Людина на 80% складається з води. Вона регулює роботу клітин і органів людського організму. Це основа життя людини, яку вона постійно поповнює в організмі. Можна без шкоди водному складу кип’ятити її кілька разів?

Можливо повторне кип’ятіння в чайнику

Зміст статті

  • Можливо повторне кип’ятіння в чайнику
    • Наукові факти про повторні кипячениях
  • Скільки разів можна кип’ятити
  • Яка краще: кипяченная або сира

Дистильована рідина безбарвна, не має абсолютно ніякого смаку і запаху. Вода природна і з центрального водопроводу має в своєму складі домішки хімічних речовин, частина з них може нашкодити здоров’ю людини. У природному мешкає мікрофлора та мікрофауна.

Прихильники здорового харчування виступають проти кип’ятіння взагалі. Вони вважають, що така рідина марна. А ось лікарі і прихильники доказової медицини впевнені в необхідності теплової обробки, для позбавлення від хвороботворних організмів. У споживчому плані кип’ятіння – необхідність. Адже способу заварити чай холодною водою ще не придумали.

Важливо! Культура кип’ятіння води міцно влаштувалася у всіх сім’ях. А чайник, майже як самовар, став центром кухні.

Можливо повторне кип’ятіння і чому? Деяка частина експертів стверджує — не можна.

Наприклад, Олена Малишева у своїй телепередачі «Здоров’я» розповідає про кип’ятінні води з водопроводу так: більшість мікробів, вірусів і бактерій вмирають при таких високих температурах. Але і сама рідка консистенція при цьому «гине». Крім того, хлор при нагріванні утворює небезпечні для людського організму органічні сполуки. Канцерогени викликають мутації здорових клітин, сприяють розвитку раку.

Наукові факти про повторні кипячениях

Випаровування при закипанні підвищує концентрацію солі й інших домішок у воді – ось головний аргумент про шкоду кип’ятіння повторно. У цьому випадку варення рідких страв таких, як суп або компот, повинні бути зовсім під забороною. Адже в процесі приготування рідка складова випаровується, і страви насичується сіллю і іншими речовинами. Сюди можна віднести будь-який кулінарний продукт, що потребує варіння.

Кип’ятіння однієї води кілька разів обтяжує рідина. У ній з’являється велика кількість водневого ізотопу — дейтерію. Насправді ж, його настільки мало, що для концентрації його в небезпечних об’ємах потрібно выкипятить цистерну рідини.

Можна підливати свіжу воду до вже кипевшей? Можна. Думка, що в залишку накопичуються важкі з’єднання – помилково. Нагрівання – це безладний рух молекул. Навряд чи окремі з них пересуваються тільки на дні.

Довідка! Сучасні споруди очищення водної не використовують продукти на основі хлору. Для цього використовується фільтрація і озонування.

Якщо трапилося так, що вода з водопроводу справді очищається хлором. Її потрібно просто відстояти протягом тридцяти хвилин. За цей час з’єднання хлору випаруються.

Скільки разів можна кип’ятити

Сприятливий вплив кип’яченої води на здоров’я людини не залежить від кількості її кип’ятіння.
Вода, яку прокипятили, покращує кровообіг і травлення, очищає організм від токсинів.

Медики довели, що достатній об’єм випитої рідини знижує вагу. А якщо випивати вранці натщесерце склянку води, запускається обмін речовин організму. В теплому, не гарячому, вона використовується в лікувальних цілях. Так, рекомендується запивати ліки.

Всі перераховані факти тільки підтверджують, що повторне доведення до кипіння ніяк не впливає на водні властивості. Її можна сміливо використовувати для приготування гарячих напоїв і втамування спраги.

Важливо! Використання очисних фільтрів і систематичне очищення накипу на чайнику тільки поліпшить якість питної рідини.

В результаті вчені прийшли до висновку, що кількість речовин, небезпечних для людини настільки мало, що не може ніяк зашкодити. Якщо дуже сильно переживаєте з цього приводу, прокип’ятіть всього один раз.

Таким чином, усуваються всі шкідливі мікроби, а непотрібні хімічні процеси не відбудуться.

Роздуми про кількість кип’ятіння не варті витраченого часу. Фахівці одностайно прийшли до думки, що зміни після декількох нагрівань дуже незначні. Щоб вода по-справжньому стала непридатна для вживання, її потрібно прокип’ятити більше десяти разів. Якщо нав’язливі думки про шкоду дуже турбують просто кип’ятіть її один-єдиний раз. Адже це не складе ніякої праці.

Яка краще: кипяченная або сира

Із написаного вище зрозуміло, що воду можна спокійно доводити до кипіння кілька разів. Однак попереднє очищення з використанням фільтрів – не завадить. Порівняємо користь кип’яченої і сирої води:

  • Доведено, що сира вода може бути небезпечною для людини. Вона може впливати на розвиток різних хвороб. Рекомендується використовувати фільтри для глечиків і попередньо відстоювати, для випаровування газових домішок.
  • Прокип’ячену рідину все одно потрібно відстоювати, щоб залишилися важкі речовини осіли на дно, а зайві газові з’єднання випарувалися.
  • Джерельна також не вважається безпечною і корисною. Туди потрапляють хімічні нечистоти, людські та тваринні екскременти – це велика небезпека. Після вгамування спраги такою рідиною люди часто страждають розладами травного тракту.
  • Використання води прокип’яченої не один, а більше раз для пиття і приготування їжі абсолютно безпечно для людського організму. Про її плюси і мінуси можна сперечатися нескінченно. Ясно одне: в кип’яченому вигляді вона набагато корисніше, ніж джерельна або з-під крана.