Чаша мультиварки є однією з основних деталей, безпосередньо бере участь у процесі приготування продуктів. Різні види чаш мають різне функціональне призначення і зовнішній вигляд. Необхідність знайти сумісну чашу може з’явитися при зносі старої або виникнення потреби у другій ємності. Залежно від обсягу і внутрішнього покриття вона може підходити до різних моделей мультиварок.

Які відмінності є у чаш для мультиварок

Зміст статті

 • Які відмінності є у чаш для мультиварок
 • Як правильно підібрати чашу до мультиварці
 • Таблиця сумісності чаш різних брендів

Кожна модель мультиварки володіє своїми функціональними можливостями, для реалізації яких використовуються різні види ємностей.

Вони можуть відрізнятися за такими параметрами:

 • обсяг;
 • діаметр і висота;
 • наявність мірних поділок;
 • матеріал внутрішнього покриття;
 • ручки і затиски.

Основним помітною відмінністю у різних марок є місткість. Зазвичай використовується обсяг до 5 літрів. Різноманітність варіантів включає місткість від 2 до 7 літрів. Від цього параметра залежить максимальний розмір страв готуються і кількість споживаної потужності. Моделі невеликого обсягу зручні для маленької сім’ї або однієї людини, а для готування на велику кількість порцій зручніше використовувати прилад з великою ємністю.

Наявність шкали з відмітками зручно тим, що можна відразу розрахувати кількість інгредієнтів – для супу, каш і т. д. Має значення і марка чаші. Чим краще бренд, тим якісніше матеріали, з яких виготовляються деталі мультиварок. Надійність виробника гарантує високий термін служби і зручність в експлуатації.

Матеріал внутрішнього шару залежить від призначення мультиварки і виконуваних функцій. Виробник заздалегідь розраховує, для чого буде використовуватися прилад – варіння, смаження, тушкування, випікання, або для всього відразу. Від цього залежить і матеріал ємності, в якій готуються страви.

При цьому існують мультиварки, в яких можуть використовуватися декілька змінних чаш під різні режими роботи. Виробники розробили і спеціальні універсальні чаші, які можуть бути підібрані до різним моделям. Це дозволяє при необхідності замінити стару або пошкоджену чашу приладу на нову ємність.

ВАЖЛИВО! Якщо є необхідність у додатковій чаші для приготування страв, краще придбати її відразу з купівлею приладу, щоб потім не шукати сумісні варіанти.

Чаші мультиварок виготовляються з алюмінію і відрізняються додатковим внутрішнім покриттям.

По виду матеріалу існують наступні види чаш:

 • Без додаткової обробки. Такі ємності виготовляються з алюмінію або нержавіючої сталі. Є стійкими до подряпин, довговічними і не бояться металевих лопаток і ложок. Однак їжа в таких ємностях може пригоріти.
 • З антипригарним покриттям. Зазвичай це тефлон – найпоширеніший матеріал для внутрішнього покриття мультиварок. Він не вступає у взаємодію з продуктами, не пригорає і дозволяє рівномірно розподіляти температуру при готуванні. Але основним недоліком є його швидка стертість, особливо при зіткненні з ножами і виделками. Тому для них потрібні додаткові силіконові аксесуари. Варто також зазначити, що такий матеріал боїться різких перепадів температур.
 • Керамічні. Вироби з кераміки можуть витримувати дуже високі температури і не виділяють при цьому шкідливих речовин. Але такий матеріал дуже дорого коштує і легко ламається при необережному поводженні.
 • Кожен вид має свої переваги: найбільш стійкі чаші — металеві, а самі універсальні і зручні — тефлонові. І ті й інші є якісними і зручними, оскільки виробники розраховують всі потреби заздалегідь і постійно удосконалюють технології виготовлення.

  Як правильно підібрати чашу до мультиварці

  Необхідність у придбанні додаткової чаші може виникнути при зносі старої ємності або у зв’язку з бажанням мати другу посуд для зручності процесу готування. Для цього слід підбирати взаємозамінні ємності, сумісні з моделлю приладу по висоті, об’єму та діаметру.

  Якщо неможливо купити чашу такої ж моделі, то можна підібрати сумісні прилади цього ж бренду або знайти універсальні варіанти від інших виробників. Щоб ємність підійшла до мультиварці, вона повинна бути такого ж розміру і характеристик, як і в основній комплектації.

  Можна просто виміряти параметри оригінальної чаші і знайти точно таку ж серед доступних у продажі варіантів. Інформацію про розміри внутрішнього резервуара можна знайти в паспорті приладу або виміряти його самостійно за допомогою лінійки.

  Знадобляться наступні показники:

 • Діаметр. Вимірюється розмір верхньої частини (або максимальна ширина, якщо є небажані деталі) з допомогою лінійки. При цьому він може відрізнятися від діаметра нижньої частини, т. к. дно може бути заужено за рахунок округлення.
 • Висота. Враховується розмір від самого нижнього зовнішнього краю до верхнього отвору ємності. При цьому враховується і висота кришки.
 • Форма. Необхідно звертати увагу також на форму зовнішнього борту. Він може впливати на герметичність ємність і якість приготовлених страв.
 • Таблиця сумісності чаш різних брендів

  Підбираючи сумісну чашу, слід звертати увагу на її розміри (висота і діаметр), щоб нова ємність влізла в мультиварку і дозволяла герметично закрити прилад під час роботи. Якщо нова ємність буде менше стандартної, вона може не отримувати достатню кількість тепла від нагрівального елемента і це відіб’ється на швидкості і якості приготування продуктів. Занадто велика чаша може не влізти в прилад або перешкодить закрити верхню кришку.

  УВАГА! В деяких випадках навіть збіг розмірів не гарантує сумісність, оскільки деякі моделі мультиварок мають свої особливості і може некоректно працювати з аксесуарами інших виробників.

  Щоб знайти підходящу ємність, спробуйте вибрати сумісну модель того ж бренду, до якого відноситься мультиварка.

   

  Підібравши підходящу чашу, спочатку необхідно перевірити її сумісність з мультиваркою. Слід акуратно вставити її в прилад, переконатися в герметичності і щільному приляганні до нагрівальної поверхні. Якщо все підходить, нову ємність перед початком використання обов’язково необхідно промити і ретельно висушити.