Скільки повинен лежати ламінат перед укладанням: що буде, якщо не відлежиться

Для того, щоб ламінат при укладанні ліг рівно, а між плашками не було зазорів, необхідно помістити матеріал саме в те приміщення, в якому і будуть постелені підлоги. Для багатьох ця міра здається зайвою, однак ця необхідність викликана, насамперед, структурою даного матеріалу. Форма і цілісність ламінату можуть порушитися з-за різних обставин, таких як вологість, температура і т. д. Саме тому перед укладанням потрібно дати йому відлежатися. Особливо це важливо в тих випадках, коли до цього панелі перебували в неопалюваному і холодному приміщенні з вологістю відмінною від місця, де вони будуть встановлені.

Яку кількість часу повинен відлежатися перед укладанням

Зміст статті

  • Яку кількість часу повинен відлежатися перед укладанням
  • Що буде, якщо матеріал не відлежиться
  • Правила витримування перед укладанням матеріалу

Скільки повинен лежати ламінат перед укладанням: що буде, якщо не відлежитьсяСкільки повинен лежати ламінат перед укладанням? Ламінат повинен «звикнути» до навколишніх умов протягом деякого часу. Зазвичай це займає не менше двох діб. Допускається залишити його і на більший час, для того щоб уникнути появи щілин і пошкоджень на стиках плит.

Що буде, якщо матеріал не відлежиться

Скільки повинен лежати ламінат перед укладанням: що буде, якщо не відлежитьсяТак як в основі ламінату завжди міститься деревина, цей матеріал досить чутливий до різкої зміни вологості або температури. Це робить його схильним до зміни форми і цілісності структури, що призводить панелі в повну непридатність.

Проте можливо і «недуже» спотворення. В такому випадку буде просто дуже виділятися стики, а підлога може виявитися нерівним.

Правила витримування перед укладанням матеріалу

Скільки повинен лежати ламінат перед укладанням: що буде, якщо не відлежитьсяДля того щоб матеріал не деформувався під час «акліматизації», його слід зберігати у спеціальних упаковках у горизонтальному положенні. Порушення цього правила може призвести до деформації.

Під час укладання можна підготувати необхідний інструмент для подальшої роботи. А також, в цілях економії часу слід обробити поверхню, на якій буде розташовуватися матеріал. Для укладання ламінату слід просушити і очистити підлогу. Потім постелити спеціальну підкладку. Також слід заздалегідь визначитися, який розкладкою укладати ламінат. Для вибору оптимального варіанту слід подивитися всі можливі зображення з різними типами.