Скільки споживає електричний котел опалення в місяць, як розрахувати

Електрокотел недорогий, зручний в обслуговуванні і простий в установці. Якщо б не висока вартість джерела енергії, його можна було б сміливо зарахувати до найкращим опалювальних приладів. Але «їсть» він багато, тому важливо провести розрахунки енергоспоживання, щоб підібрати оптимальний режим роботи наявного котла. Або відповідну потужність в тому випадку, коли належить купівля агрегату.

Скільки енергії споживає електрокотел в місяць

Зміст статті

 • Скільки енергії споживає електрокотел в місяць
 • Як підрахувати точніше
 • Що впливає на споживаність

Найпростіший спосіб розрахунку — від потужності. Він застосовується в тому випадку, якщо опалювальна система вже встановлена і власнику потрібні просто орієнтовні цифри. Наприклад, для оцінки доцільності переходу на двухтарифні лічильник.

Скільки споживає електричний котел опалення в місяць, як розрахувати

 

При такій грубій математики береться половина паспортної потужності котла і множиться на кількість годин у добі. Якщо потрібен розрахунок на місяць, то отриманий результат множиться на кількість днів. Так, агрегат потужністю 10 кВт за добу використовує 5*24=120 кіловат-годин. За місяць набіжить орієнтовно 120*30=3600 кВт.

У розрахунок береться тільки половина потужності, тому що більшу частину часу котел працює на підтримку заданої температури теплоносія. Якщо простіше: включається і нагріває воду, потім відключається і чекає, поки вона охолоне. При правильно змонтованої системи опалення режим очікування можна приймати рівним робочому.

Як підрахувати точніше

У тому випадку, якщо потрібно знати кількість витрачається на обігрів будинку енергії Q з метою визначення необхідної потужності котла, знадобиться знання наступних параметрів:

 • об’єм опалювальних приміщень, V;
 • дельту температур Dt;
 • коефіцієнт утеплення k.

Обсяг отримують шляхом множення суми площ кімнат на висоту. Дельта — різниця між бажаною температурою всередині будинку і середньої п’яти самих холодних днів у році.

Коефіцієнт утеплення (орієнтовні узагальнені значення):

 • для будинку з утепленим фасадом і потрійними вікнами приблизно дорівнює 1;
 • неутеплені стіни і подвійне вікно — 2;
 • тонкі стіни і одинарне вікно — 3;
 • Підсумкова формула виглядає так: Q = V*T*k/860.

На прикладі:

 • Сумарна площа всіх кімнат складає 100 м2, висота стель -2,5 м. V= 100*2,5 =250 С.
 • Бажано підтримання температури в приміщенні на позначці 20 С, зимовий мінімум на вулиці складає — 25 С. Dt= 20 — (-25) =20+25 =55 С.
 • Стіни не утеплені, вікна — подвійний склопакет. Відповідно k = 2.
 • Отримані значення підставляються у формулу. Q =250 * 55 * 2/ 860 =27500/860 = 31,9 кВт.
 • Гіпотетичному олігарху, щоб опалити житлоплощу, знадобиться котел потужністю 32 кВт. Середнє погодинне енергоспоживання складе 16 кВт.

  Цією ж формулою можна користуватися для підрахунку фактично витрачається двоконтурним котлом з ГВП енергії саме на опалення.

  Що впливає на споживаність

  Результати обчислень вселяють побоювання, але в реальності все не настільки страшно. У другому прикладі наведено розрахунки максимального погодинного енергоспоживання в найбільш холодні зимові ночі. Але зазвичай адже на вулиці значно тепліше і, відповідно, дельта температур набагато менше.

  Скільки споживає електричний котел опалення в місяць, як розрахувати

  Є сенс проводити обчислення, орієнтуючись на середньомісячний показник, який можна дізнатися з архівних зведень метеослужб. При визначенні дельти цю цифру підставляють на місце мінімальних значень.

  Так вийде дізнатися середнє максимальне погодинне енергоспоживання у конкретному місяці Qmax. Щоб отримати середньомісячне значення, знадобиться формула: Q = Qmax/2*24*х, де Q — енергія, витрачена за місяць, а х — число календарних днів. Приклад її використання наведено у першому розділі статті.