Для того щоб закачування на зиму добре зберігалися, тару для них необхідно обов’язково стерилізувати. Стерилізація — це обробка продукту при високих температурах з метою знищення мікроорганізмів. Наші мами і бабусі використовували для цих цілей звичайний чайник з окропом або духовку, зараз же є простий і сучасний спосіб. Цей процес можна провести з допомогою мультиварки.

Як правильно стерилізувати банки в мультиварці

Зміст статті

 • Як правильно стерилізувати банки в мультиварці
 • Стерилізація банок з заготовками
 • Чому в мультиварці стерилізувати банки краще, ніж в духовці

Як стерилізувати порожні банки в мультиварці? Перед початком стерилізації слід оглянути тару з усіх боків, не повинно бути жодної тріщини або відколу. Навіть маленький дефект може призвести до того, що під час обробки парою баночка лопне, або після закачування викличе здуття кришки або навіть її зрив.

Потім їх необхідно ретельно вимити. Для очищення краще всього скористатися звичайною содою. А також добре підійде гірчичний порошок.

Ці речовини є у кожної господині, і завдяки своїм властивостям вони забезпечать ідеальну очистку. Сода наноситься чистою губкою або відрізу марлі, особливо ретельно варто натерти горлечко тари. Потім баночка добре промивається під струменем проточної води.

Можна стерилізувати банки в мультиварці? Звичайно, це абсолютно простий процес, що складається з декількох основних моментів:

 • Попередньо ретельно вимиваємо не тільки тару, але також і чашу мультиварки.
 • У чашу мультиварки наливаємо кілька склянок води, також можна помістити всередину кришки для банок. Закриваємо кришку мультиварки і даємо воді закипіти.
 • Далі на чашу встановлюємо пароварку і розставляємо банки шийкою вниз. Якщо баночки невеликі, то за один раз можна простерилізувати їх кілька штук.
 • На панелі управління мультиварки вибираємо і встановлюємо режим «Варка на пару» або «Кип’ятіння». Для маленьких (півлітрових) баночок достатньо 5-7 хвилин, а великі (літрові) слід стерилізувати близько 15 хвилин.
 • По закінченні режиму дістаємо банки. Робити це треба дуже обережно, двома руками за допомогою рушника або чистих прихваток.
 • Розміщуємо банки на чисте і сухе рушник догори дном для того, щоб стекла вся вода і вони повністю висохли. Після цього можна приступити до наповнення їх заготівлею.
 • Важливо! Якщо в мультиварці відсутня зазначені режими, скористайтеся режимом для варіння плову, супу або випічки. Основою цього процесу є кипляча вода.

  Стерилізація банок з заготовками

  Як стерилізувати банки в мультиварці з заготовками? Величезний плюс приладу, що в ньому можна стерилізувати навіть готові заготовки. Після такої обробки закачування будуть зберігатися довше, і продукти збережуть свої корисні властивості. Для цього використовуються ті ж режими, тільки важливо виставити правильний час. На дно чаші слід покласти чистий рушник або тканину.

  Кришки не скручують, а просто кладуть зверху на банки. Закатати заготовки необхідно відразу після стерилізації.

  Майже у всіх рецептах, закачування ставлять остигати протягом доби, перевернувши догори дном і закутов теплою ковдрою (це додатково стерилізує місце прилягання кришки до банку). Але деякі види стерилізованих консервів, наприклад, гриби рекомендують охолоджувати дуже швидко. Це необхідно для збереження консистенції та природного кольору продуктів. Для цього закачування виставляють на балкон або поміщають в льох або холодну комору.

  Чому в мультиварці стерилізувати банки краще, ніж в духовці

  Якщо порівняти стерилізацію банок в мультиварці порівняно з проведенням її в духовці, то перевага духового способу — в габарите. За один раз можна простерилізувати 8-10 банок півлітрових баночок і до 4 штук трилітрових, а недолік – в довгому розігріві духовки.

  Разом з тим плюси стерилізації в мультиварці наступні:

  • Простота;
  • Швидкість розігріву;
  • Висока якість стерилізації.

  Як бачите, процес стерилізації банок в мультиварці елементарний, і не вимагає великих витрат сил і часу. При цьому неважливо, яка у вас модель мультиварки, потрібно тільки підібрати потрібний режим. Вдалих заготовок!