Наша країна багата природними ресурсами – деревиною, вуглеводні, вугілля. Як правило, саме ці ресурси використовують для опалення будинків, виробничих приміщень та ін Більш того, використання цих ресурсів дозволяє людині приготувати їжу. Історично склалося так, що в більшості міських квартир встановлені газові плити, що працюють із використанням природного газу.

Таке рішення цілком виправдане, природний газ – це екологічно безпечний матеріал. При його використанні навколишньому середовищу не завдається шкоди. Але разом з цим, газ – це джерело підвищеної небезпеки і при роботі з ним необхідно дотримувати певні правила безпеки і уважно стежити за дітьми.

Яка звичайна температура полум’я газової плити

Зміст статті

 • Яка звичайна температура полум’я газової плити
  • Температура полум’я в залежності від поставленого режиму
 • Чи залежить температура горіння від складу палива
 • Як визначити температуру горіння газової плити
 • Яка температура полум’я газової плити потрібна для приготування різних страв

В якості палива для роботи плит, встановлених у міських квартирах, застосовують газову суміш, яка на 98% складається з метану і деяких домішок, зокрема, сірки, вуглекислого газу, азоту.

Важливо знати!

Для підвищення безпеки експлуатації газопровідних систем в газову суміш додають речовину під назвою эмиллеркаптан. Ця добавка відрізняється специфічним запахом, який моментально поширюється в навколишньому повітрі у випадку витоку метану з трубопровідної системи.

Займання цієї газової суміші лежить в діапазоні від 640 до 700 град., а горіння відбувається при +800/+ 900 град. Наявність такого розігріву передбачає можливість приготування їжі.

Температура полум’я в залежності від поставленого режиму

Якщо подивитися на язичок полум’я в розрізі, то можна бачити, як він поділяється за кольорами:

 • внутрішня частина – блакитна;
 • середня – оранжевий;
 • зовнішня частина – жовта.

Кожна з цих частин має своєю температурою – 800, 1000 і 1200 град. На вершині полум’я, вона може досягати 1400 градусів.

Поворот крана зменшує або збільшує подачу газу в пальнику, відповідно язичок полум’я зменшується або зростає. До всього, таке регулювання змінює відстань між полум’ям і днищем кухонного начиння.

Якщо мова йде про будинок, розташований за містом, то, як правило, в них використовують зріджений газ, закачаний в балони. В якості палива для плит, встановлених в заміських будинку, застосовують два види пального:

 • пропан-бутанова суміш, в пропорції 65/35;
 • бутан-пропановий суміш у пропорції 85/15.

Використання цих сумішей гарантує те, що на полум’ї пальника, вона не перевищить +1000 град.

Увага!

Споживач повинен знати, на який вид газового палива орієнтована побутова техніка – природний або скраплений.

Якщо вона спочатку призначалася для природного, але виникла необхідність її підключення до зрідженого газу, то необхідно переконатися, що в комплекті плити є деталі, які необхідно встановити для нормальної, а головне, безаварійної роботи плити. Першими ознаками неправильної роботи агрегату буде наявність кіптяви, або пальник буде постійно гаснути.

Чи залежить температура горіння від складу палива

Температура згоряння будь-якого палива – це змінна величина, що залежить від безлічі факторів. Серед ключових факторів можна виділити наступні:

 • умови передачі тепла;
 • повноти згоряння палива;
 • надлишку чи нестачі повітря та ін.

Іншими словами, на температуру згорання палива в газовому обладнанні вплине наявність тих чи інших домішок, насиченість киснем і, звичайно, технічний стан плити.

Як визначити температуру горіння газової плити

Для з’ясування температури згоряння палива можна використовувати два способи – приладовий і «народний». Для приладового виміру температури необхідно обладнати плиту датчиком температури.

На замітку!

Більшість сучасних моделей газових плит оснащені такими приладами. Інформація про температурі може бути виведена на встановлений монітор.

Народний спосіб має на увазі те, що певні рідини починають закипати, тільки по досягненні конкретнойтемпературы горіння полум’я. Так, для закипання оливкової олії потрібно + 250 градусів, для соняшникової +200, а для масла кукурудзи всього +150.

Але такий спосіб не відрізняється високою точністю і його застосовують на досить старих плитах

Яка температура полум’я газової плити потрібна для приготування різних страв

Ще не так давно, наші мами і бабусі встановлювали параметри полум’я на пальнику, обсяг тепла необхідний для приготування їжі виключно на «око». Сучасні кухонні прилади значно полегшують життя господині, адже на багатьох моделях встановлені термометри, досить точно показують рівень горіння. Але, в будь-якому випадку знання окремих моментів не завадить, наприклад, в духову камері, граничний рівень горіння +280 градусів, середній рівень температури становить +220, а при мінімальній подачі палива температура полум’я складе всього +160 град.

Якщо мова йде про готування на відкритій пальнику, то необхідно врахувати наступну інформацію:

 • Стейки або овочі готуються на рівні від 190 до 230 град.
 • Для приготування смаженої картоплі цілком достатньо +130/ +190 град.
 • Для отримання тушкованого м’яса з овочами бажано, щоб було все розігріте до діапазону 90-130 град. Цельсія. В такому випадку м’ясо буде досить м’яким, і всі овочі буду готові до вживання в їжу.

У цілому температура горіння має значення. І найкращий спосіб її виміряти – встановити спеціальний датчик.