Який би ні був ювілей весілля, але це завжди урочисте і пам’ятна подія. Воно свідчить не тільки про подолання парою в спільному житті чверті століття, але і вмінні ними підтримувати тепло, любов, ласку по відношенню один до одного. Двадцять п’ять років у шлюбі — це колосальна подія, яке демонструє мудрість, повагу.

Срібло вважається благородним металом. Так і шлюб через час знаходить такий же благородний блиск. До двадцяти п’яти років спільного сімейного життя люди змогли вже облаштувати свій будинок, народити, виховати дітей і вже навіть почати няньчити своїх онуків.

За цей суттєвий період часу пара змогла пережити різні випробування: вони були легкими чи складними; було в них що-небудь сумне чи веселе, але кожна подія поділялось на двох і пережилося виключно спільно.

Всі досягнення присвячувалися другої половинки, всі цілі і плани були розділені виключно на двох. За чверть століття в подружньому житті було все в повній мірі. Тому срібне весілля не повинна пройти без гучного святкування, адже таке досягнення слід обов’язково гучно відзначити! “Молодята” ще повні сил і готові веселитися!

Символічне значення назви сімейного ювілею

Найглибший сенс завжди бачимо на поверхні. Ця річниця спільного життя — це перший ювілей пари, назва якого має в собі найменування дорогоцінного металу.

Вважається, що срібло в даній річниці весілля символізує безцінний, дорогоцінний досвід, який був отриманий за двадцять п’ять років сімейних стосунків пари ще не старого віку, але вже має повагу і серйозне повагу з боку молоді.

Адже така пара, безсумнівно, викликає визнання і захоплення. Молодим людям варто брати приклад з таких закоханих, які вміють ділити навпіл прикрості, радості, спільні успіхи і живлять один одного взаємоповага і зрілу любов. Навіть на скронях у таких людей починає з’являтися срібні волосинки, що знаменують про преодоленном шляху до спільного життя.

Традиції, властиві двадцять п’ятій річниці

Як говорить стародавній звичай: у цей день потрібно почати свій ранок обов’язково з романтичного поцілунку. Адже не дивлячись на вік потрібно все одно показувати один одному свої почуття.

Ще з часів Стародавньої Русі пара набирала воду з річки за допомогою срібного глечика, а після вмивалася цією водою три рази, допомагаючи один одному.

Сьогодні це можна зробити і за допомогою водопровідної води, після обмивання витертися рушником, виготовленим з льону.

  • перше обмивання допоможе змити року, омолоджуючи закохану пару;
  • друге допоможе позбутися від усіх неприємностей і печалей, які стали на життєвому шляху сімейної пари;
  • завдяки третьому омовению можна внести у своє життя новий свіжий вітерець, який зробить майбутній життєвий шлях чистим і неиспытанным.

Воду, що залишилася, слід винести на відкрите повітря. Рідина випарується, тим самим забравши тривоги і занепокоєння з майбутнього.

Наступною важливою церемонією був обмін срібними кільцями в день цієї урочистої дати. Прийнято було його здійснювати в присутності батьків “срібних” “молодих”. Батько і мати перевіряли висохлий глечик і рушники “молодят”, а потім благословляли пару.

Сценарій святкування срібного весілля в домашній обстановці

Безумовно такий день потрібно розділити в колі близьких і рідних. Адже весілля, хай уже і срібна, це подія, під час якого потрібно бути тільки в оточенні щирих почуттів та емоцій. Для святкування вдома можна покликати кращих друзів, своїх дітей, онуків і зазначити в тісному колі.

Для створення святкової атмосфери, запропонуйте кому-небудь з родичів або друзів роль ведучого, адже серед таких завжди знайдеться веселун, який зможе тримати всю атмосферу вечора, смеша своїми завзятими фразами.

Срібний весільний сценарій будинку може мати такий початок: наш провідний займається зустріччю гостей, але в будинок їх не пропускає. Тут можна придумати невеликі конкурси для друзів і близьких або, наприклад, запропонувати взяти участь в оформленні стінгазети. Кожен внесе свою частинку: напише кумедний момент з минулого, пов’язаний з “молодими” або тепле привітання на адресу закоханої пари.

Наші спогади складаються з таких дрібниць. Переглядаючи якісь речі, можна знову зануритися в події того дня, відчути ту атмосферу, час року і навіть можна ще раз відчути запах того дня. Тому срібне весілля повинна не тільки відзначитися в пам’яті “молодих” як святковий день, але і принести з собою у майбутнє матеріальні пам’ятки.

Зустріч “срібної” пари

Сценарій зустрічі може бути наступним: гості рівномірно стають по боках, утворюючи уявний прохід. Під красиву музику виходять наші закохані. Пісню для виходу можна вибрати абсолютно будь-яку. Стандартним варіантом буде, звичайно, марш Мендельсона.

Але краще відійти від цього і вибрати саме ту мелодію або пісню, яка має яке-небудь значення для “молодят”. Це надасть більшої душевності, ніж буденний марш, під який конвеєром виходять всі пари у палацах одруження.

Кожному гостю необхідно буде роздати срібне конфетті, білі монетки, якими обсипають пару. Яким-небудь гостем можна буде підірвати одну велику хлопавку з серцями, яка дуже красиво обсипле “срібних” “молодих”. Далі ювіляри проходять до ведучого, який проведе церемонію одруження.

Вимова клятви

Цей ритуал є дуже душевним, трепетним і хвилюючим. За двадцять п’ять років спільного життя було пережито велика кількість різних подій, і кожному з пари є, що сказати один одному. Є за що подякувати і за що вибачиться. Ці клятви, безумовно, ювілярам краще продумати заздалегідь. Можна зробити собі шпаргалку, щоб під час цієї церемонії підглянути, якщо від хвилювання всі фрази розлетяться.

Слова в клятві будуть вже не такими як це було двадцять п’ять років тому, адже вони знайдуть справжній зміст, щирі слова, прояв зрілої любові, теплих почуттів.

Таке таїнство отримає ще більший трепет і розчулиться самих черствих. Тому можна заздалегідь приготувати для гостей хусточки або серветки. Особливо велике спасибі Вам скажуть жінки, які будуть боятися за стан свого макіяжу.

Весілля — це радість, це щастя, це море позитивних емоцій. І нехай вона буває тільки один раз в житті, але продуманий і чітко спланований сценарій зможе повернути “молодих” у той їх важливий день.

Провести вимови клятв можна і на виїзній церемонії. Сьогодні стало модним таке діяння, організоване на ювілеї. Про що далі ми і поговоримо.

Урочиста церемонія під відкритим небом

Сценарій срібного ювілею може містити виїзну церемонію.

Двадцять п’ять років тому пара не знала, що таке можливо проведення одруження. Адже тоді була прийнята виключно розпис у Рагсі. Тому на своїй двадцять п’ятої річниці шлюбу “молоді” можуть це відчути.

Безумовно, такий варіант одруження краще всього проводити в теплу пору року, але можуть знайтися і екстремали, які витримають мороз і сніг. Проте і взимку погода може радувати. Виїзна церемонія срібного ювілею особливо гармонійно буде виглядати на засніженій місцевості. У цьому буде присутній навіть якийсь символізм. Срібне весілля, а навколо срібний пухнастий і ніжний сніжок. Фотографії на такому фоні виглядатимуть особливо чарівними.

Для літа можна організувати церемонію одруження на березі моря. Встановити арку з видом на це джерело. Вбрання “молодят” можуть бути легкими: ніжне, повітряне плаття нареченої красиво стане розвиватися від поривів вітру.

Щоб гості не були голодними, варто організувати невеликий фуршет, на якому запропонувати легкі закуски і напої. Серед закусок можуть бути: канапе, слоечки, фрукти, нарізка з різних видів сирів, канапки з червоною ікрою або лососем. А запью гості пузырчатым п’янким шампанським, вином, віскі або лікером.

Продовження урочистості будинку

Якщо церемонія була на виїзді, потрібно потурбуватися про доставку всіх гостей на місце продовження свята, а саме додому до молодого. Якщо ж все дійство проходило в домашній обстановці, то сценарій буде розгортатися наступний.

Жодне весілля, звичайно ж, не обійдеться без застілля. І нагодувати гостей потрібно буде обов’язково ситно, смачно і великою різноманітністю страв. Адже ситий гість — добрий і веселий гість, який буде гуляти від душі. Адже жодне весілля не проходить тихо і спокійно!

Далі сценарій може розгортатися наступним чином: запальний ведучий запрошує всіх друзів і родичів за святковий стіл. Безумовно на ньому повинні бути срібні елементи. Ними можуть бути як серветки, так і свічі запалювання яких додасть особливий романтизм. Якщо ж у Вас в квартирі в наявності срібний посуд, то час для такого урочистого дня її дістати з забутого шафки. Ці столові прилади внесуть свій символізм і багатство за святковий стіл.

Танець молодих

Яке весілля без першого танцю?! Весільний вальс можна підготувати самому або ж звернутися за допомогою професіонала, який організовує красивий і якісний танець. Однак часто буває, що під час постановки танцю всі рухи “молодих” мають сухість і, часом, їх рухи нагадують дії роботів.

Тому радимо Вам самим зімпровізувати, але заздалегідь відрепетирувати свій перший “срібний” танець. Така постановка куди більш вигідно і трепетно виглядає. Під час такого танцю “молодята” щиро і невимушено посміхаються один одному і дивляться в очі. В цю мить крім них нікого не існує, це дуже інтимний момент, на який хочеться дивитися з завмиранням, не зронивши слова і мимовільного подиху.

Радимо поставитися серйозно до вибору композиції, яка буде супроводжувати танець “молодих”. Виберете щось своє, якусь глибоку пісню, що має відношення до чоловікові і жінці. Вона зможе передати їх історію.

Після цього моменту зазвичай запрошують на уявну танцювальний майданчик всіх гостей, з якими подружжя танцюють разом вже ритмічні та веселі танці.

Привітання гостей

Кожен запрошений в цей урочистий день бажає привітати своїх близьких з таким знаменним срібним днем. Для того, щоб не було каламбуру, ведучому краще всього викликати гостей по черзі для вітальних слів. Почати, звичайно ж, слід з найбільш близьких родичів — це дітей і онуків. І безсумнівно стареньких батьків, які були свідками формування та побудови сім’ї їхніми дітьми.

Хто-небудь з гостей може посоромитися при решту сказати своє привітання. Тому ведучому не слід змушувати його, нехай такий скромняга скаже вітальні слова “молодим” наодинці.

Можна провідному для зручності розписати порядок, за яким рідні і друзі будуть виголошувати свої промови. Для цього слід в сценарій внести такий пункт.

І яке ж весілля може обійтися без конкурсів. Їх підготовкою може зайняти як провідний нашого заходу, так самі “молодята”, підготувавши сюрприз для своїх гостей.

Фотосесія “срібної” пари

Найняти професійного фотографа не всім по кишені, але якщо у Вашому оточенні є людина, яка майстерно звертається з цим видом техніки, то можна попросити його про таку послугу.

Весілля — подія, яке необхідно запам’ятати, будь це ситцева річниця весілля або срібна. Повернути і прожити знову той же самий час не можливо, але фотографії можуть відправити у світ спогадів. Переглядаючи таку історію в картинках, можна перенестися знову в той радісний день.

Багато моменти забувають або не все можна побачити, але робота фотографа в тому і полягає, щоб вміло відобразити різні моменти.

“Молоді” також можуть влаштувати собі персональну фотосесію, яку провести на природі або в приміщенні. Для першого варіанта вибирають красиві парки, архітектурні будівлі, для другого ж — затишні і відмінно оформлені дизайнером ресторани, зали і будь-які інші приміщення. Фантазію в такому питанні не варто утримувати.

Сценарій фотосесії також варто заздалегідь продумати і врахувати в нього всі бажані місця. Це допоможе раціонально організувати час і позбавити хаотичного переміщення по місту.

Вбрання “молодих” для їх ювілею

Такий пункт зовсім не є обов’язковим і втілити в життя його можна при можливості.

  • Сукня нареченої може бути виготовлено з срібного за кольором шовку або розшита срібними нитками, стразами, камінням. Також колір сукні може не відповідати тематики весілля, але мати які-небудь срібні деталі, які підібрані до нього аксесуари: срібного кольору пояс, прикраси з цього дорогоцінного металу, намисто з срібних намистин, туфлі, біжутерія “під срібло”.
  • Наречений ж в свою чергу може одягнути срібного кольору краватку, запонки, затиск для краватки, костюм з тематичним кольором, метелика або костюм з елементами сріблястою вишивки.

Незвичайний сценарій срібного весілля

Для людей, у яких все ще живе жага пригод, а життєві сили хльостають, можна вибрати незвичайне місце для проведення свого ювілею.

Так можна влаштувати банкет на орендованому катері, як здорово буде плисти повз мальовничого пейзажу, а які шикарні фотографії можуть вийти?! Ви тільки собі уявіть! Але палубу найкраще буде прикрасити елементами: стрічками, кульками. Для банкету можна застосувати срібні серветки, посуд “під срібло”.

Для любителем особливого екстриму, хочемо запропонувати провести свою срібну річницю спільного життя на повітряній кулі. Цей політ можна провести тільки вдвох, створити незвичайний романтизм і душевність. Вік — не перешкода для любові, прояву почуттів, запалу, веселощів і пригод! Або ж запросіть з собою найближчих людей і разом проведіть цю мить.

Якщо Ви бажаєте усамітнитися, то при фінансовій можливості вирушайте в ті країни, міста, де завжди хотіли побувати. Чи можна відправити в ліс і влаштувати для себе там романтичний пікнік, під час якого базікати до самого світанку. Проживши 25 років у шлюбі все одно ще є про що поговорити, що розказати, чим поділитися.

Подарунки для “срібної” пари

Подарувати “молодим” срібні столові прилади або посуд — це банально і їх це анітрохи не здивує. Тому продумати свій подарунок на річницю весілля варто більш ретельніше.

Ювелірні прикраси займають теж не перший рядок у хіт-параді подарунків. Враховуючи, що такий презент повинен бути для двох, тому і речі треба купувати відповідно дві. І бажано, щоб вони були однаковими, адже Ви обдаровуєте сімейну пару.

Цікавим і бюджетним, але зворушливим і приємним подарунком стане сімейний портрет, викритий у срібну раму.

Якщо є ресурси, то можна скласти фотоколаж з фотографій нашої пари, який буде показувати і розповідати про ці історії, відносинах. Це колаж довжиною в двадцять п’ять років.

Подарунком, який повністю підкорить ювілярів буде путівка в срібний медовий місяць. Для цього подарунка можна залучити всіх гостей і родичів. Спільними зусиллями це стане цілком здійсненно. А “молодята” буде особливо вдруковані і здивовані. Такий сюрприз подарує велика кількість вражень, а саме весілля запам’ятається на все життя.

Подарунки для своєї коханої половинки

Перша думка, що стосується подарунка, виникає у більшості людей одна — срібні кільця. Але дотримуватися такої традиції, що склалася зовсім не обов’язково. Тим більше не всі люблять цей благородний метал, а тому не стануть носити вироби з нього. Сенс такий подарунок втрачає.

Своєму чоловікові можна подарувати фляжку з срібла, прикрасити її відповідної гравіюванням. Така річ завжди буде нагадувати про кохану дружину. Відмінним подарунком для ділової людини будуть срібні запонки, одягаючи їх вранці на роботу, чоловік з теплотою буде думати про свою дружину.

Для своєї ж дружини Ви, чоловіки, відкриєте безліч сюрпризів, що можна піднести в цей знаменний день своєї коханої. Подаруйте другій половинці скриньку для зберігання прикрас, виконану в сріблі, або дзеркальце з оправою з срібла. Варто тільки зайти в ювелірний магазин як можна загубитися з вибором подарунка.

Піднесіть в цей романтичний день своєї коханої супутниці білі квіти, нехай вони внесуть і підкреслять символізм срібною річниці спільного життя.

“Срібні” вітальні слова

Залишити “молодих” без урочистих слів виключено! Тому хочемо запропонувати кілька варіантів привітань:

  • Ваша пара — приклад для захоплення і наслідування. Такі відносини, як у Вас, необхідно цінувати, шанувати і захоплюватися! Живучи разом уже двадцять п’ять років Ви всі так само, як і в перші роки спільного життя, з трепетом тримайтеся за руки. Ви пронесли через чверть століття любов, тепло, повагу, ласку і взаєморозуміння. Ми хочемо побажати Вам, наші “молоді”, тихого і мирного сімейного щастя. Веди Ви однозначно його заслужили, ми в цьому переконані. Вдячні за те, що Ви є!
  • Улюблені матуся і татусь! Ви разом вже так багато років, що Ваш шлюб старше мене. Ви разом цілих двадцять п’ять років. Нехай Ваше сімейне життя перебуває в гармонії, здобуває велику любов, щастя і взаємоповага. Нехай з року в рік Ваші річниці збирають все також нас разом за урочистим столом!
  • Милий ювіляри! Сьогодні Ви подолали чверть століття у шлюбі, бажаємо Вам не зупинятися на цьому. І щоб наступна чверть була сповнена любові, вдаліше, радіснішим і щасливішим. Гірко!