Скільки стільців має бути на кухні: як розрахувати кількість для зручності та комфорту

Скільки стільців має бути на кухні: як розрахувати кількість для зручності та комфортуМеблювання кухні складається з декількох важливих складових. Крім численних шаф і робочої зони, в цій частині будинку панує стіл і стільці. Останні предмети найчастіше обирають. Адже вони не займають багато місця, їх легко компонувати і переміщати.

А скільки стільців на кухні повинно бути в ідеалі, потрібно розібратися детальніше.

Від чого залежить кількість стільців на кухні

Зміст статті

 • Від чого залежить кількість стільців на кухні
  • Ергономіка і площа приміщення
  • Розташування обіднього столу
  • Кількість осіб за столом
 • Поради щодо визначення кількості стільців

Є кілька параметрів, за якими формується інтер’єр приміщення. У відповідності з цими вимогами буде нескладно підібрати число посадочних місць на будь-якій кухні.

Ергономіка і площа приміщенняСкільки стільців має бути на кухні: як розрахувати кількість для зручності та комфорту

Якщо габарити кімнати дозволяють поставити в ній великий обідній стіл, то стільців має бути стільки, щоб красиво розподілити їх навколо нього. Планується приймати багато гостей? Тоді посадочні місця можуть розташовуватися впритул один до одного з деяким інтервалом, щоб було зручно сідати і вставати.

Якщо за громіздким столом збирається тільки сім’я, стільці слід розташувати з великими інтервалами з кожної сторони, але дотримуючись симетрії.

Важливо! Якщо площа квартири дозволяє виділити під тимчасову розстановку меблів хоча б частину простору, то деякі стільці можна розставити в ряд уздовж стіни в іншій кімнаті.

При необхідності додаткові сидіння швидко переміщаються для організації бенкету.

Розташування обіднього столуСкільки стільців має бути на кухні: як розрахувати кількість для зручності та комфорту

Розраховувати кількість посадочних місць слід також виходячи з розташування столу. Якщо він прихилився до стіни однією або двома сторонами, то біля нього просто не поміститься більше 3-4 місць для сидіння. Те ж саме, якщо стіл розташований в ніші.

Важливо! Має значення не тільки місце розташування, але і форма стільниці. За круглу поверхню всядеться менше людей, ніж за квадратну.

Кількість осіб за столом

В ідеалі у кожного члена сім’ї повинно бути своє місце за столом. Тому стільці в кухню набувають за кількістю проживаючих у будинку людей.

Винятком є маленькі приміщення, де одночасно просто не збереться вся родина. Тоді число посадочних місць раціонально буде скоротити вдвічі, щоб розміщуватися за столом по черзі.

Поради щодо визначення кількості стільцівСкільки стільців має бути на кухні: як розрахувати кількість для зручності та комфорту

Є декілька хитрощів, які допоможуть знайти ідеальний баланс між необхідною кількістю меблів, особливістю приміщення та іншими нюансами.

 • Можна віддати перевагу стільців певної форми, які при необхідності щільно надягають один на одного, утворюючи «піраміду». Ця компактна конструкція забереться в дальній кут будинку чи поміститься в комору, щоб потім швидко з’явитися.
 • В цілях економії простору, розумно придбати високі барні моделі без спинки. Мінусів у них два: підходять під певний інтер’єр і незручні під час довгих сімейних вечерь.
 • Цінуєте комфорт і грунтовність у всьому, і при цьому в будинку живуть не більше трьох осіб? Купуйте меблі з високою спинкою і підлокітниками. Для пари таких «крісел» знайдеться місце навіть на скромній за габаритами кухні.
 • У невеликих приміщеннях економлять кожен сантиметр, і ящики з посудом та іншим начинням розташовуються до самої стелі. Купуючи стільці, можна поєднати в них дві функції – зручного сидіння і драбини. Спеціальні моделі відрізняються стійкістю, мають кілька перекладин між ніжок, розташованих на манер драбинки.
 • Функціональність сучасної меблів поєднується з оригінальним дизайном, який набуває химерні форми. Так можна знайти стільці на одній ніжці, вузькі з розширення сидіннями, на С-подібної гнутої основі. Вони без зусиль щільно складаються один з одним, заощаджуючи простір. Але навіть класичні зразки можливо розташувати так, що всім вистачить місця, а кухня при цьому не перетвориться на захаращену крамницю лахмітника.