Табурет донині залишається невід’ємною частиною будь-якого інтер’єру. Правда, якщо раніше він би одноманітним і використовувався лише як додаткове місце для сидіння, то зараз дизайнери і будівельники навчилися робити з цієї простої речі справді витвір мистецтва. У даній статті ми розглянемо види табуретів, їх будова і як змайструвати в домашніх умовах.

Як зробити табурет своїми руками

Зміст статті

 • Як зробити табурет своїми руками
 • Які інструменти знадобляться
 • Схеми і виміри саморобних табуретів
 • Табурет самостійно: покрокова інструкція

Для того щоб зрозуміти, як зробити табурет в домашніх умовах необхідно для початку розібратися, який саме вид потрібен. Їх всього існує 5:

 • дитячий;
 • для дачі;
 • драбинка;
 • складаний;
 • ящик.

Незважаючи на своє промовиста назва, дитяча табуретка нагоді не тільки дитині. Він може використовуватися як дорослим підставка або додаткова сходинка. Але все-таки він призначений для дітей. Щоб виріб був легким, його створюють з липи або іншої породи дерева, попередньо добре висушивши. Також необхідно провести обробку вже готового стільця, щоб не було гострих елементів і стирчать трісок. Всі кути округлюються. Завдяки легкості дитина сама зможе пересувати його.

Важливо! Радимо починати майструвати табурети саме з цього типу, адже для нього буде потрібно менше всього матеріалів і він відмінно підійде, щоб набити руку.

Табурет-ящик зазвичай використовується для приміщень, в яких не вистачає місця для дрібниць. Наприклад, кухня або майстерня. Відмінно підійде для дівчат, які займаються рукоділлям. Модель відрізняється від класичної тим, що в ній присутній ящик, кришкою якого найчастіше є сама сидушка. За допомогою петель вона піднімається і опускається за необхідності.

Складаний табурет також підійде для кімнат, в яких не вистачає місця. Такий тип виготовити важче і навряд чи це вийде у новачка без досвіду, проте результат вартий, щоб навчитися. Для виготовлення потрібно оброблена деревина і кріпильні деталі, петлі.

Табурет-стрем’янка є ще однієї багатофункціональної моделлю, яка стане в нагоді в господарстві. Відмінною особливістю такого табурета є сходинки, які за необхідності можна висувати з-під сидіння, а потім прибирати назад, щоб звільнити місце. Дістатися до високих полиць. Також підійде для літніх людей.

Для створення дачного стільця необхідно правильно підібрати матеріал. Відмінно підійдуть модрина і дуб, однак можна використовувати й інші породи дерева, тільки перед цим буде необхідно обробити вологовідштовхувальним рідиною. Відмінною особливістю є зазори в сидінні, щоб дощова вода збігала, і табурет швидко висихав.

Які інструменти знадобляться

Без спеціальних пристосувань виготовити табурет належної якості не вийде, так що краще на цьому не скупитися, адже на кону здоров’я тих, хто буде використовувати виріб. Ось що знадобиться:

Перш за все знадобиться ручний фрезер, за допомогою якого обробляються кути і створюються візерунки. Також потрібно шліфувальна машинка, яка використовується для усунення нерівностей.

В обов’язковому порядку використовувати її при виготовленні дитячого табурета.

Електричний лобзик або ножівка для випилювання деталей. Шуруповерт для скріплення заготовок і просвердлювання в них отворів. Струбцина або лещата. Стануть в нагоді при обробці окремих деталей і приданий їм потрібної форми. Також струбцина стане у нагоді, якщо потрібно склеїти між собою деталі. В обов’язковому порядку знадобиться рулетка і олівець або ручку для розмітки. Також можуть знадобитися стамески різного розміру.

Якщо без електричних приладів ще можна обійтися, замінивши їх ручними і витративши при цьому на порядок більше часу, то за молотком і цвяхами доведеться збігати в магазин.

Схеми і виміри саморобних табуретів

Створення табурета розглянемо на прикладі класичного зразка, так як він є найбільш ходовим і популярним. На фото зображений креслення класичної табуретки.

На кресленні цифрами позначені деталі, які буде необхідно виготовити окремо і потім з’єднати. (1.приножки 2.ніжки 3.царги 4.сидіння 5.елементи з’єднання.) Під цифрами 6 і 7 показано сполучні пази. Висота табурета 0,5 м. сидіння 450х500 див.

Для створення ніжок потрібно 4 бруска 485 см у висоту і перетином 55х55. Найкраще зробити їх прямими. Для сидіння використовується кілька дощок загальними розмірами 450х500 см або фанера з такими ж габаритами. Щоб зробити табурет більш стійким використовуються підніжки або царги, які виготовляються з бруса з довжиною 441 см і перерізом 30х30.

Табурет самостійно: покрокова інструкція

 • Перш за все, радимо виготовити сидіння, якщо для цього знадобиться склеїти дошки. Так ви не втратите час і до моменту виготовлення інших деталей зможете відразу приступити до складання.
 • Потім виготовляємо ніжки табурета. Вони повинні бути однакові по висоті, інакше вся конструкція буде нестійка. Також необхідно провести ретельну обробку деталей, усунувши нерівності. Рекомендована висота ніжок: 450-500 див.
 • Виготовляємо отвори для закріплення царг і підніжок з допомогою стамески або ручного фрезера.
 • Потім виготовляємо шипи на царгах таким чином, щоб вони входили в пази, але при цьому не бовталися і щільно скріплювали конструкцію. Їх можна зміцнити за допомогою клею.
 • Наступним кроком є з’єднання всіх ніжок.
 • Завершальним моментом сидіння встановлюється на ніжки і закріплюється за допомогою саморізів і шліфується до повної гладкості.
 • Увага! Виступаючий клей радимо відразу прибрати.

  Зробити табурет своїми руками легко і просто, головне дотримуватися правил і рекомендацій. Зібрати можна табуретку будь-якої форми і моделі, головне зробити правильні заміри.