Таблиця тиску в шинах автомобіля Газель

Таблиця тиску в шинах автомобіля Газель

Мітки:Тиск у шинахШины та Диски автомобіля

«ГАЗель» на сьогоднішній день є однією з найбільш популярних марок малотоннажних вітчизняних автомашин. Багато автолюбителів при виборі автомобіля, який підходив би для вантажних і пасажирських перевезень, віддають перевагу саме цій марці. Моделі «Газелей» ми зустрічаємо щодня в самих різних варіаціях. Це бортові автомобілі ГАЗ-3302, фургони ГАЗ-2705, мікроавтобуси ГАЗ-2217 «Соболь», а також більш сучасна модифікація «Газель-Некст», яка може бути і бортовою машиною, і рефрижератором, і маршрутним таксі.

Таблиця тиску в шинах автомобіля Газель

Водій будь-якого транспортного засобу знає, наскільки важливо забезпечити правильний тиск в шинах, «ГАЗель» тут не виняток. Надмірно або недостатньо накачані колеса автомобіля можуть стати причиною багатьох неприємностей.

Таблиця тиску в шинах автомобіля ГазельВодій повинен виконувати періодичну перевірку тиску в шинах

Проблеми, які виникають унаслідок неправильного тиску в шинах

Неправильно накачані колеса впливають на наступні фактори при русі автомобіля:

 • керованість;
 • витрата палива;
 • шум під час їзди;
 • тряску;
 • довжину гальмівного шляху;
 • зношуваність покришок і ходової частини автомобіля.

Таблиця тиску в шинах автомобіля Газель

Багато водіїв знають про наступні нюанси:

 • Знижений тиск в колесах знижує рівень вібрації під час їзди, надає руху плавності, знижує довжину гальмівного шляху і забезпечує точність гальмування. Проте знижується керованість машиною, будь виїмки з боків від коліс сильно відчуваються, а самі колеса зношуються набагато швидше. Якщо ви ведете ГАЗ-2217 «Соболь» з пасажирами по рівній дорозі, це позитивно вплине на рівень їх комфорту при русі, однак погано позначиться на ваших колесах.

  Таблиця тиску в шинах автомобіля ГазельВсюдихід на базі “Газелі” на шині низького тиску 1300?700-24″

 • Збільшений тиск дасть можливість їхати швидше по рівній трасі, але автомобілем стане складно керувати. Будь-які вибоїни і вибоїни будуть відчуватися, амортизаційні властивості і гальмування стануть гірше. Такий метод не рекомендується водіям сильно навантажених машин ГАЗ-3302 і ГАЗ-2705. Пасажирам ГАЗ-2217 «Соболь» буде дискомфортно на великій швидкості з-за трясіння. Витрата палива таким чином можна зменшити, проте зросте ймовірність аварійної ситуації.

Оптимальний тиск в шинах для автомобіля «Газель»

Таблиця тиску в шинах автомобіля ГазельТаблиця рекомендованого тиску в шинах для автомобілів ГАЗель

Щоб підібрати оптимальний тиск в шинах машини «Газель», вам буде необхідно врахувати цілий ряд чинників.

Для початку загляньте в паспорт автомобіля. Ви побачите там рекомендоване значення у 2,9 атмосфери для будь-якої моделі: ГАЗ-3302, ГАЗ-2705 та ГАЗ-2217 «Соболь», а також для інших модифікацій. Проте тут зовсім не враховується тип шин, які ви ставите на своє авто, а також індекс навантаження. Погодьтеся, є різниця — про порожній машині йдеться або про завантаженої. Якщо ви завантажили бортову «Газель-3302» меблями або везете в «Соболі-2217» шістьох пасажирів, навантаження на колеса відрізняється від тієї, яка виникає в тому випадку, якщо в машині тільки водій.

Отже, визначаючи, який тиск необхідно створити в колесах, ви враховуєте ще як мінімум два фактори:

 • ступінь завантаженості машини або кількість пасажирів, якщо мова йде, наприклад, про «Соболі-2217»;
 • тип гуми на колесах вашої машини — збоку на них повинна бути маркування, яка показує, яку навантаження вони можуть витримати.

Таблиця тиску в шинах автомобіля ГазельДо чого призводить эсплуатация шин при недостатньому тиску

Оптимальний тиск ви можете визначити за спеціальною таблицею, яка враховує ступінь завантаженості машини.

Якщо запитати досвідчених водіїв, то більшість накачує повітря до показника 3,4—3,5 атмосфер. На другому місці — ті, хто воліє 3 атмосфери. Як правило, це водії пасажирських мікроавтобусів ГАЗ-2217. І на 3-му місці — прихильники 4 атмосфер.

Що ще варто знати

Вам потрібно знати, що показники тиску у всіх чотирьох колесах вашого авто повинні бути однаковими. В іншому випадку ваше транспортний засіб стане просто некерованим.

На показники впливає температура навколишнього середовища і дія прямих сонячних променів. Тому накачуйте колеса завжди у «холодному» стані, інакше ви не зможете проконтролювати рівень тиску в них.

Таблиця тиску в шинах автомобіля ГазельКонтроль тиску в шинах

Розподіляйте навантаження рівномірно — чи йдеться про «Соболі-2217» з пасажирами або про бортовий моделі з вантажем.

Перевіряйте манометром ступінь накачування коліс не рідше одного разу на два тижні. Це важливо не тільки для правильної експлуатації вашої машини, але і для вашої безпеки.

Врахуйте, що кожен місяць показник тиску в шинах знижується на 0.4 атмосфери, тому не забувайте їх підкачувати.

Ви повинні пам’ятати, що перекачані або недокачані шини — це дуже швидко зношувані покришки і надмірна витрата палива. Неграмотно накачані шини — це погано керований автомобіль і великий ризик виникнення аварійної ситуації.

Висновок

Водії малотоннажних вітчизняних автомобілів «Газель» часто стають перед проблемою грамотного вибору ступеня накачування шин. Досвідчені автолюбителі радять в цьому питанні керуватися декількома факторами: умовами експлуатації машини і типом гуми.

Грамотний вибір — це завжди компроміс між різними варіантами. При цьому слід пам’ятати, що правильність накачування впливає на вашу безпеку, економію витрат палива і ступінь зношуваності покришок. Не забувайте контролювати ваші шини за допомогою манометра і вчасно подкачивайте їх. Керованість вашої машини, а також зношуваність її різних вузлів безпосередньо залежать від вас.