Коли в сім’ї все гладко і рівно, це не ознака щасливих сімейних відносин. Вважається, що сварки зміцнюють шлюб і є необхідним чинником для кожної сім’ї.

Завдяки конфліктів, людина здатна виражати свої думки, вибудовувати діалог і робити роботу над помилками. Хоч раз на тиждень, але в кожній сім’ї має відбутися розряд емоцій, висловлення своєї думки, щоб потім подружжя змогли стати один одному самими близькими людьми.

Сварки і конфлікти

І, дійсно, завдяки сварок люди уникають будь-яких непорозумінь, і не дають негативу накопичуватися і отруювати життя сім’ї.

Ось, наприклад, дружина повідомила чоловіку, що він мало приділяє йому уваги, у них на цьому тлі виникла сварка. Чоловік розсердився, сказав: «У мене просто багато роботи. Мені що, сидіти й тебе охороняти!».

Жінка, звичайно, образилась і пішла в іншу кімнату. Навіть ось така, здавалося б, проста ситуація може привести людей до конфлікту.

Але виражати свої почуття просто необхідно. Тепер чоловік знає про те, що дружині не вистачає його турботи, уваги і тепла. Він подумав і зрозумів, що вона права. А значить, інцидент вичерпано.

І ця сварка пішла обом їм тільки на користь. Він підійшов до дружини, обняв, поцілував, і вже майже виправився. Тобто, перший крок назустріч він вже зробив.

Або інший випадок: дружина повідомляє чоловікові, що вже другий рік ходить в одних і тих же штанях, дала йому зрозуміти, що пора б оновити гардероб. Фінансове питання найбільше хвилює чоловіків, адже вони так хочуть бути успішними. Тільки не всі чоловіки можуть пишатися своєю самодостатністю.

Природно, це чоловіка зачепило. Але й жінка не могла більше мовчати. Можливо, чоловік сказав неприємні слова, він навіть може кинути фразу: «Знайди собі багатого чоловіка. Що ж ти такого бідного знайшла?». Звичайно ж, все це — емоції. Насправді, він все розуміє, тільки не завжди помічає.

Не збирайте проблеми

А якщо жінка буде мовчати, то в одних і тих же брюках може проходити ще багато років. Чоловік, який кохає свою дружину, обов’язково купить їй не тільки нові штани, але і нову блузку.

Не можна дозволяти накопичуватися негативу. Дружина ж не говорить чоловікові про свої проблеми на роботі, цю інформацію не потрібно нести в будинок, а все що стосується сім’ї — потрібно вирішувати на місці негайно. Таким чином, вони більше не зіткнуться з цією проблемою ніколи.

Жінки більш емоційні, тому найчастіше ініціаторами конфліктів є саме вони.

Поки у молодих пар мало досвіду в сімейних відносинах, вони лаються частіше, і стикаються з конфліктними ситуаціями щодня, але з роками подружжя стають мудрішими, і сварок стає значно менше.

Не завжди сварка несе в собі негативний смисл. Просто, коли людина висловлює свою думку, то часом ця думка буває неприємно чути іншій людині. Звідси і випливає конфліктна ситуація.

Кожна сімейна пара мріє про гармонійному шлюбі, про міцних і довгих відносинах, про теплі вечори біля каміна, про вільному та легкому спілкуванні з коханою людиною.

Але часто люди розходяться з-за нестачі спілкування один з одним, із-за непорозуміння і фінансових труднощів. Причиною може стати незадоволеність, як фізичних, так і емоційних потреб.

Саме з цих причин подружжю необхідно говорити, і обговорювати все те, що їх турбує.

По суті, з’ясування відносин є кроком назустріч до повного розуміння, де серця подружжя відкриті один одному. А значить, у них є можливість стати щасливим і гармонійним сімейною парою.