Темний лінолеум в інтер’єрі: особливості вибору, з якими квітами поєднується

Темний колір лінолеуму в інтер’єрі є вельми екстравагантним вибором. Однак, незважаючи на свою похмурість, він ідеально вписується в сучасний дизайн і надає приміщенню особливий шарм, підкреслюючи неперевершений смак господарів квартири.

Особливості вибору темного лінолеуму під інтер’єр

Зміст статті

 • Особливості вибору темного лінолеуму під інтер’єр
 • З якими квітами інтер’єру поєднується темний лінолеум
 • Правила вибору лінолеуму для різних кімнат

Темний лінолеум в інтерєрі: особливості вибору, з якими квітами поєднуєтьсяТемний лінолеум в інтер’єрі вважається одним з унікальних дизайнерських прийомів. Його використовують нечасто, але у всіх випадках це безсумнівна родзинка і яскравий акцент інтер’єру. Професійні дизайнери радять враховувати ряд деталей при виборі такого підлогового покриття:

 • величина приміщення (кімната, де використовується темний лінолеум, має бути об’ємною і великий, тільки в цьому випадку похмурий відтінок не буде «з’їдати» простір);
 • максимальна освітленість (темний підлогу, безсумнівно, буде «гасити» світло в інтер’єрі, тому варто звернути увагу на освітлювальні прилади в кімнаті, їх повинно бути в достатку);
 • гра відтінків (завдяки великому різноманіттю кольорів лінолеуму, представлених в магазинах, можна підібрати варіант темного покриття, не створює похмурість в приміщенні);
 • уважний підбір деталей (лінолеум в темній колірній гамі надає деякій ваговитості нижній частині приміщення, тому інша обстановка повинна підбиратися з урахуванням такого акценту в дизайні).

Але, незважаючи на свої недоліки, темний лінолеум в інтер’єрі, фото якого наведено вище, ідеально підходить для оформлення ультрасучасних інтер’єрів різних кімнат. Крім того, воно чудово впишеться в кімнати, які володіють підвищеною прохідністю. Таке покриття підлоги буде більш стійко і воно завжди буде виглядати ідеально.

Важливо! Похмурий підлога є яскравим акцентом будь-якої кімнати, йому потрібно достойне обрамлення, тому до процесу меблювання і оформлення стін, стелі потрібно підійти з особливою відповідальністю.

З якими квітами інтер’єру поєднується темний лінолеум

Темний лінолеум в інтерєрі: особливості вибору, з якими квітами поєднуєтьсяДизайнери радять вибирати темні кольори підлогового покриття дуже обережно. Слід пам’ятати про те, що воно потребує світлого контрасту і забезпечити його з допомогою меблів або обробки стін світлих тонах. Також чорний лінолеум потребує підтримки серед аксесуарів і декоративних елементів. Не варто змушувати кімнату чорними предметами, достатньо буде однієї статуетки або стільця.

Важливо! Не можна використовувати меблі під колір підлогового покриття, в цьому випадку створиться відчуття, що підлогу «лізе» на стелю.

Для оформлення кімнати в класичному стилі краще підібрати благородні відтінки лінолеуму з фактурою під ламінат або паркет. Підійдуть кольору венге, темний або гіркий шоколад. Деревні відтінки допоможуть пом’якшити занадто яскравий чорну підлогу, слід звернути увагу на двері та отвори.

Правила вибору лінолеуму для різних кімнат

Темний лінолеум в інтерєрі: особливості вибору, з якими квітами поєднуєтьсяТаке підлогове покриття можна використовувати в різних кімнатах, де воно буде гармонійно виглядати, якщо правильно підібрати деталі:

 • у кухні (покриття, що імітує плитку, що ідеально впишеться в інтер’єр сучасної кухні, його треба поєднувати з металізованими деталями, наприклад, ручками на кухонному гарнітурі);
 • квартира-студія (прекрасним варіантом стане покриття під ламінат з теракотовим відтінком, до такого підлозі потрібно підібрати контрастні деталі, наприклад, крісло кремового відтінку);
 • вітальня (виграшним стане поєднання підлоги в кольорі венге зі світлими стінами в стилі вулиць міста та цегляної кладки, а також доповнене меблями в світло-сірих тонах);
 • кафе (для невеликого затишного кафе можна придбати темний лінолеум у вигляді крупного плетіння, гарним доповненням стануть металеві прилади на столах і дизайнерські стільці).

Практично для кожної кімнати в будинку можна сміливо обіграти такий незвичайний відтінок покриття підлоги. Інтер’єр в сучасному стилі виглядає дуже красиво і привабливо. Чорне підлогове покриття виділяє господарів квартири відмінним смаком.