Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

Діти ростуть швидко, а турботливі батьки не встигають втихомирити своє занепокоєння. Досить швидко росте малюк? Такий повинен бути у нього вага? А зуби? Ми відповімо на всі хвилюючі вас питання, пов’язані з розвитком зубів у вашої дитини, коли він досяг показового віку — 2 роки.

За цей час у дітей в середньому вже формується основна база зубчиків, у нормі цей показник від 16 до 20. Не поспішайте бігти і вважати, зверніть увагу на прості поради та роз’яснення стоматологів, які визначили таку норму.

Не переживайте, про те скільки зубів встигне сформуватися до цього віку, в основному відповідає генетика і спадковість. Однак існує ряд критеріїв, за якими ви зможете переконатися в повноцінній здоров’я ротової порожнини вашого малюка.

Швидкість росту і кількість зубів у кожної людини суто індивідуально. Не слід бити паніку, якщо ваш малюк регулярно показується на прийомі у дитячого стоматолога.

Як ростуть зубки у малюків

Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

Перші зуби прорізаються у віці від шести до семи місяців. У середньому, за один-два місяці у дитини прорізається ще за два зуба. Визначити, в який час почне рости новий зуб неможливо, це закладено генетикою, ви можете тільки відстежити початок процесу по спокійній поведінці малюка.

 • Основні зуби, які першими дають про себе знати — верхні і нижні різці, які з’являються ще до року. Спочатку про себе дають знати основні різці (1), нижні і верхні, потім — верхні крайні (2). У рідкісних випадках крайні нижні прорізаються до 13 месяцев.zuby-9320854CC213D958.jpg
 • В другий рік життя поступово прорізаються вже крайні нижні різці (2), далі — чотири бічних премоляра (4, 5). Молочні ікла (3) не завжди з’являються першими, найчастіше вони прорізаються тільки від 20 до 24 місяців.
 • Моляри (6, 7. 8), або як ми їх називаємо “корінні зуби”, прорізаються в саму останню чергу. Як правило, це подія супроводжується температурою або загальним занепокоєнням і плачем малюка. У віці до двох років у дуже рідкісних випадках вже прорізаються моляри. У середньому, їх не варто чекати до 25-30 місяців.
 • До трьох років за стандартом у дитини має сформуватися 20 зубів. Цей параметр виведений стоматологами міністерства охорони здоров’я на основі статистичних даних.

  Відхилення від норми

  Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

  Як же дізнатися, скільки зубчиків у дитини виросли в 2 роки не в той час і не правильно? Грамотний відповідь ви зможете отримати тільки у свого лікуючого стоматолога. Практика показує, що у більш ніж 15% дітей в 1,5-2 роки спостерігаються відхилення швидкості росту зубок.

  Набагато більш важливо те, наскільки вчасно і правильно ростуть зуби у немовлят від 6 до 1 року. Саме в цей період формується база для росту і молочних і постійних зубів у дітей, яка закладає алгоритм зростання в подальшому.

  Для того, щоб перевірити, чи є відхилення від норми зростання і кількості зубів у малюка, можна застосувати просту і корисну формулу:

  В — 6=К.

  В — вік дитини в місяцях.

  К — нормальний показник кількості зубок.

  Варто звернути увагу на проблему зростання тільки в тому випадку, коли у віці від 1 року до двох у малюка сформувалося лише 8-10 зубчиків. Як правило, це пов’язано з захворюваннями або ж генетикою, якщо ви виявили слабкий показник після розрахунків, досить звернутися за консультацією до стоматолога.

  Існує зворотне відхилення, коли перші зуби з’являються раніше. Стоматологи визнають, що відхилення в межах 1,5-2 місяці цілком допустимо і не несе серйозної небезпеки здоров’ю та нормальному розвитку малюка. Передчасний зростання також найбільш часто пов’язаний з генетично закладеної програми. Друга причина — надлишок кальцію і занадто ранній переклад з материнського молока.

  Не причина для занепокоєння

  Важливо: згідно зі статистикою, від одного року до двох вже формується 20 зубів. Проте лікарі акцентують увагу на тому, що мінімальна норма становить 16 зубів (8 нижніх і 8 верхніх).

 • Перша причина — недостатня кількість зубів на момент 2 років дитини. Зверніть увагу на те, які саме вже прорізалися зубки, спираючись на наведену нами норму. Якщо все відбувається по класиці, відвідайте стоматолога, повільний ріст може бути викликаний недоліком корисних елементів, або ж банальної спадковістю.
 • Друга причина, за якою батьки починають турбуватися — зуби ростуть не в ряд. Коли зубчики прорізаються через один, не варто панікувати. Зверніть увагу той факт, що різці прорізуються в останню чергу, спочатку за статистикою ростуть моляри. Це основна причина прогалин у зубному ряду. Другий фактор — генетика, іноді певна спадковість викликає нестандартну черговість зростання, турбуватися не варто.
 • Третя причина — молочні зубки всі криві і ростуть не правильно. Стоматологи звертають вашу увагу на те, що форма і загальний стан молочних зубів не впливає на формування постійних у більш дорослому віці дитини. Найважливіше — це стежити за правильним прикусом і формою щелепи в цілому.
 • Важливо знати батькам

  Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

  Довгоочікуваний набір зубок у вашої дитини може заподіяти і йому, і вам чималий дискомфорт. Процес прорізування різців, іклів і, в особливості, премолярів часто супроводжується запальними процесами і підвищенням нормальної температури тіла.

  У середньому, під час процесу зростання температура підвищується всього на 1-2 градуси, норма становить від 370 до 37,50 за С. Однак варто негайно звернутися до лікаря у тому випадку, коли температура досягає показника від 380 до 39 0 С.

  Знижувати температуру медикаментозним шляхом можна тільки після офіційної рекомендації з педіатром, виключно препаратами, що прописав лікар і в точному дозуванні.

  Як визначити, на скільки сильно ріст зубів заподіює біль вашому малюкові? Зверніть увагу на загальний стан організму, приймає їжу дитина, сильно плаче, а головне — може він заснути. У рідкісних випадках діти дуже важко переносять цей процес. Якщо ваша дитина схильна до надмірно хворобливого прорізання зубів, необхідний суворий контроль цього процесу лікарям. У рідкісних випадках стоматологи та педіатри призначають знеболюючий засіб.

  Повільний ріст і поганий стан: шукаємо причину

  Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

  Зростання молочних зубів багато в чому залежить від нормального харчування дитини. База для зростання закладається вже в перші місяці життя, коли дитя харчується в основному материнським молоком. Саме через нього малюк отримує необхідну дозу кальцію, тому правильне харчування годуючої мами і прийом комплексу вітамінів при сучасній екології — це обов’язок.

  У разі, якщо аналізи дитини показують нестачу поживних елементів, як кальцій, магній, залізо та основні групи вітамінів (А, Е, В, тощо), то необхідно звернутися за консультацією до педіатра і стоматолога, для визначення додаткового прийому комплексу таких речовин. Це дозволяє налагодити швидкість і якість зростання молочних зубчиків.

  Молочні зуби мають вкрай нестійку структуру і слабку емаль, їх призначення — служити лише перші кілька років життя. Агресивне середовище міст, а також інтоксикація організму викликає їх передчасний розпад. Більш того, генетично закладено, що протягом перших двох років дитина буде харчуватися тільки материнським молоком, тому зуби активно починають псуватися вже з 1 -1, 5 року.

  Поширені захворювання у дітей від 1 року

  Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

  Стоматологи виділяють всього два типи захворювань, до яких схильні молочні зубки у дітей 2-3 років: каріозні та некаріозні. До каріозним відносять крім карієсу ще й пульпіт — сильне запалення ясен. Деякі з них впливають і на кількість зубок, а також швидкість росту нових, крім очевидних пошкоджень.

  До останніх зазвичай відносять:

  • Проблеми з емаллю, її перенасичення або надмірне витончення (гіпер – і гіпоплазія).
  • Флюороз;
  • Надмірне стирання зуба в патології;
  • Ерозія;
  • Дефекти форми зуба;
  • Ураження токсинами або внаслідок застосування медичних препаратів.

  Найпоширеніше — це карієс. Факт: найпоширеніша причина його виникнення — тривале годування дитини молоком з пляшечки в нічний час доби. Це захворювання є основною причиною уповільнення росту зубів у малюків, оскільки із-за нього в організмі автоматично утворюємося недолік корисних елементів, в основному — фтору і кальцію.

  Карієс

  Скільки зубів має бути у дитини в 2 роки

  Молочні зуби також схильні до захворювань, найпоширеніша з яких — карієс. Крім нього, є й інші, як дефіцит кальцію в організмі, з яким борються шляхом відновлення балансу.

  Скільки не лікуй карієс на молочних зубах — він не пропаде. Найчастіше це захворювання також є поширеною причиною уповільнення зростання і розвитку повного набору зубиків. Досвідчений стоматолог призначить вашому малюкові курс лікування і запломбує уражені ділянки. Для дітей найбільш часто застосовують пломби з амальгами, це метал, який отримують шляхом сплаву ртуті з сріблом.

  Варто подумати двічі, перш ніж в ім’я економії запломбувати всі 10-20 зубчиків таким матеріалом, оскільки тривале носіння шкідливо для організму, а також змінює колір зубів на сіро-чорний.

  Зверніть увагу на те, що понад 80% дітей у віці від двох до трьох років схильні проблеми карієсу і мають його на молочних зубах в активній формі. Для запобігання поширення цього захворювання, необхідно збільшити дозу кальцію і фтору в організмі за рекомендаціями лікаря, а також чистити зуби з малюком два рази в день.

  Поради батькам щодо зміцнення здоров’я зубок їх малюків

  • Для того щоб зубки завжди були в нормі у малюка і росли правильно, варто піти таким простим радам щодо їх зміцнення:
  • Коронки утворюються ще в період годування груддю, тому перший комплекс корисних вітамінів і мінералів малюк повинен отримати від мами.
  • В період активного формування і зростання (у віці одного-двох років) варто збагатити раціон харчування дитя кальцієм, фосфором, групами вітамінів D і C. Додаткові вітаміни для загального зміцнення це — А і В. Підібрати необхідну дозування вам допоможе педіатр.
  • Виключіть часто вживання газованих напоїв (краще взагалі їх не дозволяти!) і солодощів.
  • Купуйте тільки професійну зубну пасту з фтором і чистите зуби два рази в день.
  • У разі, якщо паста необхідної дозування вам не дісталася, можна придбати в аптеці фтор і з рекомендацією лікаря наносити необхідну кількість на емаль, акуратно втираючи речовина.

  Головне: для контролю правильного розвитку малюка і його зубок достатньо раз на кілька місяців наносити плановий візит до стоматолога, який грамотно підкоригує всі надлишкові і відсутні елементи. Здоров’я Вам і вашому малюкові!