Склад лінолеуму – з чого роблять різні сорти лінолеуму

Склад лінолеуму   з чого роблять різні сорти лінолеумуНа сучасному ринку підлогових покриттів найбільш часто споживачі віддають перевагу лінолеуму. Однак при виборі необхідно мати на увазі, що існує величезна кількість різновидів, кожна з яких володіє індивідуальними характеристиками, а значить, може істотно різнитися і якість. Одним з найпопулярніших видів, завдяки своїй невисокій вартості і чудовим експлуатаційним властивостям, є полівінілхлоридний лінолеум, більш відомий як ПВХ.

З чого зроблений ПВХ лінолеум

Зміст статті

  • З чого зроблений ПВХ лінолеум
  • Гомогенний і гетерогенний лінолеум

Склад лінолеуму   з чого роблять різні сорти лінолеумуЯк і випливає з назви, основним його компонентом є вже згаданий полівінілхлорид з домішкою пластифікаторів, до яких відноситься вапняне борошно і різні пігменти. Для того щоб знизити його вартість, також додають вапно, тальк і каолін. Проте важливим моментом є точне дотримання пропорцій, оскільки при найменшому перевищенні додаткових компонентів значно страждає якість, що може виявитися вже в процесі експлуатації. Трохи пізніше ми розглянемо, яким чином це відбувається, основні причини і як цього уникнути.

В цілому ПВХ лінолеум, випущений надійним виробником, володіє чудовими споживчими якостями, що включають в себе тепло – і шумоізоляційні захист. До його недоліків можна віднести високу ступінь усадки.

Гомогенний і гетерогенний лінолеум

На ці дві категорії може поділятися на будь-який вид лінолеуму, ПВХ або який-небудь інший, основні їх відмінності полягають в структурі покриття.

Гомогенний лінолеум являє собою один товстий шар з того чи іншого матеріалу, основною позитивною рисою якого є висока стійкість до зношування й стирання. Оскільки шар тільки один, він не може розшаровуватися, тому через тривалий проміжок часу, при погіршенні естетичних характеристик, його можна піддати реставрації, знявши 1/5 верхнього шару. Після цього він зможе також служити довгий час.

Склад лінолеуму   з чого роблять різні сорти лінолеумуГетерогенне покриття містить у своєму складі від двох до шести шарів, залежно від подальшого призначення. Такий метод виготовлення дозволяє створювати найрізноманітніші варіації готового продукту, регулюючи склад і товщину того чи іншого шару.

ДОВІДКА! Існує лінолеум з підвищеною вологозахистом, з потовщеним амортизуючим шаром для занять спортом, або з посиленою зносостійкістю для закладів з високою прохідністю.

Деякі види спеціальних лінолеумів ми розглянемо трохи докладніше.

Спортивний. Крім раніше згаданої підвищеної амортизації, він покритий верхнім шаром з поліуретану, який володіє високими захисними параметрами. Це забезпечує чудову стійкість до зношування й стирання, а також до забруднень.

Бактерицидний. Як і випливає з назви, його поверхня просякнута спеціальним антибактеріальним складом, наділяють його стерилизующим ефектом. Такий лінолеум затребуваний в лікарнях, поліклініках, лікувальних центрах та інших медичних установах.

Протиковзкий. Він популярний у найбільш травмонебезпечних при падінні на мокрому покритті місцях. До них належать школи, дитячі сади, ремонтні майстерні і деякі види громадського транспорту. Для додання поверхні необхідної шерховатости і рельєфності, в його склад додається кварцова або корундова крихта.

Звукоізоляційний. Містить у собі додатковий шумопоглинаючий шар. Основною сферою його застосування є студії звукозапису і різні репетиційні бази, а також розташовані в житлових будинках танцювальні зали та фітнес-центри.

ЯК ВИЗНАЧИТИ ХОРОШИЙ СКЛАД

Однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються споживачі, є поява так званих «грязьових доріжок». Основна причина цього — підвищена кількість вапняку, тальку або каоліну в складі, з-за чого через деякий час відбувається знос верхнього шару і наповнювач виступає назовні, миттєво вбираючи в себе бруд і пил.

Склад лінолеуму   з чого роблять різні сорти лінолеумуЯк правило, у складі виробу не прописується процентне співвідношення компонентів, тому для того, щоб не помилитися у виборі, звертайте увагу на наступні моменти:

  • занадто низька ціна. Додаткові елементи коштують набагато дешевше основного, тому чим їх більше, тим вартість нижче;
  • відсутність маркування на рулоні;
  • сумнівний виробник.

РЕКОМЕНДУЄМО. Купуйте лінолеум тільки у відомих і перевірених виробників, заздалегідь дізнавайтеся інформацію про компанії, з його роблять і читайте відгуки. Це займе трохи більше часу, ніж спонтанна покупка, однак, і служити якісний виріб буде набагато довше.

Якщо для вас важливо, щоб лінолеум був натуральним і не приносив шкоди для екології, вибирайте покриття на основі джутового волокна, в складі якого також міститься лляне масло, смоли, деревне борошно, вапняк і натуральні пігменти.