Щоб диван був комфортним, його розміри повинні визначатися медичними нормами і антропометричними значеннями. Занадто висока або низька меблі може не тільки зіпсувати естетичне враження неправильними пропорціями, але і привести до дискомфорту і навіть хвороб спини. Вберегти від таких неприємностей покликані стандарти, за якими створюються усі меблеві вироби.

Яка стандартна висота дивану від підлоги

Зміст статті

 • Яка стандартна висота дивану від підлоги
 • Як заміряти стандартну висоту дивана від підлоги
 • Кращі дивани зі стандартною висотою від підлоги

За прийнятим нормам диванне сидіння має розташовуватися на відстані 42 см від підлоги. Припустимо зміну цього значення в межах 35-48 див.

Важливо! На висоту сидіння можуть впливати матеріали: якщо м’яка частина меблів набивається синтепухом або іншим повітряним наповнювачем, висота може досягати і 50-55 см — сідаючи, людина вагою продавить наповнення, і місце посадки опуститься до запропонованих 40-45 див.

При виборі можна враховувати особливості здоров’я і вік: літнім людям з хворими суглобами і спиною зручніше високий і жорсткий диван: на нього легше сідати і простіше вставати. Дітям краще вибирати виріб з низьким сидінням, щоб забиратися на нього без допомоги дорослих.

Велику роль не тільки посадочне місце, але і спинка. Її стандартний розмір — 90 див. Допустимі коливання в межах 20 см вгору і вниз, вони залежать від конструкції дивана, кількості посадкових місць і особливостей приміщення. Спинка не повинна перекривати підвіконня — вона повинна йти врівень з ними або бути нижче.

Для довідки! Меблі з високими спинками і м’якими підголовниками допомагає розслабити м’язи і прийняти максимально комфортну позу, однак такі вироби підходять тільки просторим приміщенням, в маленьких кімнатах вони захаращують простір, «з’їдаючи» його. Навпаки, у великих приміщеннях дрібні диванчики розчиняються, губляться, що може створити візуальний хаос розкиданих тут і там предметів або принести почуття незахищеності.

Щоб виріб був максимально комфортним, слід враховувати й інші параметри:

 • глибина посадочного місця простих диванів — не менше 50 см;
 • глибина диванів-ліжок — не менше 70 см;
 • висота підлокітників від сидіння — 12-35 см;
 • довжина залежить від типу дивана і може доходити до 3 м.

Довжина може різнитися в залежності від конструктивних особливостей виробу. Так, якщо диван не розкладається, але характеризується як придатний для сну, то посадочне місце повинно бути не менше 1860 мм. Якщо передбачений механізм розкладання, то довжина дивана в зібраному вигляді може бути менше — від 700 мм, при цьому розмір спального місця також повинен бути від 1860 мм.

Як заміряти стандартну висоту дивана від підлоги

Щоб визначити точні розміри вподобаного вироби, вимірювання потрібно проводити безпосередньо від підлоги. Початок лінійки або рулетки треба притиснути до поверхні підлоги поряд з меблями, тримаючи вимірювальний інструмент строго перпендикулярно. Міряти слід до верхнього краю сидіння, якщо вимірюється місце посадки, або до верхнього краю спинки — якщо потрібно визначити загальну висоту. Якщо до складу входять подушки спинки, то проводити вимірювання потрібно до їх верху.

Важливо! Однак підлокітники вимірюються вже від верху сидіння, з середини його глибини — там, де воно найсильніше продавлюється.

Кращі дивани зі стандартною висотою від підлоги

Незважаючи на те, що золотим стандартом є висота сидіння 42 см і спинки в 90 см, меблі з такими параметрами не обов’язково буде кращою. При виборі виробу потрібно враховувати:

 • розміри кімнати;
 • кількість осіб, які будуть сидіти одночасно;
 • цілі використання.

В залежності від цих критеріїв дивани бувають:

 • прямими двох – або тримісні;
 • кутовими трьох – і чотиримісні;
 • кушеточными;
 • модульними;
 • що розкладаються.

Прямі двомісні вироби в середньому мають довжину в 2-2,5 м при стандартній глибині і висоті. Середні тримісні варіанти коливаються по довжині в межах 2,5-3 м. Вибір тут залежить від параметрів кімнати.

Кутові дивани часто більший, сама висока спинка, як правило, саме у них — до 110 див. Вони добре підходять для просторих приміщень, де збираються всі мешканці і гості. Їх ширина доходить до 100 см, найдовша сторона — до 3,5 метрів.

Нерідко кутові вироби робляться модульними — вони складаються з окремих частин, що з’єднуються один з одним. Модулі бувають різних розмірів, серед них можуть бути як розкладний так і не розкладні. Це ідеальний варіант для людей, звиклих до зміни обстановки — переставляючи складові частини місцями, з’єднуючи або розсовуючи їх, можна повністю змінити інтер’єр. Головне — стежити, щоб спинки не закривали вікна.

Якщо потрібен диван, на якому буде спати тільки одна людина, ідеальним варіантом може стати кушетка. Вона розкривається тільки уздовж, тому перед нею не потрібно багато місця. Її довжина може становити від 130 до 210 см

Особливу складність при виборі може уявити диван-трансформер. Одні моделі розкладаються за типом англійської або французької розкладачки, спальне місце в них має два-три рази, і щоб його вмістити, спинка робиться високою, близько метра. Якщо потрібна низька спинка, можна вибрати варіант викочування типу (дельфін, акордеон і т. д.), їх сидіння формується подушками, які при розкладанні прибираються. Вибираючи розкладну модель, потрібно враховувати висоту спального місця, воно може бути низьким — 20-40 см, стандартним — 35-45 см і високим — понад 45 див.

Однак по-справжньому ідеальним буде диван, який підібраний під зріст людини. Для дітей може вистачити довжини в 1300 мм, людині з середнім зростанням — 1860 мм, для високих людей — 1900-2000 мм і більше. При цьому повинна дотримуватися стандартна глибина в 700-800 мм найголовніше, на що слід орієнтуватися — власні відчуття, адже головна мета будь-якого дивана — комфорт.