Взуття є важливим і часом більш необхідним предметом, ніж який-небудь інший вид одягу. Ви можете навіть, перепрошую за таку подробицю, піти без трусів, але без взуття ви нікуди не підете.

Крім того, вона повинна ідеально сидіти на нозі, або хоча б трохи бути більше. Але ніяк не менше і не більше, якщо тільки ви не берете на зиму під носок.

Перш ніж купувати взуття необхідно з’ясувати свій розмір.

Як дізнатися свій розмір ноги

Виміряти розмір своєї ноги зовсім нескладно. Ми вимірюємо довжину ступні. Для цього беремо аркуш паперу, ставимо на нього ногу і обводимо олівцем.

Після цього вимірюємо лінійкою довжину або сантиметровою стрічкою. Вимірюємо обидві стопи, оскільки, як це не здасться дивним, але одна стопа часто буває дещо більше іншого. Тому показники промірів беремо більшою, тобто за тією, що довше.

Далі, звіряємося з таблиці, де дізнаємося свій розмір:

Повнота ноги – таблиця

Існує ще й такий важливий показник, як повнота ноги. Це обхват стопи в тому місці, де розташована кісточка. Дана частина стопи вважається самої широкої шкарпеткової частиною.

Для її визначення вимірюємо довжину і ширину по самому широкому виступу носкової частини стопи.

Далі скористаємося простою формулою:

W = 0,25 хВ — 0,15 хС – A,

 

де W – показник повноти;

B – ширина або обхват стопи;

C – довжина стопи;

A – коефіцієнт, що має постійне значення:

16 — для жіночого взуття розмірів 33,5-40, що відповідає довжині стопи в 21-27,5 см,

17 — для чоловічого взуття розмірів 38,5-44,5, що відповідає довжині стопи в 24,5-30,5 див.

Для з’ясування співвідношень повноти стопи так само розроблена своя таблиця:

З цієї таблиці нормальний показник повноти стоп буде дорівнює 6. Показники від 2 до 5 – це вже кілька середніх, а 7 і більше – відповідно, ширше середніх, широкі, повні і дуже широкі.

Що стосується повноти жіночого взуття, то її показник значення менше, ніж у чоловічої. Наприклад, номер 1 у жіночого взуття – це номер 2 у чоловічої і т. д.

Як визначити розмір дитячого взуття

Якщо купуючи взуття для себе ми можемо орієнтуватися на власні відчуття комфортності, дітям беремо виходячи з вимірів, які ми зняли.

Причому, важливим параметром є саме правильно знятий розмір стопи, а не підібрана методом підгонки взуття. Приставляти підошву взуття до стопи дитини зовсім не рекомендується.

Найкращим варіантом буде устілка, за якою можна зняти параметри ноги.

Розміри дитячого взуття за російським параметрами дещо відрізняються від європейського чи американського стандарту.

Але, в цілому, визначення розміру дитячої ноги такий же, як ви визначаєте для себе. Тобто, обводимо на аркуші паперу дитячу ніжку, вимірюємо малюнок ступні. Ось вам і розмір, який потім звіряємо по таблиці.

Таблиці розмірів взуття

Для різних вікових груп людей існують свої розміри взуття. Але це і зрозуміло.

Вимірявши свою ногу, дізнавшись за її параметрами свій розмір, ви вже зможете підібрати взуття не тільки виходячи з російських стандартів, але і закордонних.

Таблиця розмірів жіночого і чоловічого взуття

Знаючи довжину своєї ступні, можна визначити розмір взуття за російським стандартом, а в таблицях відповідності завжди вказані та іноземні аналоги.

Так для жіночого взуття це виглядає наступним чином:

Для чоловічої:

Таблиця розмірів дитячого взуття

Що стосується дитячого взуття, то тут практично ті ж правила, що і при виборі дорослого. Тільки розміри, природно менше.

Причому, від трьох місяців і до двох років ці розміри одні, а від трьох років до 14 – інші. Нижче представлені таблиці по різним дитячим віковими категоріями.

Використовуючи ці параметри, ви підберете своїй дитині зручне взуття.

Відповідність розмірів взуття США і Росії

Розміри взуття в різних країнах відрізняються. Що б не заплутатися в цих відмінностях, нижче наведені таблиці відповідності для чоловічого та жіночого взуття російських і американських параметрів.

Для жіночої:

Для чоловічої:

Європейський розмір взуття на російську

Крім американського стандарту, існує ще й європейський, який так само часто зустрічається в деяких магазинах, особливо при покупці через інтернет.

Розмір взуття на Алиэкспресс – таблиця

Портал Алиэкспресс, досить популярний інтернет-магазин. Тут купується і одяг, і взуття. Однак, на відміну від простого магазину, де ми можемо поміряти товар, в онлайн-магазині орієнтуємося лише на розміри. Таблиці, які представляють такі магазини містять в собі всі варіанти розмірності.

Єдино, рекомендується при замовленні взуття додавати по півсантиметра для носка.

Подивіться невелике відео про те, як вибрати взуття.

Вибирайте і удачі вам!