Якщо виникає потреба в купівлі якоїсь дорогої речі, на яку не вистачає власних фінансових коштів або немає часу збирати гроші, то на виручку приходить споживче кредитування. Це особливий вид запозичення, що надається банками для задоволення купівельного попиту населення в найкоротші терміни.

Що таке споживчий кредит

Широке поширення такого роду позики придбали нещодавно. Неможливо точно визначити, що таке споживче кредитування, оскільки в залежності від деяких критеріїв, воно буде мати свої відмінності. Варто зауважити, що за кредитору позики можна розділити на банківські і небанківські – їх можуть надавати об’єкти торгівлі, ломбарди та інші організації, що займаються реалізацією товарів і послуг.

Гроші можуть видаватися під забезпечення. У цьому випадку кредитоодержувач повинен надати поручительство третіх осіб або заставу. За терміном погашення боргу цільові і нецільові позики можна розділити на:

 • короткострокові (видача грошових коштів надається до одного року);
 • середньострокові (гроші ссужаются кредитоотримувачів на час від одного року до п’яти років);
 • довгострокові (одержувачу позички дають розстрочку платежу на строк більше п’яти років).

Варто зауважити, що даний вид кредитування – це не тільки придбання товарів. Такі позики надаються населенню для покриття витрат на навчання, подорожі. Навіть позики на купівлю транспортних засобів та іпотечне кредитування відносяться до цього виду запозичення, оскільки не розуміють комерційне використання виданих коштів.

У чому ж перевага купівельного кредитування? По-перше, не треба довго збирати грошові кошти, адже за цей час товар може бути розпроданий або навіть знятий з виробництва. Що стосується покупки деяких предметів інтер’єру, то цей фактор може зіграти вирішальну роль у необхідності позичити гроші. По-друге, оплата частинами не наносить відчутний удар по гаманцю, хоча в підсумку кредитоотримувач переплачує гроші відсотками.

Важливо зауважити, що кредитують організації розробляють окремі продукти для різних груп населення. Диференційований підхід до клієнтів допомагає кредиторам залучити більшу кількість кредитоотримувачів, а позичальникам брати гроші на прийнятних для них умовах. Грошові кошти пропонуються у вигляді готівки, чекових книжок, кредитних карток або безготівковим переказом.

Методика розрахунку процентів і графіка платежів розраховується персонально для кожної фізичної особи. Виплата боргу може відбуватися аннуїтетним способом (рівні платежі кожен місяць) або диференційованим способом. Деякі фінансові установи беруть до уваги кредитну історію. На більшості сайтів можна знайти кредитний калькулятор, який дозволить визначити приблизні виплати за позикою та повну вартість кредиту.

ФЗ ” ПРО споживчому кредиті

Існування розмитих норм і правил не дозволяло чітко і точно діяти під час виникнення конфліктних ситуацій. Виправити всі ці огріхи був покликаний діє з липня п’ятнадцятого року ФЗ ” ПРО споживчому кредиті. Він не тільки дозволив клієнтам кредитних організацій самим вибирати страхові програми, але і зобов’язав банківські установи безкоштовно пропонувати претендентам на запозичення певний перелік кредитних процедур.

В якому банку краще взяти споживчий кредит

Слід ретельно вивчити всілякі пропозиції, щоб зрозуміти, де взяти споживчий кредит під маленький відсоток. Адже часом банк може пропонувати різні умови кредитування. Ставки споживчих кредитів можуть різнитися. Крім того, на підприємствах торгівлі іноді можна знайти вигідні пропозиції, де процент по позичці може бути близький до нуля.

Споживчі кредити з низькою відсотковою ставкою

Слід розглянути сукупність усіх наданих банком умов. Тільки тоді можна розібратися, де самі низькі процентні ставки на споживчий кредит. Деякі установи можуть брати щомісячні банківські комісії. З іншого боку, вони пропонують постійним клієнтам певні вигідні пропозиції, програми лояльності. Завдяки цьому відсоткова ставка знижується на кілька пунктів, кредитори не вимагають пред’являти додатковий пакет необхідних документів (довідки, копії трудової книжки та ін) і надавати поруку.

Рефінансування споживчих кредитів

Удосконалюючи кредитні продукти, банківські організації прагнуть залучити клієнтів, знижуючи ставки або збільшуючи строки запозичень. Іноді раніше взяті позики стають невигідними, а дострокове погашення може обернутися штрафами. Тоді рекомендується скористатися рефінансування споживчих кредитів. Даний вид кредитування допомагає кредитополучателям знизити кредитне навантаження. Подібним позикою можна скористатися в тому банку, який здійснив кредитування, і в іншому – кредитор викупить заборгованість і надасть клієнту нову позику.

Кредит готівкою онлайн

У вік комп’ютерних технологій не завжди є необхідність відвідувати банківські установи, щоб залишити заявку на позику. Кредит готівкою онлайн – це прекрасна можливість відправити запит ряду організацій одночасно за допомогою інтернету. Отримати готівкові гроші все ж доведеться в банківському відділенні, а от якщо клієнта влаштовує перерахування грошей на кредитну або зарплатну картку, з якої потім можна буде зняти гроші, то тоді банк розгляне заявку і відправить кредитну картку поштою або кур’єром.

Споживчий кредит в Ощадбанку

Завдяки розгалуженій мережі відділень та представництв Ощадбанк утримує лідерство серед фінансових установ, що пропонують купівельну кредитування. На потребу кредит в Ощадбанку може претендувати практично будь-який громадянин РФ, в тому числі і пенсіонери. Ось пропозиції, діючі на сьогоднішній день:

Назва продукту

Процентна ставка

Термін надання

Максимальна сума

Без забезпечення

Від 14,9%

До 5 років

1500000 р.

Під поруку фізичних осіб

Від 13,9%

До 5 років

3000000 р.

Для військовослужбовців-учасників НІС

Від 15,5%

До 5 років

500000 р. (без надання забезпечення);

1000000 р. (при поручительство фізичних осіб).

Нецільове кредитування, де заставою є нерухоме майно

Від 14%

До 20 років

10000000 р.

На рефінансування

Від 14,9%

До 5 років

1000000 р.

Споживчий кредит ВТБ 24

Пропонується кілька варіантів грошей у борг:

 • «Швидкий». 100000-3000000 р., 6-36 міс., 13,9%;
 • «Великий». 400000-3000000 р., 37-60 міс., 15,9-17,9%;
 • «Зручний». 100000-399999 р., 37-60 міс., 16,9-25%;
 • споживчий кредит ВТБ 24 на придбання авто безпосередньо залежить від вартості транспортного засобу і можливості участі в програмі утилізації;
 • позики на будівництво/придбання квартир стартує від 12%, а надана сума варіюється в діапазоні від 600000 до 60000000 р.

Альфа-Банк – споживчий кредит

Карткові кредитні продукти стартують від 25,99% річних, але в багатьох з них діють грейс-періоди і повернення певного відсотка від покупок. Споживчий кредит Альфа-Банку готівкою від одного року до п’яти і сумі не більше 200000 можна взяти за ставкою від 13,99% без вказання мети. При покупці машини максимальна сума буде становити 5600000 р. зі ставкою від 12,49%.

Россельхозбанк – споживчий кредит

Непогані умови надає на споживчий кредит Россельхозбанк:

 • ставка – від 12,9%;
 • пропозиції для власників підсобних господарств;
 • програми лояльності для своїх клієнтів.

МКБ – кредит готівкою

Заповнити дані можна через сайт установи, прийшовши у відділення особисто або зателефонувавши оператора колл-центру. Банк пропонує не тільки взяти нові позики, але і реструктуризувати наявні. Споживчий кредит в МКБ можна отримати як в рублях, так і в доларах США. Кошти видаються на будь-готівкою або на картку. Ставки починаються від 12% у валюті і від 14% в рублях.

Газпромбанк – споживчий кредит

В залежності від варіантів забезпечення, яке надається при кредитуванні, банк розраховує ставку по кожному клієнту індивідуально. Споживчий кредит у Газпромбанку видається терміном до 7 років, причому відсоток буде залежати від терміну надання позики. Стартує він від 12,25%. Банк пропонує збільшити суму наданого раніше позики, якщо відсоток виплат становить не більше 70% від виданої суми.

Літо Банк – споживчий кредит

Маючи на руках лише паспорт і номер СНІЛС, можна зажадати споживчий кредит в Літо Банку за фіксованою ставкою 16,9%, 19,9%, 24,9%, 29,5% річних, яка визначається індивідуально. За умови, що клієнт оплачує позику не менше, ніж за 12 платежів – позика буде перерахована за ставкою 14,9% з поверненням різниці на рахунок кредитоотримувача. Кредитування надається терміном до 5 років та максимальною сумою 1000000 рублів.

ОТП Банк – кредит готівкою

Для кредитування слід заповнити дані на сайті, після чого оператор зв’яжеться з клієнтом. Споживчий кредит в ОТП Банку має нижній поріг ставок у 14,9% при максимальному їх значення у 46,2%. Позику можна погасити достроково без стягнення штрафних санкцій. Максимум, на який може розраховувати позичальник, становить 750000 рублів строком від одного до п’яти років.

Тінькофф – споживчий кредит

Для отримання позики готівкою або на картку можна розглянути пропозиції від даного банку. Оформляти заявку потрібно на офіційному сайті. Споживчий кредит в Тінькофф має наступні особливості:

До 1 млн. рублів

Від 1 млн. до 15 млн. рублів

 • ставка від 14,9%;
 • повернення від 1% до 30% від суми покупки;
 • термін подання – до трьох років.
 • забезпечення у вигляді застави;
 • надається до 15 років;
 • процентна ставка починається від 10,2%;
 • гроші виділяються однією сумою або частинами.

Банк Москви – споживчий кредит

Позика видається готівкою до семи років, ставка за яким від 14,9% річних. Максимум, на який може розраховувати клієнт, становить 3000000 рублів. Кредитоодержувач за період кредитування може два рази відстрочити платіж на місяць (кредитні канікули). Для держателів карток діють особливі умови надання позики. Клієнт сам має право вибрати дату, коли він буде вносити внески за споживчий кредит в Банку Москви. Крім цього, БМ надає можливість рефінансувати борги, взяті в інших банках.

Райффайзен Банк – споживчий кредит

Своїм клієнтам банк пропонує отримати гроші під процент без застави або поруки. Позику можна достроково гасити з першого місяця без справляння додаткової плати. Споживчий кредит в Райффайзен Банку має безліч варіантів в залежності від статусу кредитоотримувача:

Назва

Річна ставка

Максимальна сума

Привілеї

Персональний

14,9-19,9%

1500000 рублів

Безкоштовно випускається картка MasterCard Standard (дебетова).

Для зарплатних клієнтів

14,9-16,9%

2000000 рублів

Для отримання позики потрібно заповнена анкета та паспорт.

Для працівників компаній-партенров банку

14,9-18,9%

1500000 рублів

Можна запросити фахівця за позиками безпосередньо в офіс.

Росбанк – споживчий кредит

Банк пропонує кілька варіантів кредитування. Споживчий кредит в Росбанке може бути виданий із забезпеченням під ставку 14%; і без – зі ставкою від 16%. Позика видається строком до п’яти років. Максимальна сума – 3000000. Для покупки автомобіля позики видаються зі ставкою 9,33-21,50% (залежить від умов страхування) і терміном від півроку до п’яти років. Максимум, який може запропонувати банк – це 5 млн. рублів. Клієнти, які отримують зарплату на банківський рахунок, можуть розраховувати на овердрафтне кредитування – до 300000 грн. під 24,4%.

Російський стандарт – споживчий кредит

Банківська установа надає можливість кредитування, метою якого є покупки в магазинах-партнерах, які торгують меблями, електротоварами, одягом тощо Споживчий кредит в Російському стандарті можна використовувати на покупки в інтернет-магазинах. Для оформлення позики знадобиться лише паспорт. Процентна ставка залежить безпосередньо від кредитної програми і розраховується індивідуально. Термін – від 3 до 24 місяців. Сума – 3000-300000 рублів.

Бінбанк – кредит готівкою

Банк надає позичальникам кредитування купівельних запитів, а також рефінансує заборгованість за іншими позиками. Споживчий кредит в Бинбанке можна отримати строком від двох до семи років (під заставу майна – 10 років). Клієнти банку, держслужбовці і бюджетники можуть просити суму до 1000000 рублів, а нові кредитоотримувачі отримають лише 500000 рублів. Ставка стартує від 13,5% в перші три місяці, збільшуючись потім до 16,5%, 20,5%, 24,5% річних, що залежить від запитуваної суми. Дозволяється повне або часткове дострокове погашення позики.

Хоум Кредит – споживчий кредит

Без необхідності надання довідок і поручителів можна отримати споживчий кредит в Хоум Кредит:

 • розмір ставки – 17,9% (19,9% – для нових кредитоотримувачів);
 • максимальна сума – 850000 р. (500000 р.);
 • термін – 1-7 років (1-5 років).
 • розгляд звернення за кілька хвилин.

Відео: де вигідно взяти кредит на споживчі потреби