Дійсно, підключення та встановлення двоконтурного котла дозволено виробляти самостійно. При цьому важливо дотримуватися певних вимог і пам’ятати, що підхід до кожного пристрою вважається індивідуальним. Про всі можливі особливості схеми підключення двоконтурного котла буде розказано нижче в статті.

Як підключити двоконтурний котел правильно

Зміст статті

 • Як підключити двоконтурний котел правильно
 • Якою повинна бути обв’язка настінного двоконтурного котла
  • Особливості обв’язки двоконтурного котла з бойлером непрямого нагріву
  • Обв’язка двоконтурного котла опалення поліпропіленом

Як виконується обв’язка настінного двоконтурного котла опалення своїми руками? Для початку необхідно розуміти, в чому полягає принцип роботи поданої конструкції. Працездатність здійснюється за рахунок двох контурів, які ніяк не діють один на одного.

Вони обидва відповідають за правильність в експлуатації теплоносія. Тільки один з них гарантує твір без перебоїв в системі опалення, а інший забезпечує те ж саме, але в системі гарячого водопостачання.

Підключення двоконтурного котла відбувається досить просто. Насамперед слід повісити на стіну агрегат. Далі вам будуть потрібні спеціальні кронштейни, які зазвичай додаються разом з опалювальним обладнанням.

Робиться це за допомогою саморізів і пластмасових дюбелів. А також, щоб їх встановити, вам потрібно озброїтися будівельним рівнем і схилом. Завдяки їм можна буде провести приєднання точно по горизонтальній лінії.

Як можна помітити, нічого складного в цьому немає, тому і завершальний крок — повісити на вироби для кріплення сам котел, не складе труднощів. І все, що залишається в подальшому зробити, так це з’єднати його з потрібними деталями, придбати димар і підвести його до мережі.

Якою повинна бути обв’язка настінного двоконтурного котла

Щоб уникнути максимальних показників тиску варто попередньо захистити пристрій від засмічень, провести правильну обв’язку. Оптимальний варіант буде залежати від різновиду і моделі котла.

Особливості обв’язки двоконтурного котла з бойлером непрямого нагріву

Ідеальною вважає ситуація, коли схема обв’язки двоконтурного котла опалення така, що бойлер встановлюється разом з котлом, а не у вже існуючу систему. Під час монтажу бажано дотримуватися наступних правил:

 • Поверхня, яка обрана для установки, повинна бути максимально рівною;
 • Розташування додаткового елемента слід вибрати близьким до центрального споруди, а також забезпечити доступністю;
 • Здійснити врізку фільтрів, щоб оснастити себе кращою якістю води;
 • Для тривалої експлуатації треба забезпечити всі контури кульового крана.

А щоб функціонування відбувалося на найвищому рівні, обв’язку рекомендується включити:

 • Насоси для поліпшення циркуляції;
 • Систему фільтрів або ж грязьовик для очищення холодної води;
 • Зворотний клапан для запобігання руху в протилежну сторону;
 • Триходовий змішувальний клапан, щоб не надходила зайва рідина;
 • Двоходовий термостат;
 • При великій витраті гарячої води можна придбати додатковий проточний теплообмінник.

Обв’язка двоконтурного котла опалення поліпропіленом

При схемою обв’язки двоконтурного котла опалення поліпропіленом краще всього використовувати колектор і гидрострелки. При цьому можна не вдаватися до застосування металевих патрубків значної довжини, так як рідина рідко досягає показників від 70 до 80 градусів тепла. На кожен контур слід виконати схему з циркуляційним обладнанням.

Це необхідно для гарантії безпеки та надійності. У цьому випадку основне навантаження лягатиме на допоміжні помпи при перекачуванні теплоносія. У місце, де подається холодна вода, бажано вмонтувати фільтри для постачання як тонкого, так і грубого очищення.

ВАЖЛИВО! Щоб поліпропілен не лопнув, слід попередньо приєднати його до відведення.