В останні роки велику популярність отримала меблі, виконана з листів скла. І, треба відзначити, це зовсім невипадково. Цей матеріал відрізняється екологічною безпекою, він виготовлений з природного матеріалу, скло не виділяє ніяких речовин.

Використання скла в інтер’єрі квартири надає приміщенню певну вишуканість і допомагає візуально розширити простір. До недавніх пір скло досить рідко застосовувалося в якості основного матеріалу для виготовлення меблів. Справа в тому, що у багатьох людей викликало сумнів його міцність, але сучасні виробництва скляних листів дозволяють йому витримувати серйозні навантаження. Це й зумовило застосування листового скла в якості основного матеріалу при виготовленні меблів.

Що знадобиться для створення скляній тумби

Зміст статті

 • Що знадобиться для створення скляній тумби
  • Яке краще підібрати скло
 • Креслення скляній тумби
 • Як зробити скляну тумбу своїми руками: покрокове керівництво

Перед тим як приступати до самостійного виготовлення скляних тумби доцільно розробити її ескіз. Промальовування ескізу дозволить опрацювати її зовнішній вигляд, розрахувати необхідну кількість матеріалу і кріплення, який буде необхідний для складання конструкції. Ескіз можна виконати як вручну, так і з використанням спеціальних комп’ютерних програм.

Також знадобиться:

 • Інструмент для обробки листового скла, тобто склоріз.
 • Підготувати робоче місце. Бажано забезпечити його столом з поверхнею, близькою до ідеальної. Наявність такого столу підвищує ймовірність якісного різання скла.
 • Буде потрібно і інструмент для обробки кромок листа. Для цього можна використовувати шкірку середньої зернистості, або спеціальну шліфувальну насадку, яку можна встановити в електричну дриль і з її допомогою видалити гострі краї.

Яке краще підібрати скло

Для виготовлення меблів зі скла бажано використовувати листове скло товщиною не менше 8 мм. Такі листи володіють необхідним запасом міцності, що дозволяє витримувати серйозні статичні навантаження, наприклад, вага телевізора.

Для виготовлення меблів широко використовують кілька типів скла:

 • гартоване;
 • триплекс;
 • акрилове.

Всі ці три типи можуть гарантувати, що при руйнуванні конструкції ніхто не постраждає.

Гартоване при розбиванні не утворює осколків з гострими краями.

Триплекс розбити практично неможливо. З нього виготовляють непробивні вікна для бронемашин та ін.

Акрилове скло теж не розбивається на небезпечні осколки.

На замітку! Для створення зовнішнього вигляду часто застосовують пофарбовані скляні листи.

Креслення скляній тумби

Для самостійного виготовлення скляної тумби обов’язково потрібно її креслення. У майстра є вибір: або робити його самостійно, або вдатися до допомоги світової мережі спробувати знайти креслення там. Сказати, який креслення буде краще, складно. Все залежить від бажань і потреб господаря майбутньої тумби. Пропонуємо взяти на замітку такий креслення.

Як зробити скляну тумбу своїми руками: покрокове керівництво

Першим ділом необхідно виконати заготовки листового матеріалу. Це можна зробити самостійно, використовуючи склоріз, міряльний інструмент, абразив для зачистки кромок.

З іншого боку, заготовки можна замовити в спеціалізованій майстерні, передавши креслення на них. Треба сказати, що в таких майстерень, можливо не тільки нарізати заготовки, але і виконати в них отвори, що в домашніх умовах досить складно.

Потім залишається тільки з’єднати складові. При виготовленні тумби, що складається з кількох рівнів, для їх з’єднання між собою, має сенс використовувати стійки з пластикової чи металевої труби, на торцях яких встановлені заглушки. Так як в скляному аркуші, проробити отвори для стояків досить складно для з’єднання, то можна використовувати проміжні стійки. Для з’єднання листів і стійок в єдину конструкцію можна використати клейовий склад. Як правило, це прозорий герметик. Але перед його використанням необхідно знежирити місце з’єднання на склі і стійці. Для задньої стінки використовуйте аркуш ДСП.