрати води. В солодких ж напоях міститься багато шкідливих речовин і цукру, які жодним чином не допоможуть в схудненні, а тільки погіршать загальний стан організму.

Що стосується свіжих соків і фруктів, то вони не тільки відмінні замінники води, а ще й джерело вітамінів та інших корисних для організму речовин.

Ознаки того, що води недостатньо:

  • неприємний запах від тіла;
  • запор;
  • рясне виділення поту;
  • темна сеча.

Якщо у людини яскраво виражений один з цих ознак, то йому потрібно задуматися над тим, що він випиває недостатня кількість води.

Як навчитися пити воду?

Не всі люди можуть випити 2 літри чистої води за день. Відразу перебудуватися також не вийде. Тому потрібно взяти за звичку наступне: набрати велику пляшку води і випивати її поступово, не чекаючи відчуття спраги.

Не варто також сподіватися, що лише вживання потрібної кількості води допоможе схуднути. Для одержання позитивного результату в позбавленні від зайвої ваги, потрібно стежити за харчуванням і робити фізичні вправи. Вода в цьому випадку – лише обов’язкове доповнення!