Диван, як і інші речі, на жаль, не може бути нескінченно довго. Однак, завжди важливо знати як продовжити термін служби м’яких меблів, тим самим заощадити сімейний бюджет.

Середній термін служби дивана

Зміст статті

 • Середній термін служби дивана
 • Який термін служби за законом на використання дивана
 • Як зношується диван
 • Що робити, якщо диван зносився раніше встановленого терміну

Термін служби дивана пов’язаний з його експлуатацією та правилами його користування. Щоб м’які меблі довше радувала своїх господарів, важливо правильно і дбайливо її використовувати. Термін служби дивана — це той період часу служби виробу, який гарантує її виробник. Середній період експлуатації м’яких меблів становить 10-15 років. Але все залежить від індивідуальних умов, в яких вона використовується.

Який термін служби за законом на використання дивана

Щоб грамотно відповісти на це питання, потрібно ознайомитися з «Правилами торгівлі» і законом РФ «ПРО захист прав споживачів». У першому розділі мова ведеться про регламентованому періоді придатності товару, права та обов’язки виготовлювача, а також періоді, на який поширюється гарантія.

Згідно із законом фірма — виробник сама регламентує період гарантії на вироби. Він прописується в паспорті до виробу. Це може бути будь-який час, встановлене фабрикою: 12, 20, 24 місяці або будь-яке інше, відповідає ГОСТу.

УВАГА! Варто пам’ятати, що є терміни, прописані ГОСТом.

Так, середній час служби виробів в дитячих кімнатах і громадських приміщеннях дорівнює 18 місяців, а для побутових приміщень період збільшено до 24 місяців. Період, на який поширюються гарантійні зобов’язання відраховується з моменту покупки товару.

Як зношується диван

Існує багато факторів, які можуть істотно скоротити термін служби меблів:

 • Вплив сонячних променів. Колір виробу може з часом вигоріти від сонця, тканина стає більш бляклої. Особливо це швидко відбувається на відкритих альтанках або терасах.
 • Вплив центрального опалення. Наприклад, якщо виріб коштує близько до батареї, це також знижує його зносостійкість. Тому, важливо заздалегідь планувати, куди краще поставити меблі.
 • Механічні дії. Коли річ коштує в дитячій кімнаті, відразу можна не розраховувати на тривалий термін його служби. Безумовно, діти завжди будуть використовувати меблі для різних ігор, розхитуючи пружини дивана під час стрибків на ньому.
 • Домашні вихованці. На жаль, це важливий фактор, що знижує термін експлуатації.
 • Забруднення, які важко відіпрати. Плями від вина, різних соусів і ягід складно піддаються пранню. Без спеціальних плямовивідників тут не обійтися. Тому, якщо диван стоїть на кухні, потрібно вибирати оббивку, яку можна швидко і легко відіпрати.

ВАЖЛИВО! Враховуючи всі ці фактори, легко продовжити термін експлуатації меблів на набагато більш тривалий час. Важливо правильно вибрати місце розташування меблів і розуміти, для кого вона буде призначатися.

Що робити, якщо диван зносився раніше встановленого терміну

На жаль, м’які меблі не може бути нескінченно довго. Але буває і так, що вона зношується до закінчення гарантії. Якщо гарантія продовжує діяти, тоді слід звернутися в магазин. Можна сфотографувати виникли дефекти, зробити копію договору і чека, а також фотографію етикетки.

В подальшому буде проведена експертиза, в результаті якої будуть виявлені чинники, за яких строк придатності знизився. Щоб уникнути неприємних ситуацій, потрібно завжди звертати увагу середній період експлуатації, зазначений у паспорті меблів і, звичайно, керуватися відповідними законами. Якщо шлюб дійсно заводський, то споживач має право здійснити наступні дії:

 • Вимога повернення товару;
 • Відповідне зменшення ціни товару, з наступною компенсацією коштів;
 • Продавець за свій рахунок усуває недоліки товару, проводить ремонт по гарантії.

Якщо річ швидко зносилася зовсім не з вини заводу-виробника, тоді існує маса способів, як оновити його. Все залежить від дефекту, який з’явився з плином часу. Можна поміняти, наприклад, оббивку. Зараз існує багато різних варіантів як це зробити, і меблі буде виглядати ще краще. Мабуть, найбільш частими дефектами є, є: просідання дивана (у разі дитячої кімнати) або наявність жирних плям.

Таким чином, з будь-якими видами дефектів завжди можна впоратися самостійно, так і за допомогою фахівців. Сподіваємося, що дана стаття виявиться корисною і допоможе вирішити виниклі проблеми.