Стандартні розміри односпальним ліжка: правила вибору для дорослого та дитини

Ліжко з хорошим матрацом — найкраще місце для сну, що дозволяє прокидатися бадьорим і відпочив. Тому, розміщуючи її в кімнаті, окрема увага приділяється саме цієї меблів. Важливі кілька критеріїв: зручно підходити до неї, падає сонце на подушку, буде стояти ліжко біля стіни або в центрі кімнати. А саме головне — розміщення на виробі людини.

Правила вибору розміру односпального ліжка

Зміст статті

  • Правила вибору розміру односпального ліжка
  • Стандартні габарити виробу
    • Розміри односпальним ліжка для дорослого
  • Розміри односпальним ліжка для дитини

Стандартні розміри односпальним ліжка: правила вибору для дорослого та дитиниУ Росії існують певні стандартні розміри односпальним ліжка. Їх декілька: спальне місце для однієї людини, полутороспалки і двоспальних місця. Габарити меблів розраховані, виходячи з показників середнього зросту громадян по країні. На замовлення майстри виконують вироби за розмірами покупця.

Важливо: Для комфортного сну необхідно купувати меблі на 20 сантиметрів довше зростання сплячого.

Існує кілька загальних правил, згідно з якими рекомендується вибирати розміри 1-спальних ліжка.

Необхідно визначитися з довжиною виробу. Для односпалки по стандарту це 200 сантиметрів з урахуванням подушки.

ВАЖЛИВО: розміри визначаються по внутрішній стороні, для розміщення меблів необхідно враховувати загальні габарити. Наприклад, ЛДСП має ширину від 16 мм. тобто до 2 метрам слід додати ще 32 мм.

Важливо правильно визначитися з шириною виробу. Стандартні параметри — 80, 90 і 120 сантиметрів. Як визначити, що величина підходить саме вам? Не варто соромитися при підборі меблів лягати на неї.

Якщо ви комфортно розміщуєтесь на ліжку, то це ваш варіант. Варто враховувати положення тіла під час сну, одні люди сплять, інші люблять розкинути руки, треті згорнутися клубочком.

ВАЖЛИВО: не варто забувати про максимальні параметри виробу. Якщо воно не увійде в обране місце, немає сенсу в покупці. Наприклад, в деяких моделях узголів’я роблять ширше на кілька сантиметрів.

Ще один параметр — висота. Важливо присісти на ліжко. Певних фіксованих величин цієї характеристики немає. Кожен виробник робить різні по висоті моделі.

Рекомендовано враховувати це, вибираючи матрац. Якщо ліжко розташована на підлозі близько — буде незручно, але і дуже високу виріб не є комфортним.

ПОРАДА: якщо ви не знайшли підходящу ліжко — не соромтеся зробити її на замовлення. Почекавши деякий час, ви отримаєте необхідну за габаритами модель.

Стандартні габарити виробу

Стандартні розміри односпальним ліжка: правила вибору для дорослого та дитиниВиготовляючи меблі, фабрики відштовхуються від середньостатистичного зростання і ваги споживачів. Розглянемо детальніше декілька варіантів.

Розміри односпальним ліжка для дорослого

Стандартні розміри односпальним ліжка: правила вибору для дорослого та дитиниСпати поодинці можна як на односпальних моделях, так і на полуторках. Висота має наступні норми: 180, 190 і 200 см Ширина — 80, 90, 120 і 140 см — полуторка. Для тих, хто хоче мати ортопедичне підстава, краще підбирати ліжко від 120 см. Це оптимальний варіант для ламелей. Наведені вимоги ставляться і до матраців.

Висота враховується по функціоналу. Якщо модель розрахована для впровадження в неї ящиків, варто пам’ятати, що короби для них не повинні бути вже 25 див. В іншому випадку складати речі буде незручно.

При розміщенні ліжка в кімнаті слід визначити висоту спинки і задньої стінки виробу. Деякі люди люблять упиратися ногами в бічну грань, іншим це не потрібно.

Розміри односпальним ліжка для дитини

Стандартні розміри односпальним ліжка: правила вибору для дорослого та дитиниОрганізовуючи спальне місце для дитини, потрібно пам’ятати, що він має властивість зростати. Через пару років меблі стане маленькою і незручною.

Кілька порад для вибору дитячої постелі:

  • Стандартні розміри односпальним ліжка: ширина — 60, 70, 80, 90 і 120 см; довжина — 150, 160, 180, 190 і 200 см
  • Вибираючи товар, слід враховувати вік юного власника. Для малюків підбирається один варіант, для школярів і підлітків — інший.
  • Для малюків дуже важлива висота ліжку. Якщо дитина зовсім маленька, то можна придбати модель з передньою стінкою або знімним обмежувачем.