Скільки разів можна ставати хрещеними?

У ваших рідних або друзів очікується радісна подія – хрестини дитини, і вас запросили в хрещені? Якщо близькі люди вам надали таку честь, значить, вони сподіваються на вас та висловлюють таким чином вам довіру.

Згідно сформованим прикметами, відмовлятися не можна. Однак у деяких людей, які вже не раз брали участь у подібній церемонії, виникають питання: скільки разів можна бути хрещеним батьком чи хрещеною матір’ю? Ми постараємося відповісти на них.

Насамперед, розповімо про те, які вимоги пред’являються до хрещених батьків згідно з церковними правилами. Прийнято, щоб у дівчинки була хрещена мати, а у хлопчика – хрещений батько, хоча у дитини може бути і двоє хрещених. Ці люди повинні бути православними християнами, добре знайомими з церковними звичаями.

Перевагу зазвичай віддають благочестивим, які часто відвідують церкву людям. Згідно з церковним статутом, хрещеними не можуть бути самі батьки дитини, ченці, люди, які перебувають між собою в шлюбі, а також невіруючі і нехрещені. Якщо у кума і куму вже є діти, то вони повинні бути воцерковлены.

Як хресною може виступати не тільки подруга матері, але і одна з родичок, наприклад, бабуся чи тітка дівчинки. Але прийомна мати виконувати цю роль не може. Хрещеним батьком також може бути родич хрещеника, але не його прийомний батько.

Хрещені, які відповідають за дитину перед Богом, повинні бути чисті перед Всевишнім, і про сексуальні зв’язки між ними не може бути й мови. Недарма в народі кажуть: «Між кумом і кумою не повинно бути ніякої любові». Інтимні стосунки між батьками дитини і кумами також вважаються гріхом, який згодом негативно позначиться на малюка.

Вважається, що під час вагітності жінці не можна бути хресною. Адже під час цього обряду вона буде думати про своє майбутнє малюка, що може погано вплинути на того й іншого дитини. Також в хресні не можна запрошувати жінку, яка зробила аборт.

Скільки разів можна ставати хрещеним батьком або матір’ю?

На питання: «Скільки разів допускається бути хрещеним батьком, скільки разів можна стати хрещеною матір’ю?» можна дати одну відповідь: скільки завгодно. Яких-небудь обмежень церковним статутом в цьому відношенні не передбачено.

Головне для вас – пам’ятати про своїх прямих обов’язках перед похресником. Адже відповідальність за нього ви приймаєте під час таїнства хрещення перед самим Господом.

Ви повинні будете займатися духовним вихованням дитини, навчати його в християнській вірі і застерігати від помилок. Надалі вам потрібно буде постійно молитися про своїх хрещеників, розповідати їм про Ісуса Христа і церкви, водити до святого причастя в храм.

Як вже говорилося, духовні наставники відповідають за малюка перед Богом, а у разі нещастя з батьками повинні взяти малюка в свою сім’ю і виховати нарівні зі своїми дітьми.

Якщо ви людина віруюча і готові взяти на себе цю місію, то відповідь на питання, скільки разів можна стати хрещеним батьком чи хрещеною, буде для вас однозначним – скільки попросять.

Однак брати на себе відповідальність за дитину, якого ви в майбутньому не зможете наставити на правильний шлях, – тяжка вина. Так що приймати рішення в цьому випадку тільки вам і нікому іншому, хоча ви і можете звернутися за порадою до священика, близьким людям.

Нагадаємо, про те, що знадобиться дитині при хрещенні. Це крижма – білий рушник, в яке його загорнутий після посвяти в купелі, та хрестильний вбрання – сорочка до п’ят або платтячко і ошатний чепчик або косинка, оздоблена вишивкою та мереживом.

Ці речі малюкові дарує хрещена мама. А хрещений батько купує натільний хрестик, оплачує процедуру хрещення у храмі і витрати на продукти для святкового столу з нагоди хрестин.

Напередодні проведення цього таїнства хрещеним потрібно буде кілька днів постити, а потім сповідатися і причаститися в церкві. Також їм потрібно буде знати напам’ять кілька молитов («Символ віри» та ін), які під час церемонії слід повторювати за священиком.

Хресна буде тримати дитину на руках під час цього таїнства до занурення в купіль. Потім всі процедури виконує хрещений батько, а хрещена мати повинна лише у разі необхідності допомагати йому під час обряду.

Хресні повинні бути добре знайомі з дитиною, адже під час цієї церемонії їм потрібно буде підтримувати емоційний контакт із малюком і вміти заспокоїти його, якщо він розплачеться.

А після обряду в храмі хресні повинні надати допомогу батькам дитини в підготовці свята з нагоди хрестин.

Не варто влаштовувати в цей день пишне застілля зі спиртними напоями, адже водохреща – свято церковний. Краще організувати невелике торжество тільки для близьких людей. До столу можна подати обрядові страви – хрестильницю кашу, пироги, а також солодощі – щоб життя дитини в майбутньому була солодкою.

Сподіваємося, ця стаття, в якій ви знайдете відповіді на питання про те, скільки разів можна бути хрещеним батьком чи хрещеною матір’ю, була для вас корисною, і ви зможете прийняти правильне рішення в сформованій ситуації.