Список продуктів, заборонених у Великий піст

Багато віруючі цікавляться, що заборонено під час Великого посту. Він триватиме з 19 лютого по 7 квітня 2018 року. В ці дні бажано обмежити світське спілкування, наприклад, не рекомендується ходити в кіно, театр, цирк, відвідувати шумні вечірки, концерти, дивитися розважальні передачі по телевізору і т. п.

Що забороняється робити у Великий піст?

В цей період не можна грішити, навіть у дрібницях: конфліктувати з оточуючими, пліткувати, лихословити і ін.

Що заборонено їсти під час Великого посту? Церковний статут рекомендує відмовитися від продуктів тваринного походження і міцних спиртних напоїв (можна дозволити собі лише трохи червоного вина, але тільки в певні дні, визначені церковним статутом).

Наведемо список продуктів, заборонених у Великий піст. Це м’ясо і всі м’ясні продукти (печінка, ковбаси та ін), риба і морепродукти, яйця, молоко і кисломолочні продукти (кефір, кисле молоко, йогурт, масло, сир, сири та ін).

Рибу можна їсти лише у великі церковні свята, які випадають на пісний період: Благовіщення і Вербну неділю.

Що заборонено під час Великого посту 2018 року?

Існують чотири ступені поста:

  • дуже суворий – сухоїдіння, коли вживають тільки не подвергавшуюся тепловій обробці рослинну їжу без олії;
  • строгий – їдять варену рослинну їжу з рослинною олією;
  • звичайний, коду в раціон також включають рибу.
  • ослаблений, для людей з проблемним здоров’ям передбачені послаблення: їм дозволяється їсти всі продукти, крім м’яса.

Найсуворіші обмеження накладаються у перший і останній тиждень посту перед Великоднем). Однак статут, що передбачає повну відмову від їжі або її вживання один-два рази в день, розрахований в основному на ченців, а не на мирян.

Говорячи про заборони під час Великого посту, треба згадати, що на цей час рекомендовано подружнє утримання. В давнину навіть весілля в ці дні не грали, а зачаття дитини в цей період вважалося гріхом.

Що забороняється їсти в період Великого посту 2018 року?

Не всі знають, що в цей час також не можна їсти здобну випічку, білий хліб, майонез. У перелік продуктів, заборонених під час Великого посту також включаються цукерки і шоколад, адже вони теж містять інгредієнти тваринного походження.

В їжі важливо дотримуватися помірності. А список продуктів, які можна включати в цей період раціон, досить великий. Це гриби, овочі, макаронні вироби, крупи, горіхи, насіння, зелень, фрукти, сухофрукти, мед.

Віруючим слід пам’ятати про те, що піст – це, в першу чергу, очищення духовне, а не просто обмеження раціону. Помірність у харчуванні в цей період очищає тіло, а молитва – душу.