Кожному автомобілісту доводиться стикатися з проблемою зберігання змінного комплекту коліс, в залежності від того чи іншого сезону. Форма і розміри покришок вимагають наявності зручного місця, навіть для тимчасового розташування. Покупка спеціального стелажа, спричинить за собою непередбачені витрати, причому чималі. А ось виготовлення полиць для коліс своїми руками дозволить вирішити це питання, не вдаючись до великих розтрат.

З чого можна зробити стелаж для зберігання коліс

Зміст статті

 • З чого можна зробити стелаж для зберігання коліс
 • Можливі креслення стелажів під колеса
  • Креслення полиць для коліс
 • Металевий стелаж для вертикального зберігання коліс
  • Які матеріали знадобляться
  • Заготовте необхідні інструменти
  • Підготовка складових стелажа
  • Складання стелажу своїми руками
 • Стелаж для горизонтального зберігання коліс
 • Полиця для коліс в гараж своїми руками

Сировину, з якої роблять полиці, повинно бути міцним і витримувати вагу покришок разом з дисками. По виду використовуваних матеріалів, розрізняють стелажі:

 • металеві;
 • дерев’яні;
 • об’єднані.

Після наведення порядку в гаражі, можна знайти незатребувані бруски з дерева або давно занедбані металеві профілі, які використовують при виготовленні полиць. При відсутності таких, необхідно вибрати і придбати бажаний матеріал.

УВАГА! Покришки з дисками мають велику вагу, тому обраний матеріал повинен мати міцність, достатню для розташування максимальної кількості гуми на полиці.

Можливі креслення стелажів під колеса

Вироби для зберігання розрізняють по виду конструкцій:

 • підлогове;
 • настінне;
 • підвісне.

Для вертикального розміщення покришок застосовують каркасні стелажі, а укладають горизонтально гуму з дисками – на полиці.

Перед тим як виготовити будь-яку, навіть дуже просту конструкцію виконують ескіз. Проектування стелажа виконується для вертикального зберігання покришок без дисків. Креслення включає розміри виробу, а також відстань між окремими елементами каркаса. Враховує радіус коліс, які будуть зберігатися – це впливає на розмір поперечних балок, що з’єднують вертикальні стійки. Ескіз відображає кількість і довжину поздовжніх рейок, залежні від кількості передбачуваних виробів, які будуть зберігатися на стелажі.

ДОВІДКА! Стандартними виконавчими розмірами вважається висота 2 м, ширина – 1,5 м. Але якщо умови приміщення або вимоги користувача не дозволяють дотримуватися ці величини, то це не є порушенням конструкції, а лише індивідуальними особливостями.

Креслення полиць для коліс

При проектуванні тимчасового розташування покришок горизонтально, в ескізі передбачають таку ширину, яка дозволить гумі стійко лягати на поверхню. Такий метод зберігання використовують для шин з дисками. Висоту між полицями роблять більше, ніж ширина коліс, які будуть укладатися на неї, при цьому кількість укладаються виробів рекомендують не більше двох. Розміри конструкції повинні бути більше, ніж параметри гуми і дозволяти вільно використовувати внутрішній простір для зберігання покришок.

Металевий стелаж для вертикального зберігання коліс

Надійність і довговічність металевих конструкцій вище, ніж у дерев’яних. Застосування металу і його профілів дозволить виготовити практичний стелаж для покришок.

Які матеріали знадобляться

Перед початком робіт готують такі матеріали:

 • куточок розміром 35-50 мм;
 • профільну трубу прямокутного перерізу, припустимо, 40х15 мм або подібну;
 • для забезпечення жорсткості застосовують додаткові розпірки з профільної смуги, шириною 35-50 мм
 • При відсутності зварювального апарату потрібні кріпильні болти з гайками та шайбами. Різьблення повинні витримувати навантаження, тому рекомендується застосовувати типорозмір сполук М8.

  УВАГА! Для зручності виконання з’єднань, прямокутну трубу підбирають таким чином, щоб одна сторона відповідала за величиною розміром куточка.

  Заготовте необхідні інструменти

  Для складання необхідної конструкції знадобляться:

  • болгарка з відрізними дисками;
  • шуруповерт;
  • вимірювальний та розмічальний інструмент;
  • зварювальний апарат з електродами;
  • дриль;
  • слюсарний молоток і набір.

  Підготовка складових стелажа

  Перед тим як приступити до складання, виробляють порізку матеріалу на заготовки, які будуть використовуватися при виготовленні стелажа. Залежно від необхідних розмірів виробу, зазначених у кресленні, куточки і прямокутні труби розрізають на відрізки, які використовуються в якості стійок, поздовжніх рейок і поперечок жорсткості. Для зручності монтажу, заготівлі розкладають, в залежності від відмінності розмірів.

  Складання стелажу своїми руками

  Після підготовки матеріалу приступають до складання конструкції.

  • Спочатку розмічають місця з’єднань деталей і зварюють бічні стійки. Вертикальні опори роблять з куточка, а поперечки з профільної прямокутної труби. Якщо підвісні полиці, стійки будуть мати форму трапеції, а для звичайного підлогового стелажа, вони схожі на драбинку з невеликою кількістю сходинок.
  • На запроектованої висоті приварюють поздовжні рейки спочатку до однієї стійки, а потім – до іншої. Матеріал пайових опор повинен бути міцним, тому використовують куточок.

  ВАЖЛИВО! Покришки будуть спиратися на поздовжню рейку. Щоб уникнути деформації гуми рекомендують повертати куточок таким чином, щоб колеса торкалися плоскій поверхні профілю. Або використовувати для поздовжніх опор круглий профіль.

  • Наявність великої довжини або висоти може порушити жорсткість виробу при навантаженні. Щоб цього не сталося, конструкцію підсилюють діагональними або поперечними смугами, які не будуть перешкоджати розміщенню покришок.
  • При підлоговому розташуванні готової конструкції під опорні стійки приварюють металеві «п’ятаки». Такі опорні площини не дозволять просісти стелажу при повному завантаженні колесами. Настінне кріплення потребує монтажу на гаки або використання кронштейнів з дюбелями.

  Перед встановленням приладу в необхідне місце, металеву поверхню кілька разів грунтують, а потім покривають фарбою.

  Стелаж для горизонтального зберігання коліс

  Покришки, які не відокремлюють від дисків, можна зберігати горизонтально. Виготовлення полиць для такого розміщення відрізняється можливістю використання листового матеріалу у якості сировини і меншим розміром висоти, що особливо важливо в обмеженому просторі.

  Послідовність виконання робіт схожа зі складанням стелажа. Відмінністю є те, що поздовжні рейки замінюють листовим матеріалом, а висота між полицями відповідає розміру ширини одного або двох коліс, в залежності від проектного рішення. Такі вироби для економії місця, частіше виконують настінними або підвісними.

  Полиця для коліс в гараж своїми руками

  Зберігання одного комплекту гуми не потребує виготовлення стандартного стелажа, який здатний вмістити кілька десятків покришок. Залежно від індивідуальних особливостей зміни коліс (з дисками або без), споживач виділяє простір всередині гаража. Враховуючи невеликі розміри будівель, якими доводиться користуватися автовласникам, рекомендують встановлювати полицю або стелаж настінного типу.

  В якості сировини може бути використаний брус або незатребуваний профіль металу, який можна знайти в гаражі. Матеріал полиці може бути комбінованим, припустимо, бічні стійки з заліза, а поздовжні рейки з дерева або – навпаки. При відсутності навичок роботи зі зварюванням, а також для з’єднання залізних виробів з брусом, використовують болтові з’єднання.

  УВАГА! Перед використанням дерев’яних елементів для виготовлення каркасної конструкції необхідно переконатися в тому, що вони зберегли властивості міцності і обробити антисептиком.

  Використання стелажа для зберігання гуми, виготовленого своїми руками, принесе автовласникові не тільки економію коштів, але і моральне задоволення, завдяки можливості споглядання власного виробу.