Відчуття сухості особливо сильно можуть сприйматися при роботі деяких типів зігріваючих пристроїв, і більшою мірою це стосується приладів з відкритими високотемпературними нагрівальними елементами. Під час їх роботи частинки пилу, що знаходяться на самому приладі, починають горіти, викликаючи появу характерного неприємного запаху і відчуття тяжкості повітря. І чим менше площа приміщення і чим вище швидкість його прогрівання, тим сильніше відчувається сухість.

Сушить чи конвектор повітря

Зміст статті

 • Сушить чи конвектор повітря
 • Характеристики конвектора, який не сушить повітря
 • Як правильно вибрати електричний конвектор, несжигающий повітря

Спалювання кисню, що виникають при роботі обігрівачів — поширена помилка. Пов’язано це з суб’єктивними відчуттями, що виникають у процесі експлуатації опалювальних приладів. Просте нагрівання, без використання спеціально створених для цього установок, застосовуваних при будівельних роботах, не здатне видалити з атмосфери частинки води. При підвищенні температури в закритому просторі закономірно відбувається зниження відносної вологості, викликаючи неприємні відчуття дефіциту вологи і брак кисню, однак абсолютна вологість в приміщенні при цьому залишається незмінною.

УВАГА! Випускаються в нинішній час конвекторні обігрівачі позбавлені недоліків, просушування повітря, так як у них відсутня вентилятор — виходить з них нагріте кисень природним чином розсіюється, не впливаючи на розподіл вологи в приміщенні. А за рахунок вбудованого плоского низькотемпературного нагрівального елемента повністю виключається можливість горіння пилових частинок і створюється приємне відчуття свіжості і чистоти повітря.

Характеристики конвектора, який не сушить повітря

При виборі обігрівача конвекторного типу, слід звертати увагу на наступні характеристики:

 • Розмір нагрівального елемента. Чим більше площа, тим ефективніше відбувається прогрівання приміщення, а завдяки високій температурі (50-60 градусів в середньому) — немає впливу на вологість повітря, повністю виключається ймовірність горіння пилу.
 • Тип нагрівального елемента. При виборі конвектора слід віддавати перевагу сучасним конструкцій нового покоління, оснащеними монолітним нагрівальним елементом, який дозволяє ефективно обігрівати приміщення, максимально знижуючи при цьому температуру поверхні пристрою.
 • У найбільш просунутих моделях можлива наявність іонізатора повітря, поглинає пил. Виробляються при його включенні аніони очищають кисень, роблячи його корисніше.
 • Деякі моделі оснащені фільтрами, що не допускають потрапляння пилу всередину пристрою. Так само можливо підібрати конвектор з вбудованим зволожувачем повітря.
 • Як правильно вибрати електричний конвектор, несжигающий повітря

  Вибираючи нагрівач конвекторного типу, слід враховувати його характеристики:

 • Споживана потужність. Вибір здійснюється з урахуванням розміру приміщення, в якому планується установка приладу.
 • Нагрівальний елемент. У конвекторних обігрівачах можливі елементи стрічкового типу, тена або монолітні. Найкращим чином в забезпеченні приміщення теплим і якісним киснем зарекомендував себе монолітний нагрівальний елемент.
 • Варіанти установки приладу. Існують два варіанти встановлення конвекторів — підлоговий або настінний. Якщо обігрівач планується переносити з одного приміщення в інше, то слід вибирати підлоговий варіант, що має опорні ніжки з колесами. Можливі варіанти опорних ніжок і без коліс.
 • Терморегулятор. Наявність терморегулятора дає можливість регулювати інтенсивність обігріву, віднімати і додавати потужність для створення оптимальної температури в приміщенні. Для більшої зручності рекомендується віддавати перевагу електронному перемикачу.
 • Наявність термостата дозволить підтримувати задану температуру.
 • Розміри пристрою. Від висоти приладу залежить швидкість циркуляції повітря — чим нижче сам конвектор, тим вище швидкість повітряного потоку, відповідно, приміщення буде швидше прогріватися. Довгі конвектори плінтусного типу здатні значно прогрівати нижню частину приміщення.
 • Безпека. Додатковим бонусом низької температури нагрівального елемента можна вважати і безпека експлуатації приладу. Адже завдяки тому, що нагрівання корпусу відбувається максимум до 60 градусів, відсутня можливість обпектися. Так само можна вибрати пристрій з захистом від перекидання і корпусом, що має плавні обриси без гострих кутів. Такий конвектор буде оптимальним вибором якщо в будинку є маленькі діти.
 • Вбудований таймер дозволить задавати певний час включення і відключення приладу.
 • Залишивши вибір на обігрівачі конвекторного типу, варто віддавати перевагу моделям від добре зарекомендували себе фірм-виробників. Від якості матеріалів, використовуваних при виготовленні корпусу, залежить відсутність неприємного запаху під час експлуатації.

  ВАЖЛИВО! При включенні приладу рухомий кисень буде переміщати разом з собою частинки пилу, які осядуть між пластинами конвектора — в такому разі про свіжому повітрі доведеться забути.

  Підтримуючи чистоту в кімнаті з допомогою регулярного вологого прибирання і доглядаючи за самим приладом, своєчасно видаляючи з нього осілий пил за допомогою пилососа, можливе створення в приміщенні оптимального мікроклімату з комфортною і стабільною температурою.