Сварки і конфлікти між дітьми, причини виникнення

В будь-якій сім’ї, де є, як мінімум, двоє дітей, сварки між ними просто неминучі. Багато батьків не замислюються, що встановити мир в сім’ї і нівелювати конфлікти між нащадками під силу їм самим. Щоб уникнути сварок, батькам доведеться гарненько проаналізувати власну поведінку і слідувати простим рекомендаціям.

Не варто порівнювати

Найпоширенішою помилкою батьків, яка приводить до постійних протистоянь між братами і сестрами, є їх часте порівняння. Не можна говорити, що один малюк робить щось краще, тим самим ви будете ображати і викликати ревнощі у іншого чада. Після таких слів, один з дітей буде думати, що його люблять менше, і йому захочеться якось помститися своєму «супернику», в цьому випадку конфліктів не уникнути.

Правильно підкреслювати позитивні сторони кожної дитини окремо. Говорити, наприклад, доньці, що вона малює дуже красиво, а синові відзначати його успіхи у футболі. Таким чином, кожен з дітей залишиться задоволений, так як помічений батьками. Але при цьому їх ніхто не буде порівнювати, критикувати, тим самим не виникне зайвих приводів для ревнощів.

Подарунки дітям

Сварки і конфлікти між дітьми, причини виникнення

Дітям дошкільного віку краще дарувати схожі або іноді навіть однакові подарунки, у них не виникне зайвого приводу для сварки. Коли дітки стануть трохи старше, підносити подарунки до свят кожному з них краще, орієнтуючись на їх індивідуальні інтереси.

Крім того, готуючи подарунки синові, можна порадитися з донькою, що краще вибрати для брата і навпаки. Таким чином, включений у підготовку урочистості для брата або сестри, другий дитина не буде засмучуватися через подарунку, а, навпаки, стане з радісним хвилюванням чекати реакції улюбленого братика.

Боротьба з ябедничеством

Сварки і конфлікти між дітьми, причини виникнення

Найчастіше, сварячись між собою, діти намагаються залучити до з’ясування відносин маму чи тата, в більшості випадків їм це вдається. Ябеднічая один на одного, діти намагаються вигородити себе і наговорити, як можна більше поганого на «суперника». Найкраще, що можуть в даному випадку зробити батьки — присікти подібні наговори і запропонувати ябеде розповісти, що в даний момент він робив сам. Як правило, діти швидко розуміють, що подібні скарги один на одного не приведуть ні до чого хорошого, починають домовлятися і вирішувати конфлікти між собою самостійно.

Звичайно, це не означає, що мамі і татові необхідно повністю закрити очі і не звертати уваги, що одна дитина частенько ображає іншого, мова йде про дрібних побутових сварках. При серйозних конфліктах, коли одне чадо б’ється з іншим, безумовно, необхідно втручання дорослих.

Дорогу рівності

Сварки і конфлікти між дітьми, причини виникнення

Часто відбувається, що старшому дитині дістається більше обов’язків по будинку, до нього, як правило, пред’являється багато претензій, просто тому що він старший. Батькам не варто самим створювати зайві проблеми, постарайтеся, щоб у родині була рівність. Якщо один малюк наводить порядок, то і другий, нехай навіть він молодший за віком, зробить те, що йому до снаги. Хорошим рішенням стане введення списку обов’язків і доручень, де кожен з дітей буде чітко знати, що він повинен зробити.

Крім обов’язків, має бути і рівну винагороду за працю, навіть якщо один з дітей уже досить дорослий, йому буде приємно нарівні з молодшим членом сім’ї отримати цукерку або іншу смакоту.

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете завчасно запобігати конфліктні ситуації, а також дипломатично вирішувати спори між дітьми. З часом діти самі зрозуміють, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації, навчаться домовлятися між собою і вирішувати проблеми вже без вашої допомоги.