Для опалення приватних будинків у більшості випадків споживачі використовують котли. Це надійне обладнання, яке при правильно виконаній установці буде радувати стабільною роботою протягом тривалого часу. Але іноді бувають виключення, і дані прилади виходять з ладу. І поширеною несправністю є виникнення течі з котла.

Саме тому ми вирішили поговорити про причини появи поломки, а також способи її профілактики та методи усунення.

Чому тече вода з котла опалення

Зміст статті

 • Чому тече вода з котла опалення
 • Способи усунення течі
 • Профілактичні роботи для запобігання течі в котлі

Тече газовий котел з ряду причин, і перед проведенням ремонту необхідно їх визначити.

 • Корозія. Тече вода в газовому котлі, тому що він виготовляється зі сталі або чавуну, а, як відомо, ці матеріали не захищені від корозії. А з урахуванням того, що котел працює при постійній циркуляції води, ймовірність пошкодження слабких місць корозією наближена до максимальної позначки.
 • Погане якість. Цей фактор можна віднести до зварювальних швах. При їх неякісному виконанні, найімовірніше, з часом почне текти котел опалення.
 • Прогар стінок. Не менш розповсюджена причина поломки. Як відомо, і сталь і чавун мають властивість прогорати під впливом відкритого вогню. При правильній експлуатації подібне навряд чи виникне.
 • А спровокувати несправність можуть такі чинники, як:

  • Робота при максимальній температурі протягом тривалого часу;
  • Використання приладів з невеликою потужністю для обігріву великих приміщень;
  • Неправильно встановлена потужність на пальнику;
  • Погана пальник.

  А також варто зазначити, що будь котел розрахований на певні показники тиску. І при його перевищенні відбувається перегрів приладу поряд з розширенням. І як результат — поява протікання.

  Важливо! Завжди стежте за показниками тиску в системі, оскільки надмірне його перевищення несе небезпеку для знаходяться в приміщенні людей. Може статися вибух!

  Способи усунення течі

  Що робити, якщо потік котел опалення? Для усунення течі можна скористатися методом спайки. На першому етапі потрібно злити воду, дочекатися поки прилад охолоне.

  Потім необхідно зробити розмітку, відключити обладнання від мережі і провести пайку за допомогою газового пальника. На останньому етапі потрібно повернути все в початкові місця і знову запустити обладнання.

  А щоб уникнути необхідності в ремонті котлів, уважно оглядайте їх перед покупкою. Особливу увагу приділяйте якості стукотів і з’єднань.

  Профілактичні роботи для запобігання течі в котлі

  Утворення течі можна уникнути, і для цього рекомендується особливу увагу приділяти профілактиці.

 • Щоб не допустити протікання котла через корозії, рекомендується на регулярній основі обробляти його антикорозійними засобами, які без праці можна придбати як на ринку, так і в спеціалізованих магазинах.
 • Щоб відкинути необхідність в ремонті котла внаслідок прогару, необхідно придбавати виключно обладнання перевірених виробників. Крім того потрібно в обов’язковому порядку контролювати роботу приладу, не допускати перевантажень і включення максимально можливих температур на тривалий час.
 • Для недопущення протікання через високого тиску, рекомендується постійно спостерігати за станом клапана і манометра. У разі виникнення дрібних неполадок потрібно моментально їх усувати і не сподіватися на “авось”. Крім того, необхідно хоча б 1-2 рази на рік перевіряти працездатність мембранного клапана. А при ігноруванні даних рекомендацій, минути дорогий ремонт обладнання навряд чи вийде, і вам доведеться звертатися в сервіс до професійних майстрам!