Поєднувати різні течії оформлення сценарію до весілля стало одним з основних трендів сьогоднішніх концепцій одруження. Завдяки доступності вивчення культурних особливостей проведення урочистих заходів даного напрямку, в наші дні буває важко визначити, яку національну приналежність мають вступають у шлюб.

Теперішні молоді пари, які вирішили бути разом, часто схильні віддавати свої переваги новим і ще досить незвичайним для нас шлюбним ритуалам. Деяким чином традиційні весілля відходять у минуле.

Традиції і сучасність

 • У зв’язку з питанням про те, що таке клятва молодят і наскільки вона прийнятна в нашій культурній спадщині, варто акцентувати увагу на кількох питаннях:
 • Протягом століть традиція укладення шлюбу між представниками більшості народів, які живуть на величезних територіях нашої Батьківщини, були пов’язані з релігійними поглядами і не зазнавали значних змін.
 • Більшість язичницьких течій в релігії припускають принесення обіцянки, яким є клятва один одному на урочистій церемонії. Це далеко не жарт, а досить серйозна частина всього заходу, адже після весілля старші шановні родичі стежать за тим, як вона виконується в молодій сім’ї.
 • З приходом православ’я, яке категорично відкидає будь-які зароки навіть у своїй основній концепції, клятва як момент свята був виключений з проведення ритуального свята. При обряді вінчання від молодят потрібно тільки сказати «так» або «ні».
 • Сучасний звичай принесення клятвенного обіцянки молодих подружжя один одному повернувся у весільні сценарії досить недавно і привніс різноманітність у стандартну процедуру.
 • Клятва, яка звучить у загсі – це обов’язковий момент для торжества, оформленого за західноєвропейським типом. Саме в Європі протягом багатьох століть цей ритуал був основним у християнській шлюбної традиції у весіллі.

Сьогодні люди хочуть, щоб їх свято було неповторним та незабутнім. Щоб кожен штрих і особливість відклалися в пам’яті в тій швидкоплинності та унікальності миті, яке вже не повториться.

Що і як говорити?

Вибравши і обговоривши всі тонкощі весільного сценарію, вирішивши, хто з близьких візьме на ту або іншу роль, які жарти, ігри і привітання будуть вимовлені в цей день, часто забувають продумати один дуже важливий момент. Це текст, який буде виголошений у клятві. З величезним розмахом стають все більш популярними такі види оформлення одруження:

 • Виїзна реєстрація, коли можна оформити офіційний момент вдома, в ресторані або іншому зручному місці.
  Весільні урочистості за кордоном, в країнах з екзотичними традиціями.
 • Різні види екстремальних весіль, від святкування в лісі, на лузі, в морі або навіть не повітряній кулі.
 • За радісними клопотами напередодні свята, майбутні подружжя геть забувають про те, що заміною традиційного «так» буде незабутній, ніжний, романтичний і зворушливий обряд. Клятва нареченого і нареченої, яка стане кульмінацією будь весілля, сценарії самого несподіваного стилю і проведення.
 • І саме слова цього важливого моменту продумати і сформулювати текст забуває переважна більшість молодих.

  Про те, як і що буде сказано, майбутньому подружжю варто задуматися заздалегідь. Кожен повинен згадати все зворушливі моменти їхнього знайомства. Це мають бути самі світлі і ніжні емоції, все, що пов’язує з коханою людиною. Тоді текст обов’язкової частини одруження стане щирим, задушевним і буде розкривати саме ті почуття, які призвели до такого прекрасного логічного підсумку, як весілля.

  Для того, щоб на порозі рагсу молодята не забули, що вони хотіли сказати один одному, варто записати начерки тексту, але без шаблонних зворотів мови і стандартних фраз. Цікавим є навіть таке рішення, як експромт. Тоді клятва молодят буде дійсно справжньою і від усього серця.

  Основні моменти

  Цей чудовий ритуал практично всюди доречний. Він додає в будь-яку церемонію величезну частку сентиментальності і романтичності, а адже саме це мрія кожних молодят. Завдяки цим зворушливим словами традиційна суха і жорстко обумовлена рамками юридичної процедури формальна реєстрація шлюбу в державній установі згідно з буквою закону нашої країни набуває зовсім іншого відтінку. Вона стає ліричною, красивою і точно запам’ятовується.

  Близькі та рідні, друзі і подруги, які будуть запрошені на весільну церемонію, переймуться важливістю моменту до самих глибин душі, адже при них буде сказано про найпотаємніших почуттях до коханої. Не варто заглиблюватися в витіюваті фрази, слова і копіювати пихаті мови середньовічних героїв. Існує два основних концептуальних моменту:

  • Юна дружина бере на себе відповідальність за родинне вогнище, обіцяє зберігати вірність чоловікові і продовжити рід синами та дочками.
  • Молодий наречений традиційно приймає обов’язки глави сім’ї, обіцяє бути люблячим, надійним, вірним і гідним чоловіком і батьком.

  Ці форми є обов’язковою частиною ритуалу. Ними молоді програмують свою майбутню спільну життя на добробут і процвітання, а дітей – на зачаття, народження і виховання в любові та ніжності.

  Головне, щоб все, що буде сказано в цей урочистий день, було щирим і зворушливим і щирим. Тоді майбутня довга дорога спільного життя буде для новоствореної сім’ї легкою і щасливою.

  А можна все зробити в жартівливій формі, але з глибоким змістом.