Що таке стиль лофт і в чому полягає секрет його привабливості для сучасних дизайнерів і замовників? Розглянемо варіант створення стелажа своїми руками в індустріальному стилі.

Особливості стилю ЛОФТ

Зміст статті

 • Особливості стилю ЛОФТ
 • Що потрібно для зборки меблів в стилі лофт
 • Послідовність складання «скелета»
 • Завершальний етап
  • Рекомендації

Лофт – це різновид мінімалістичного стилю в інтер’єрі, який з’явився в США в 1940-х роках в індустріальних студіях і квартирах Нью-Йорка. У той час багато хто власники були змушені залишити свою міську нерухомість з-за різкого підвищення податків і цін на землю. В промислові цехи і просторі зали кинутих фабрик заселилися богемні художники, музиканти, актори. Для них це був дешевий варіант проживання, а меблі та оформлення вони забезпечили собі самі з підручних засобів.

Лофт – це простір колишньої майстерні, заводу або фабричний цех, переобладнане під квартиру чи творчу студію. Стиль прижився і здобув велику популярність завдяки свіжому погляду на звичну обстановку, можливість використовувати неактуальні і непотрібні матеріали, часто – безкоштовні. Сьогодні в дусі лофта оформляють елітні особняки й офіси, квартири в будинках і котеджах.

Лофт надає будь-якій оселі затишок і певний настрій доцільності, практичності та елегантної простоти. Для оформлення використовується залізо й дерево, груба фарбування, цегляні стіни лакируются і не маскуються, а заводські вікна і стіни залишаються в колишньому форматі, купуючи цікаві і затишні аксесуари у вигляді домашніх рослин і книжкових полиць.

ДОВІДКА! Примітно, що більшість предметів обстановки можна зробити самостійно, володіючи мінімальними навичками столярної справи.

Що потрібно для зборки меблів в стилі лофт

Ви хочете обставити свій будинок меблями в дусі лофта? Можна почати з простого варіанти – наприклад, зібрати своїми руками практичний і надійний стелаж. Основними матеріалами служать дерево і матеріал в різній пропорції. Іноді в інтер’єрі використовується бетонний елемент або грубо обтесані камені. Протипоказаний пластик і будь-які штучні матеріали, які зводять нанівець весь дух лофту.

Варіантів таких стелажів досить багато. Також починаючому майстрові підійде етажерка, нескладний столик – столовий або журнальний, компактний пуфик. Стільці, лампи, тумбочки або інші аксесуари зазвичай виконуються з використанням зварювання і кування, але все залежить від смаків власника житла.

Які матеріали використовувати? Найчастіше потрібні дошки і інші деталі можна знайти на смітнику після капітального ремонту у будинку сусіда. Дешевизна, практичність, навмисна грубість, необроблена поверхня – все це перетворюється в чудові ексклюзивні дизайнерські речі, які часто можна побачити в дорогих магазинах під маркою відомих дизайнерів.

УВАГА! Важливо пам’ятати, що стиль лофт буде вдало скомпоновано лише в тому разі, якщо окремі предмети меблів поєднуються із загальним стилем будинку.

Послідовність складання «скелета»

Стелаж – найбільш масштабний предмет меблів у будинку, габаритний і вміщає в себе велику кількість майна. Для створення цієї конструкції спочатку створюється металевий «скелет», який потім обшивається деревом.

Для початку варто визначитися з типом стелажа, який вам потрібен:

 • Корупусной;
 • Вбудований;
 • Полувстроенный;
 • Діагональний;
 • Трапецієподібний і т. д.

В якості каркаса можна використовувати стару сходи – вона підійде для високого стелажа. Поверхня зашкуривается, набиваються додаткові поверхи і рівні. Важлива деталь шафи – наявність піддону.

Шафа з металевим каркасом – відмінна заготівля для відкритої етажерки, на яку надягають і кріпляться полиці. Якщо ви віддаєте перевагу закритий тип меблів, металева основа дозволить варіативно розмістити антресолі і внутрішні секції. Цікаво виглядає асиметрично розташовані полиці різного розміру, укладені всередині простого прямокутного каркаса.

Завершальний етап

Стелаж може бути перероблений з колишнього у вживанні – він обробляється новими кнопками і заклепками, металевими елементами, декоративними цвяхами. По мірі готовності шафа можна обтягнути тканиною, пофарбувати. Хороша ідея – шафа з проходом, як на бойовий підводному човні або кораблі. Іноді вистачає лише кілька деталей, щоб змінити вигляд старої речі.

Після закінчення столярних робіт стелаж можна покрити спеціальним прозорим столярним лаком, який захистить дерево від пилу, псування комах. Також лак дозволить зберегти первозданну «грубість» дерева і підкреслить природний малюнок природних ліній.

Рекомендації

Кілька корисних порад допоможуть вам не збитися у формуванні нового стилю в будинку:

 • Щоб стелаж виглядав оригінально і цікаво, можна використовувати два різних типу дерева. На контрасті кольору і фактур виріб буде тільки вигравати і привертати увагу.
 • Не варто використовувати декоративні надмірності – квіти, хвилі, будь-які прикраси. Лаконічність – сильна сторона лофту. Він индустриален і суворий, тому ніжні романтичні деталі тут недоречні.
 • Практичність шафі надає наявність дзеркала, особливо оригінально буде виглядати оформлення у формі осколків.
 • Декор в лофт місцями припустимо, але він повинен бути витриманий в дусі промислового стилю. Двері можуть виконуватися у вигляді віконниць, ручки комода – в стилі стімпанк, який добре поєднується з лофтом, але не повинен сильно виділятися.

Сподіваємося, що ці поради по впровадженню стилю лофт в ваше житло виявляться корисними і ви зможете своїми руками створити і підкреслити красу індустріального приміщення, стала затишним домом для нових власників.