Святкування Міжнародного дня молоді у 2017 році

Міжнародний день молоді – присвячений підростаючому поколінню свято, який був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН та відзначається в багатьох країнах світу.

Коли відзначають свято День молоді?

Дата святкування з року в рік припадає на 12 серпня.

Сьогодні у світі проживає майже 3 мільярди людей у віці до 25 років. Багато з них не мають роботи понад півмільярда живуть за межею бідності.

Понад 100 мільйонів дітей і підлітків з різних причин не в змозі відвідувати школу. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються Снідом. Міжнародний день молоді покликаний звернути увагу на ці та інші проблеми підростаючого покоління.

Історія і традиції Міжнародного дня молоді

Розповімо про історію та традиції цього свята. Проходила в 1998 році в Лісабоні Всесвітня конференція міністрів у справах молоді запропонувала проголосити 12 серпня Міжнародним днем молоді.

Цю ініціативу в 1999 році підтримала Генеральна Асамблея ООН у резолюції № «A/RES 54/120». Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство вирішувати проблеми різного віку спільно, підвищуючи обізнаність молоді про існуючі у світі проблеми і способи їх вирішення.

Вперше Міжнародний день молоді відзначався 12 серпня 2000 року. У 2013 році основною темою свята була «Міграція молоді – прогрес на шляху розвитку», в 2014 році – «Молодь і психічне здоров’я», у 2015 році – «Молодь і громадянська залученість», у 2016 році — «На шляху до 2030 року: ліквідація бідності та досягнення відповідального споживання та виробництва».

На що проходили в 2015 році заходи на честь Міжнародного дня молоді йшлося про те, що залучення в різні процеси молоді має велике значення для сталого розвитку людства. Тим не менш, часто можливості політичного, економічного і соціального участі молоді у загальній справі невисокі.

Тема 2016 року була оголошена в рамках Порядку денного в галузі сталого розвитку до 2030 року. Відповідальне споживання передбачає використання продуктів і послуг таким чином, щоб забезпечити збереження ресурсів для майбутніх поколінь. Заходи, які вживаються у цій галузі передбачають також скорочення відходів і зменшення забруднення навколишнього середовища. Не викликає жодних сумнівів необхідність участі молоді у даних процесах.

2009 рік у Росії указом президента був оголошений «Роком молоді». У цей період проводилися різні заходи, в тому числі «Всесвітній день православної молоді».

Як проходить святкування Дня молоді?

Програма заходів включає конференції, семінари, флешмоби, спортивні змагання, конкурси та ін.

Крім Міжнародного дня молоді, існує безліч інших свят аналогічної тематики: Міжнародний день солідарності молоді, Всесвітній день молоді, Міжнародний юнацький день, День молоді, який відзначають в Азербайджані, Китаї, Росії (27 червня) і інших країнах.