Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовахПрактично в кожному будинку є срібні вироби, будь то прибори столові або прикраси і досить часто цей метал піддається почернению, в такі моменти нам необхідно знати, як і чим очистити срібло від чорноти в домашніх умовах.

 • Причини почорніння срібла
 • Як очистити срібло оцтом або лимонною кислотою

 • Як почистити срібло від чорноти в домашніх умовах нашатирним спиртом
 • Очищаємо срібні вироби картопляним соком
 • Як очистити срібло від чорноти з допомогою харчової соди і фольги
 • Очищаємо срібні вироби ластиком
 • Як очистити срібло з допомогою зубної пасти або зубного порошку
 • Ніж удома можна очистити срібні вироби з каменями від чорноти?

 • Очищаємо срібло господарським милом
 • Спеціалізовані засоби для очищення срібла від чорноти
 • Рекомендації по догляду за виробами і прикрасами із срібла
 • Вчені відносять появу перших срібних прикрас до V-IV ст. до н. е. Тоді метал вважався магічним і цінувався вище золота. Сьогодні в кожному будинку можна знайти срібні прикраси або столові прилади. І стоять вони не нечувано, і виглядають красиво, одна біда – з часом з’являється чорнота на сріблі.

  Перш ніж дізнатися, як очистити срібло від цієї чорноти, давайте розберемося, чому це взагалі відбувається.

  Причини почорніння срібла

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

  • Сірка – основна причина потемніння прикрас. А вона в досить великій кількості міститься в поті, косметиці і навіть в навколишньому середовищі в певній концентрації.
  • Висока вологість повітря також впливає несприятливо.
  • Однією з причин може бути контакт з побутовим газом, цибулею, кухонною сіллю або гумою.
  • Медики називають можливими причинами збої в роботі нирок, печінки, щитовидної залози. Гормональні зміни провокують потемніння срібла у вагітних і годуючих жінок.
  • Крім того, щоб уникнути потемніння, слід зберігати срібні прикраси в лляних мішечках, окремо один від одного – так вони будуть захищені від можливих механічних пошкоджень.

  А тепер переходимо до головного питання: «Чим і як можна почистити срібло в домашніх умовах?»

  Як очистити срібло оцтом або лимонною кислотою

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

  10% водний розчин лимонної кислоти( 100 грам на 0,5 літра води), можна для кращого ефекту підігріти на водяній бані і помістити в нього на 20-35 хвилин срібло.

  Для очищення оцтом вам знадобитися 6-ти % оцет, у нього вмочають тканину і витирають нею срібні вироби протягом 5-10 хвилин.

  Як почистити срібло від чорноти в домашніх умовах нашатирним спиртом

  Візьміть 1 частина нашатирного спирту і 10 частин води змішайте і помістіть в отриманий розчин вироби з срібла для очищення на 10-40 хвилин в залежності від величини почорніння.

  А для дуже сильно почорнілого срібла виріб можна помістити у чистий нашатирний спирт на 5-8 хвилин.

  Очищаємо срібні вироби картопляним соком

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

  Картоплю натираємо на тертці, заливаємо водою кашку, опускаємо срібні вироби туди на 5-10 хвилин, потім поліруємо шерстяною ганчірочкою. Цей спосіб підійде для легких забруднення або просто для профілактики і при бажанні надати сріблу колишній блиск.

  Як очистити срібло від чорноти з допомогою харчової соди і фольги

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

  Накриваємо миску фольгою, насипаємо 3 столових ложки соди, кладемо срібні прикраси, накриваємо фольгою і заливаємо окропом. Через 15 хвилин промиваємо холодною водою.

  Очищаємо срібні вироби ластиком

  Просто почистіть прикраси так само, як перете олівцевий малюнок з паперу. Таким не хитрим способом видаляються в основному легкі почорніння срібла, але такий спосіб дуже зручний тим, що він не травмує виріб і не має абразивних складових.

  Як очистити срібло з допомогою зубної пасти або зубного порошку

  Змішуємо зубну пасту з содою і нашатирним спиртом і акуратно наносимо суміш непотрібної зубною щіткою, після змиваємо. До такого способу не варто вдаватися часто, так як він досить агресивний. Можна прибрати соду, а зубну пасту замінити на крейда – ефект той же.

  Можна використовувати для очищення срібних виробів зубний порошок для того вологі вироби занурюють у миску з зубним порошком, а потім натирають вироби з допомогою щільної тканини.

  Ніж удома можна очистити срібні вироби з каменями від чорноти?

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

  Очищаємо срібло господарським милом

  Стружку з господарського мила, краще брати без запаху, додаємо у воду з нашатирним спиртом підігріваємо, але не доводимо до кипіння. Зубною щіткою наносимо на вироби остиглу суміш, потім змиваємо.

  Таким способом можна очистити срібло з каменями в домашніх умовах, проте, якщо у вас є можливість придбати спеціальні засоби для очищення срібних виробів то краще використовувати їх або, що ще краще, звернутися в ювелірну майстерню.

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовахсрібло до і після очищення в домашніх умовах

  Спеціалізовані засоби для очищення срібла від чорноти

  Засоби для чищення срібних виробів продаються в спеціалізованих магазинах. Вони не тільки очистять виріб, але і покриють його захисною плівкою. До того ж такі кошти абсолютно безпечні для ваших ювелірних виробів інкрустовані розсипом каміння.

  Якщо вам необхідно очистити від чорноти срібні вироби з перлами, бурштином або коралом краще звернутися в ювелірну майстерню, ці благородні камені досить примхливі і при самостійній очищення срібла будинку ви можете пошкодити їх.

  Рекомендації по догляду за виробами і прикрасами із срібла

  Способи очищення почорнілого срібла в домашніх умовах

  А для того, щоб не вводити щоразу питанням, як почистити срібло:

  • протирайте вироби фланелевою тканиною після контакту зі шкірою;
  • знімайте, перш ніж зайнятися домашньою роботою або використовувати косметику;
  • зберігайте окремо один від одного срібні вироби в сухому місці, а ті вироби, якими користуєтеся рідко, загортайте в фольгу.