Доброго всім часу доби!

Сьогодні я розповім про одяг для чоловіків. Але не про моду, а про те, як дізнатися свій розмір для купівлі одягу в магазині.

Якщо жінки добре пам’ятають всі свої параметри і, навіть на око зможуть підібрати собі ту чи іншу частину туалету, то нам, чоловікам, запам’ятовувати такі дрібниці, ніби як ні до обличчю. Однак, розбиратися в розмірах одягу все ж необхідно. Інакше можна придбати річ не по своїй фігурі.

Як дізнатися свій розмір одягу

Отже, що потрібно зробити, що б дізнатися свої розміри?

Для чоловіка основними мірками одягу є:

 • Зростання.
 • Обхват шиї.
 • Обхват грудей.
 • Обхват талії.
 • Обхват стегон.
 • Довжина рукава.
 • Довжина зовнішнього шва штанів.
 • Довжина внутрішнього шва штанів.

Якщо ви вибираєте верхній одяг, таку, наприклад, як сорочки або піджаки, або джемпери, то основними промірами стануть обхват грудей і зростання. Для сорочок ще важливий обхват шиї. Джинси вимірюються по обхвату талії і стегон.

Оскільки в магазинах найчастіше зустрічається так звана міжнародна система заходів, то необхідно уявляти, що це таке і як вона узгоджується з нашою звичною.

Нижче в таблиці показано така відповідність:

Так, наприклад, якщо брати, скажімо 44 розмір, який відповідає XXS в міжнародній класифікації, то вимірювані дані будуть виглядати наступним чином:

 • Обхват грудей — 88 см;
 • Обхват талії — 70 см;
 • Обхват стегон — 92 см;
 • Довжина рукава — 59 див.

Таким чином, вимірявши всі необхідні показники, ми отримаємо розміри одягу. У таблиці наведені показники в російській маркуванні.

Як правильно виміряти свої параметри

Для того, що б дізнатися розмір одягу, необхідно виміряти свої параметри.

Для чоловіків основними є обхват талії, шиї, грудей, а також зростання.

Зростання вимірюється дуже просто. Встаньте спиною до дверного отвору – косяка, розправте плечі, голову тримайте рівно. Ваш напарник відзначить точку по потилиці на косяку дверей до (або стіни), після цього рулеткою виміряйте відстань від підлоги до мітки. Так ви дізнаєтеся свій ріст.

Обхват талії. Візьміть сантиметрову стрічку і обхопіть нею талію. Отриманий результат буде необхідний при купівлі ідеально сидять штанів або джинсів.

Обхват шиї. Цей параметр необхідний для придбання сорочок. По ньому ви підбираєте комірець. Знаходимо на шиї 7 шийний хребець і обводимо в цьому місці навколо шиї сантиметрову стрічку.

Обхват грудей. Сантиметровою стрічкою обводимо навколо грудної клітини вздовж найбільш виступаючих точок. Після цього, отримане значення ділимо на два, в результаті з’ясуємо свій розмір. Наприклад, якщо у вас обхват грудей дорівнює 100 см, то розмір одягу складе номер 50, при обхваті 96 см – одяг 48 розміру.

Крім цих параметрів, можна виміряти ще і обхват стегон. При цьому вимірюємо саму виступаючу частину – це приблизно нижче талії на 25-30 див.

Правда для чоловіків, це не завжди необхідно.

Особливості розмірних сіток в різних країнах

Розмірна сітка одягу в різних країнах відрізняється. Причому ці розходження бувають досить істотні. Найчастіше вони не збігаються.

Так, скажімо, порівняно з російськими стандартами, американські дані дещо завищені, так само, як і в німецькій таблиці. Китайські параметри відрізняються, навпаки, трохи заниженими. Їх одяг вважається маломеркой.

Зараз найпоширенішою системою стає буквена. Ця система міжнародна і у нас в країні набуває все більшого застосування.

 • L – великий (48);
 • S – маленький (44);
 • M – середній (46).

Крім того, існують розміри «екстра», тобто, розміри з літерою Х, які позначають зменшення або, навпаки, збільшення на один розмір:

 • XXS – 40;
 • XS– 42
 • XL – 52;
 • XXL – 54-56;
 • XXXL – 58-60.

В деяких європейських країнах розміри одягу відповідають нашим або, принаймні, близькі до них. Одяг з Туреччини має ті ж розміри, що і в нашій країні, тому тут заплутатися неможливо.

При покупці речей з Азії, необхідно вибирати розмір більший, ніж той, що вказаний на етикетці.

Таблиці відповідності розмірів чоловічого одягу

Щоб вибрати собі необхідний одяг з вашої комплекції, існують спеціальні таблиці розмірів, за яким можна зорієнтуватися і купити потрібну.

Основні розміри

У наведеній таблиці зібрані практично всі параметри одягу, які потрібно враховувати при покупці речей.

 

Верхній одяг, штани і шорти

З тієї одягу, яка набувається в першу чергу, є предмети верхнього одягу: піджаки, халати, куртки, штани та жилети. У наведеній нижче таблиці показані розміри для цих видів верхнього одягу:

Для самостійного підбору верхнього одягу, а також брюк та шортів, зробіть виміри деяких параметрів. В таблиці показані які параметри для яких типів одягу необхідно буде виміряти.

До речі, при купівлі штанів, вам не обійтися і без ременя. Тому скористайтеся наступною таблицею, що б вибрати ремінь.

Джинси

Джинси є дуже популярними. Зараз ми частіше купуємо саме їх, ніж звичайні штани. При їх придбанні необхідно орієнтуватися на такі параметри, як:

W (waist) — показник талії;

L (length) – показник довжини.

Знаючи свій розмір, ви зможете з’ясувати розмір джинсів по талії. Для цього віднімаємо від свого розміру число 16. Наприклад, якщо за російською шкалою ваш розмір, наприклад 48, то віднявши від нього 16 отримаємо, що показник талії W 32 (48-16 = 32).

Що стосується довжини (L (length)), то вона вказана в дюймах з зовнішньої довжині ноги. Заміряючи відстань від верхнього суглоба ноги в області паху до щиколотки і, помноживши його на 0.39, як раз отримаємо саме цей показник. Наприклад, довжина ноги у нас вийшла 90 см, множимо на 0.39, з’ясовуємо, що в дюймах це складе 35 (90 х 0.39 = 35.1), значить другий розмір повинен бути L 35.

Сорочки і костюми

Що стосується сорочок і костюмів. Основним параметром тут служить обхват шиї.

Вимірювання проводять, крім шиї, ще й по грудях, талії, стегон, плечей, а також спині.

Одяг великих розмірів

Зі стандартними розмірами начебто все ясно. Однак є багато повних людей, для яких ці дані зовсім не підходять.

Для таких людей так само розроблені свої параметри.

Так що застосовуйте дані з таблиць і правильно підбирайте собі одяг.

Удачі!