Темний ламінат в інтер’єрі: плюси і мінуси, вибір

Ламінат, як довговічний і естетично привабливий матеріал для облаштування підлогового покриття, завойовує все більшу популярність. Легке, міцне, здатне довго служити за призначенням виріб доступний за вартістю, не вимагає значних фінансових вкладень в укладку і подальший догляд. Споживачам на вибір надається широка гамма кольорів, і серед них значне місце займають темні кольори.

Плюси та мінуси застосування темного ламінату в інтер’єрі квартири

Зміст статті

 • Плюси та мінуси застосування темного ламінату в інтер’єрі квартири
 • Як правильно поєднувати темний ламінат з іншою обробкою
 • Вибір темного ламінату, виходячи із стилю приміщення

Темний ламінат в інтерєрі: плюси і мінуси, вибірЛамінат темного кольору значно змінює візуальне сприйняття простору квартири або іншого приміщення, прекрасно гармонує як з класичною обробкою, так і з новомодними її варіантами. Такий матеріал дозволяє створити незвичайне, оригінальне оформлення, власний стиль, що не має аналогів і тому вже привабливий.

Насичені кольори темного ламінату роблять квартиру більш теплої, комфортної, затишної. І це не буде примітивний дизайн простого сільського будиночка, це солідне оформлення, нагадує про те, що ще існує хороший смак, почуття прекрасного.

До інших достоїнств темного ламінату можна віднести:

 • універсальність застосування, він підійде під стилі модерн, хай-тек, класика і японські традиції візуального оформлення житла не будуть для нього чужими;
 • темний ламінат здатний об’єднати в одну загальну композицію велику кімнату, зробити її цілісної і оригінальною.

Матеріал, безсумнівно, має свої недоліки. У переліку:

 • на темному ламінаті добре помітні пил, бруд, плями від пролитих рідин, а також розбіжність швів, вм’ятини і подряпини;
 • у невеликих за площею приміщеннях такий матеріал використовувати не рекомендується;
 • дизайнерські помилки при роботі з темним ламінатом можуть призвести до того, що утворюється неуютность, непривітна атмосфера.

Як правильно поєднувати темний ламінат з іншою обробкою

Темний ламінат в інтерєрі: плюси і мінуси, вибірЩоб темний ламінат в інтер’єрі квартири, фото якого виходить вишуканим, не зробив її похмурою, позбавленої світла, некомфортною, слід дотримуватися ряду правил. У числі інших, це:

 • відмова від застосування в обробці приміщення більше трьох видів темного ламінату;
 • поєднувати теплі і холодні відтінки не рекомендується, такі спроби не приведуть до потрібного результату, підлогу, стелі, стіни та інші частини приміщення повинні бути подібною колірної гами;
 • на тлі темного ламінату вигідно виглядають світлі, в основному білі, двері та вікна;
 • застосування яскравих елементів в підкресленні поєднання білого і темного кольорів сприяє більшій виразності композиції;
 • фактура дверного полотна і ламінату повинна бути однаковою;
 • застосування неоднорідного по колірній гамі матеріалу для обробки підлоги повинно супроводжуватися підбором двері самого світлого відтінку.

Вибір темного ламінату, виходячи із стилю приміщення

Темний ламінат в інтерєрі: плюси і мінуси, вибірПід кожен стиль декорування приміщення підходить ламінат відтінків благородної деревини. Деталі з натуральної деревини підкреслить солідність оформлення.

Для реалізації стилів типу провансу або ретро необхідно покриття, при виготовленні якого застосовували технології зістарювання, кольорів дуба, вишні, тика.

Під хайтек беруть або темно-сірий ламінат, або забарвлення, що імітують бетон, камінь, плитку.