Тахта – цікаве і багатофункціональне рішення для житла, яке органічно вписується в будь-яке приміщення, особливо якщо його квадратура не надто велика. Грамотно підібрана, меблі додає обстановці закінчений вигляд, створює неповторну атмосферу затишку і комфорту. Незважаючи на те що в меблевих магазинах виробів безліч, багато з них або не підходять за розміром або кольором, або викликають сумніви у своїй якості. Але не варто засмучуватися з цього приводу – простота конструкції дозволяє зробити тахту своїми руками, для чого буде потрібно зовсім небагато матеріалів і терпіння.

Вибираємо конструкцію і дизайн

Зміст статті

 • Вибираємо конструкцію і дизайн
 • Дерев’яна тахта своїми руками
  • Готуємо матеріали та інструмент
  • Складальні схеми і креслення
  • Поетапна інструкція виготовлення простої одномісній тахти

Просторе спальне місце тахти обрамляється одним або кількома бортами. Завдяки дерев’яній основі вироби володіють високою міцністю і довговічністю. Тахта своїми руками відкриває масу можливостей, адже будь-які обмеження відсутні і меблів можна надати будь-який, самий божевільний вигляд.

Визначаючись з конструкцією і дизайном, слід керуватися загальною стилістикою приміщення, переважаючими відтінками і матеріалами. Крім того, важливими є і розміри кімнати – велику тахту просто нікуди не вийде помістити. Якщо ж планується розкладні меблі, то необхідно розрахувати кількість місця, необхідного для трансформації.

Дерев’яна тахта своїми руками

Коли всі роздуми і планування залишилися позаду, пора приступати до реалізації задуманого. Все, що потрібно – трохи вільного простору і матеріали з інструментами. Деякі з них можуть бути під рукою, інші нескладно дістати в будівельному магазині.

Готуємо матеріали та інструмент

Матеріал основи найбільш важливий, адже саме він впливає на міцність конструкції і її якість. Ви можете вибрати один з декількох популярних варіантів:

 • Масив. Дороге рішення, але разом з тим надійне і довговічне. У разі, якщо розмір меблів невеликий, то масив – найкращий варіант.
 • Ламінована ДСП. Простий і доступний матеріал, який не володіє особливою міцністю і асортиментом забарвлення. В її складі також можуть міститися шкідливі речовини.
 • Меблевий щит. Робиться лише з натуральних компонентів, що робить його екологічним, але разом з тим невиправдано дорогим рішенням. Практично не поступається за характеристиками масиву.

Що стосується додаткових матеріалів, то нам знадобляться: дерев’яний брус, наповнювач (синтепон, поролон), тканина для обробки та інші аксесуари на ваш смак (ґудзики, кольорові нитки, кріплення тощо).

Робота неможлива без таких інструментів, як: олівець і рулетка, косинець, шуруповерт, саморізи, електролобзик, меблевий степлер.

Складальні схеми і креслення

Скласти схему зборки прямокутної тахти простої конструкції під силу кожному. Креслення виконується на аркуші паперу, на ньому проставляються всі розміри, місця розташування кріплень, оздоблювальних аксесуарів, а також висота ніжок і пр. Якщо ж ви не шукаєте легких шляхів, то виберіть відповідний варіант з безлічі представлених в інтернеті. Крім того, можна звернутися до послуг спеціаліста, який розробить індивідуальний креслення з урахуванням специфіки вашого приміщення, його оформлення, особистих побажань. Проста одномісна тахта з дерева дуже зручна, фото можна побачити нижче.

Поетапна інструкція виготовлення простої одномісній тахти

Для складання тахти певні навички необов’язкові, головне – в точності дотримуватися послідовність дій і постійно контролювати відповідність усім розмірами, зазначеними на кресленні. Процес складається з наступних етапів:

 • Основа. Рама збирається з фанерних листів товщиною 4 мм і дощок 20х200 мм, які скріплюються між собою саморізами або болтами. Для підвищення міцності меблів, сполучаються поверхні рекомендується попередньо покрити клеєм ПВА. Далі, у дошках виконуються пропили, які будуть встановлюватися рейки, з кроком 200 мм. До отриманого каркаса прибивають фанера, на неї стелиться поролон і покривається тканинним чохлом. Зовнішня його частина підвертається до рами і фіксується степлером.
 • Сидіння. Щоб зробити його незвичайним і стильним, у фанері робляться невеликі отвори, крізь які голкою з ниткою виконується стяжка, також утримує основу від зсуву. Довговічність дерев’яних елементів підвищить покриття їх захисним лаком.
 • Оббивка. Найчастіше для цього використовується цілісний шматок матерії, але можливо декорування клаптями, що додасть тахті оригінальності – такий оббивки ви точно більше ніде не зустрінете. Яку брати тканину, вирішувати тільки вам — можна використовувати старі непотрібні покривала, якщо немає бажання витрачатися на покупні матеріали.
 • Завершення робіт. При бажанні тахту можна оснастити висувними ящиками, які легко зібрати з дощок, скріплених між собою саморізами. Для їх простого висування використовується спеціальний механізм викочування з роликами або ж просто прикручуються напрямні рейки.
 • Крім того, що самостійно виготовлена тахта виглядає незвично і стильно, для виготовлення не знадобиться багато часу і грошей. До того ж її якість буде незрівнянно вище, ніж у покупної, так і відпочинок на меблях, виготовлених своїми руками, приносить куди більше задоволення.