Сучасна кухня найчастіше оснащена різними кухонними приладами та побутовою технікою. Найбільш затребуваною та актуальною технікою для кухні є плита. Зазвичай досвідчені домогосподарки віддають перевагу газових плит. Вони економніші в експлуатації, дозволяють швидко готувати на газу різні страви.

Характеристики

Зміст статті

  • Характеристики
    • Старого зразка
    • Сучасні представники
  • Від чого залежить вага

Вибір газової плити — це відповідальний крок для кожної господині. Жінок зазвичай хвилює, як буде виглядати їх нова побутова техніка. Чоловіків же цікавлять габарити і вага обладнання. Габарити будуть залежати від марки і зразка пристрою.

Старого зразка

Примірники старого зразка від різних виробників сильно не відрізняються один від одного. Розміри стандартної радянської пічки — 55 см ширина: 65 см глибина. В середньому вага становить 30-40 кг Максимальний показник не сягає понад 50 кг Зазвичай плита має 4 газових конфорки і одне духове відділення.

Сучасні представники

Газові плити від сучасних виробників славляться своєю різноманітністю і великим вибором різних варіацій. До найбільш популярним відносять:

  • Туристичні. Славляться своєю унікальністю, так як їх зручно брати в похід або на рибалку. В середньому їх ціна близько 1000 — 1500 рублів, розміри 175х200х100 мм. Важить така не більше 1,5 кг. Плита йде без духовки, лише 1-2 конфорки;
  • Домашні. Габаритні зразки встановлюються в будинках або квартирах. Мають параметри 650х650х800 мм. Їх вага досягає до 45 кг Він залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена, кількість конфорок та наявність/відсутність духової шафи.

Основний плюс сучасних моделей — вага більш легкий, є газ-контроль, чавунні решітки. Крім того, вони відмінно вписуються в будь-який інтер’єр приміщення.

Власникам маленьких кухонь варто звертати увагу на мініатюрні моделі газових плит. Найчастіше вони йдуть окремо від духовки і вбудовуються в кухонні конструкцію. В середньому вага такої плити 20-25 кг. Така побутова техніка не має великих відмінностей від великогабаритних варіантів. Вони оснащені такими ж функціями і мають однакову кількість конфорок (від 1 до 4).

Від чого залежить вага

Вага техніки залежить від її габаритів. Чим більше модель, тим вона потужніша. Також слід враховувати матеріал, з якого вона виготовлена. На сьогодні газові плити виготовляють з емальованої, нержавіючої сталі і загартованого скла.

На вагу впливає тип варильної решітки. Для газових плит роблять решітки чавунні і сталеві. Чавунні будуть важче, але і прослужать набагато довше, ніж зі сталі. Плюс до цього також не забуваємо про глибину і наповнюваності газової духовки. Якщо в неї вбудовані додаткові решітки, гриль тощо, то вага також може бути великим.

На габарити побутової техніки впливає безліч факторів, починаючи від наповнюваності, закінчуючи матеріалом виготовлення. Іноді навіть маленька плита може важити в рази більше ніж великогабаритний зразок. Тому не завжди слід визначати вагу тільки за зовнішнім виглядом.