Сонцезахисні засоби для дітей: корисна одяг на літо

Ніжитися на морському березі під теплим сонечком люблять і діти, і дорослі. Користь від такого відпочинку безсумнівна: сонце сприяє виробленню вітаміну D, зміцнює імунітет і навіть покращує настрій.

Щоб відпочинок біля моря приносив тільки користь вашій дитині, дуже важливо дотримуватися правила перебування на сонці, а ще користуватися сонцезахисним кремом. І хоча, на думку багатьох педіатрів, краще сонцезахисний засіб для дітей – це легкий одяг і тінь, додатковий захист під час ігор на пляжі не завадить.

Читайте в нашій статті про те, що потрібно враховувати при виборі дитячого крему-протектора і як ним користуватися, щоб літнє сонечко було тільки в радість.

Зміст

 • Користь сонцезахисних засобів
 • Як вибрати крем для дитини?
 • Вибираємо ступінь захисту SPF
 • Як користуватися кремом від засмаги
 • Вибираємо крем, враховуючи вік
 • Що робити, якщо дитина обгорів на сонці?
 • Сонцезахисні засоби для дітей: корисна одяг на літо

  Дитячі сонцезахисні засоби: у чому користь

  Наша шкіра вміє захищатися від сонця. Цю функцію виконує меланін, який поглинає ультрафіолетові промені, не допускаючи їх проникнення в глибокі шари шкіри. Накопичення меланіну в шкірі під дією сонячних променів призводить до утворення засмаги.
   

  Однак цей механізм працює у дорослих, але не у дітей. Організм дитини починає виробляти меланін тільки після 3 років, а значить, до цього часу дитина практично беззахисний перед сонцем.

  Тому самий правильний відповідь на питання, який крем від засмаги краще для дитини, такий: той, який ви купили, своєчасно завдали і не забувайте оновлювати. Нижче ми розповімо, які позначки повинні мати дитячі сонцезахисні засоби і як їх підбирати в залежності від віку.

  Але не тільки вік дитини впливає на правильний вибір. Справа в тому, що ефективність захисних засобів залежить від багатьох факторів:

  Тому, коли ви підбираєте сонцезахисні засоби для дітей, відгуки інших покупців чи будуть вам корисні. Важливіше буде визначити тип шкіри вашої дитини, врахувати, в яких широтах ви збираєтеся провести відпочинок, і не забувати, що у дітей, які багато бігають і купаються, шар крему необхідно оновлювати.

  З нашими рекомендаціями ви вирішите, який сонцезахисний засіб краще для дітей, і навчіться правильно ним користуватися.
   

  Як вибрати сонцезахисний крем для дитини

  Якщо ви зупинилися біля вітрини магазину або аптеки з питанням, як вибрати сонцезахисний крем для свого малюка, насамперед знайдіть ті кошти, на упаковці яких є написи «сімейний», «дитячий» або «з народження».

  Зазвичай до складу таких кремів входять мінеральні фільтри, утримують шкідливий ультрафіолет, – оксид цинку або діоксид титану. Також у складі можуть бути хімічні фільтри, але їх концентрація набагато нижче, ніж у засобах для дорослої шкіри.
   

  Бажано вибирати крем з позначкою «водостійкий»: так, шар крему все одно потрібно буде оновлювати після купання, але зате він захистить вашу дитину під час запливів і водних забав.

  Деякі креми мають стійкість до піску – для відпочинку на пляжі це корисно, тому шукайте інформацію про це на упаковці.

  Сонцезахисні засоби для дітей: корисна одяг на літо
  Деякі дитячі сонцезахисні креми при втиранні в шкіру на короткий час біліють. Також є спреї, які при нанесенні забарвлюють шкіру в яскравий колір.

  Це зручно – відразу стають видні необроблені ділянки, так і дитина з задоволенням піддається процедурі намазування. Незабаром засіб стане прозорим і не буде помітно.

  Хороший крем для дітей не містить віддушок – такі добавки можуть тільки збільшити фоточутливість дитячої шкіри.
   

  Порада: засоби для захисту дитячої шкіри від сонця випускаються у вигляді кремів, мусів, гелів, спреїв. Є думка, що креми через свою щільної текстури забезпечують кращий захист, ніж рідкі муси або спреї. Втім, варто вибирати той засіб, який вам буде зручно наносити.

  Дитячий крем від засмаги: вибираємо ступінь захисту

  Що за проміння посилає нам сонце? Вони діляться на 3 типи. Промені типу З розсіюються в атмосфері, і наша шкіра не зазнає їх впливу. Ми зустрічаємося з промені типу А і В. Тип сприяє виникненню засмаги, але він же викликає сонячні опіки.

  Вплив променів типу А проявляється нескоро і виражається в старінні шкіри, появі нових родимок і пігментних плям. Дитячі сонцезахисні засоби в обов’язковому порядку має захист від променів типу В (про це повідомить відмітка UVB) і бажано, щоб воно забезпечувало захист від променів типу А (UVA, IPD, PPD).
   

  Але можна й не вдаватися в такі подробиці, а звернути увагу на SPF – сонцезахисний фактор. Число поруч з цими буквами показує, у скільки разів можна збільшити час безпечного перебування на сонці.

  Наприклад, якщо дитина зі світлою шкірою може безпечно засмагати до 5 хвилин, то крем SPF 15 збільшить час прийняття сонячних ванн до 75 хвилин.

  Сонцезахисні засоби для дітей мають показник SPF від 15 до 50. У помірних широтах, під час міських прогулянок можна використовувати крем SPF 15-25. На пляжі знадобиться засіб з більш високим фактором захисту. Він повинен бути тим вище, чим світліше і чутливіші шкіра у дитини.

  Разом з тим використання засоби з SPF вище 30 не завжди виправдано. Крем з таким захисним фактором дає можливість перебувати на сонці 2,5 години – навряд чи ви збираєтеся стільки часу провести на пляжі.

  Перебувати з дитиною на відкритому сонці в період з 11 до 17 годин не можна, навіть з застосуванням крему з високим ступенем захисту.

  Засоби з фактором вище 30 рекомендується тільки дітям старше 3 років з дуже чутливою шкірою.
   

  Порада: користуйтеся кремом навіть на прогулянці. Обробляйте їм всі не закриті одягом ділянки тіла, у тому числі ніс, вуха, ручки і ніжки дитини.

  Як користуватися сонцезахисним кремом

  Крем вибрано – а значить, половина справи позаду. Залишилося навчитися правильно його застосовувати. Ось про що потрібно пам’ятати:

  1. Перед першим використанням проведіть тест на переносимість кошти. Нанесіть трохи крему на ліктьовий згин або на підколінну ямку дитини. Якщо там не з’явилося подразнення, засобом можна користуватися.

  2. Наносити сонцезахисний засіб за 15-20 хвилин до виходу на вулицю або так, як зазначено в інструкції.

  3. Незалежно від того, який ступінь захисту від сонця має обраний вами крем, оновлюйте його після кожного купання. Перед нанесенням потрібно насухо витерти шкіру дитини.

  4. Хмарність – не перешкода сонячних променів, тому в похмурий день потрібно так само активно користуватися кремом, як і в ясну погоду.

  5. Сонцезахисні засоби для малюків наносити будь-якому випадку, навіть якщо ви відпочиваєте в затінку.

  6. Два шари засоби з низьким захисним фактором не перетворять його в засіб з високим захистом від ультрафіолету. Інакше кажучи, якщо вашій дитині з білою шкірою і світлим волоссям потрібен дитячий сонцезахисний крем SPF 50, ви не зможете його замінити товстим шаром крему з SPF 25.

  7. Повторне нанесення сонцезахисного засобу не подовжує час безпечного перебування на сонці. Якщо крем SPF 30 дозволяє засмагати до 150 хвилин, ведіть відлік з того часу, коли ви з дитиною вийшли на вулицю.

  8. Після пляжу рекомендується змити залишки сонцезахисного засобу. Можна нанести дитячий заспокійливий лосьйон або молочко.
   

  Порада: крем-протектор дозволяє довше перебувати на сонечку, але не може нейтралізувати дію ультрафіолету. Не показуйтесь з дітьми на сонці в період між 11 і 17 годинами, а для відпочинку на свіжому повітрі віддавайте перевагу тінисті місця.

  Крем від засмаги для дитини: вибираємо, враховуючи вік

  У продажу легко знайти сонцезахисні креми, на яких є позначка «дитячий» або «сімейний». Але потрібно знати, що такі кошти призначені для дітей старше 3 років.

  Після 5 років можна купувати звичайний крем для дорослих. Якщо ж ви підбираєте засіб для малюка, потрібно шукати іншу інформацію на тюбиках.

  Сонцезахисні засоби для дітей до року

  На упаковці сонцезахисних кремів для немовлят повинна бути відмітка «з народження» або «0+». Тим не менш застосовувати такий крем можна тільки для дітей старше 6 місяців. До цього віку дитина не повинна показуватися на відкритому сонці.
   

  Сонцезахисні засоби для дітей до 3 років

  Якщо вашому чаду до триріччя залишилося недовго, можна провести тест на чутливість до засобу і в разі відсутності реакції користуватися таким дитячим кремом. Але все ж бажано до досягнення 3 років користуватися засобами, призначеними для немовлят.
   

  Порада: світлий одяг з натуральних матеріалів теж рятує шкіру від дії ультрафіолету. Не забувайте і про головному уборі для дитини.

  Що робити, якщо шкіра все-таки обгоріла

  Хоча використання правильно підібраного сонцезахисного крему зводить до мінімуму ризик згоріти на сонці, бажано вміти розпізнавати сонячний опік і швидко усувати пов’язані з ним неприємні відчуття.

  Головним показником сонячного опіку першого ступеня стане почервоніла, гаряча на дотик шкіра малюка. Помітивши це, негайно виводьте дитину з вулиці, а вдома поставте його під прохолодний душ (температура води +25-28°С).
   

  Оскільки обпалена шкіра дуже чутлива, під час прийняття душу накиньте на плечі дитині рушник, це пом’якшить враження від попадання води на шкіру.

  Після цього намажте почервонілі ділянки протиопікову кремом, що містить пантенол або алое. Для змащування шкіри у жодному разі не можна застосовувати жирні креми, кисломолочні продукти, засоби на основі спирту.
   

  Якщо після перебування на сонці шкіра покрилася пухирями, це опік другого ступеня. Зазвичай він супроводжується підвищенням температури і набряками. В цьому випадку потрібно надавати першу допомогу, як при опіках першого ступеня, а для зниження температури застосовувати ібупрофен або парацетамол.
   

  Однак потрібно пам’ятати, що для маленьких дітей такий стан може бути небезпечним, тому настійно рекомендуємо звертатися до лікаря.
   

  Порада: під час прогулянок треба прикривати одягом обгорілі на сонці ділянки шкіри, а самі прогулянки краще перенести в тінь.

  Ви вже вирішили, де будете приймати сонячні ванни? Корисні ідеї ви знайдете в колекції країн і курортів порталу «Кидпассаж».