Способи укладання паркету: матеріали та інструменти, види укладання паркету

Способи укладання паркету: матеріали та інструменти, види укладання паркетуПаркет вважається одним з найбільш красивих і дорогих видів покриття підлоги. З допомогою окремих ламелей можна створювати унікальний орнамент. Паркет допомагає надати приміщення додаткового затишку та забезпечити тепло в кімнаті. Фахівці відзначають кілька варіантів, як укласти ламелі на чорнову підлогу, при цьому кожен майстер вибирає той метод, який підходить не тільки зручності, але і за характеристиками приміщення.

Як правильно класти паркет? Важливі аспекти

Зміст статті

 • Як правильно класти паркет? Важливі аспекти
 • Матеріали та інструменти для укладання паркету
 • Види укладання паркету

В першу чергу методика встановлення ламелей залежить від виду чорнового покриття, на яке будуть укладатися плашки. Існує три варіанти:

 • бетонна стяжка;
 • лаги;
 • чорнову підлогу.

Щоб укласти підлогу на бетонне перекриття, потрібно передбачити масу деталей, в тому числі надійний шар гідроізоляції. Спочатку поверхню ретельно грунтується спеціальним клейовим складом.

Важливо! Властивості грунтовки такі, що їй необхідно просохнути протягом 8 годин після нанесення. Заборонено раніше зазначеного часу продовжувати будівельні роботи.

Потім потрібно укласти вологостійку листову фанеру. Її укладають таким чином, щоб між матеріалом були присутні зазори розміром в 5 мм. Горизонтальність укладається матеріалу слід перевіряти рівнем, щоб згодом фінішне покриття було рівним і не мало перепадів.

Способи укладання паркету: матеріали та інструменти, види укладання паркетуПаркетні плашки встановлюють на покладені за рівнем листи. Перед його укладанням поверхню промащується спеціальним клейовим складом або ламелі кріпляться за допомогою спеціального інструменту, закріплювального панелі цвяхами до покладеної фанері.

Шпаклівка та циклювання є не менш важливими процедурами при монтажі цього підлогового покриття. Це важлива частина робіт, так як тільки після завершення процесу, підлога буде виглядати ідеально. Спочатку проводиться циклювання з допомогою спеціального апарату. Він видаляє невеликі тріщини, забруднення і нерівності, які могли залишитися після проведення монтажу.

Потім всю поверхню підлоги потрібно зашпаклювати, щоб у поверхні підлогового покриття не залишилося зазорів. Для колірного збігу підлоги з покриттям потрібно змішати куплену шпаклівку з деревної пилом. В такому випадку паркет буде виглядати природно і дуже красиво.

Важливо! Процедуру шпаклівки і циклювання підлоги проводять не раніше ніж через тиждень після укладання ламелей. За цей час дерево «звикає» до температури приміщення і проходить температурну деформацію.

Матеріали та інструменти для укладання паркету

Укладання паркету досить копітка праця, що вимагає певних навичок і наявності набору інструментів. Для правильного з’єднання ламелей і підготовки поверхні будуть потрібні:

 • молоток;
 • цвяхи різного розміру;
 • маркер або товстий олівець;
 • рулетка;
 • невелика пила;
 • електролобзик;
 • клини;
 • дриль;
 • машина для шліфування.

Способи укладання паркету: матеріали та інструменти, види укладання паркетуА також для укладання потрібні спеціальні клейові склади, які потрібно підбирати до конкретного способу укладання і чорнової покриття підлоги. Шпаклівки, лак і гідроізоляційні просочення. В окремих випадках, якщо в приміщенні та на поверхні чорнової підлоги спостерігається підвищена вологість, може знадобитися невелика кількість кварцового піску.

Види укладання паркету

Способи укладання паркету: матеріали та інструменти, види укладання паркетуПаркетні плашки можуть бути покладені трьома способами:

 • клейовою (передбачає укладання дерев’яних ламелей на поверхню, покриту фанерою і товстим шаром спеціального клею, за допомогою такого способу укладання паркет буде триматися міцно і довго, єдиним його недоліком є неможливість проведення робіт у приміщенні до моменту повного висихання клейового складу);
 • плаваючий (по-іншому називається «шип-паз», що передбачає кріплення ламелей в спеціально вирізані пази, без кріплення безпосередньо до чорнової підлоги, плашки щільно скріплюються між собою, утворюючи надійну поверхню підлогового покриття, метод хороший можливістю розібрати частину підлоги і знову зібрати його при необхідності);
 • за допомогою кріпильних елементів (рідко використовується фахівцями метод, передбачає кріплення плашок до поверхні чорнової підлоги цвяхами з допомогою будівельного степлера, зазвичай такий варіант передбачає підкладку з вологостійкої фанери).

Будівельники здебільшого вибирають клейовий спосіб, так як він відрізняється надійністю і довговічністю. Крім того, він досить простий і не вимагає серйозних знань і навичок.

Важливо! Вибирати клейову основу для укладання ламелей слід суворо підходящу для матеріалу паркету. Не варто брати складу, який більш ніж наполовину складається з води.

Вибір способу укладання залежить тільки від майстра, що робить підлогу в кімнаті і його переваг, а також можливостей чорнової підлоги. Всі три способи дають прекрасний результат, отциклеванный паркет виглядає дуже привабливо і надає приміщенню особливий шарм і затишок.