Термін служби лінолеуму – які бувають класи і скільки служить лінолеум?

Термін служби лінолеуму  які бувають класи і скільки служить лінолеум?Лінолеум є одним з найпоширеніших видів підлогового покриття, який має відмінні характеристики по вологостійкості, міцності та еластичності. Практично відсутні обмеження вибору за кольором і малюнку.

Термін придатності лінолеуму в домашніх умовах залежить від багатьох факторів. За складом лінолеум підрозділяється на два виду:

Натуральний. Його склад складається з приміських матеріалів таких як, лляне масло, соснові смоли, деревне борошно. При цьому використовується натуральні барвники, а також порошок з вапняку, а за основу беруть джутову тканину.

ПВХ. Переважно складається з синтетичних полімерних матеріалів. На сьогоднішній день це найбільш поширений вид.

Класифікація лінолеуму

Зміст статті

 • Класифікація лінолеуму
 • Термін служби лінолеуму

Термін служби лінолеуму  які бувають класи і скільки служить лінолеум?Довговічність лінолеуму досягається завдяки багатошаровій структурі, кожен шар виконує свою функцію. Спочатку йде захисний шар, на деяких видах може існувати додатковий захисний шар. Потім йде шар зносу, саме товщина цього шару визначає термін підлогового покриття і цілісність шару малюнка. Після чого йде шар скловолокна і підкладки.

ВАЖЛИВО! Клас підлогового покриття визначає товщину і якість шарів лінолеуму. Класифікація виконується у відповідності з типом приміщення і частотою його використання. До типів відносяться жилі приміщення, службові або офісні і виробничі.

Термін служби лінолеуму

Для забезпечення довговічного використання підлогового покриття важливо зробити правильний вибір по класу інтенсивності використання. Також велику роль у збереженні лінолеуму грає дотримання правил укладання.

У випадках, коли температура приміщення, де зберігався лінолеум, відрізняється від температури приміщення, в якому буде укладатися, необхідно залишити його на пару діб для адаптації до температурного режиму.

З-за паронепроникного матеріалу може накопичуватися волога, що в свою чергу може призвести до утворення цвілі, або до гниття матеріалу. Тому настил підлогового покриття необхідно робити на підготовлену поверхню, дотримуючись технологію процесу.

ДОВІДКА! Стики двох поверхонь лінолеуму слід виконувати, застосовуючи метод холодної або гарячої зварювання.

Термін служби лінолеуму  які бувають класи і скільки служить лінолеум?Збільшити період експлуатації, і зберегти зовнішній вигляд допоможе правильний догляд за підлоговим покриттям. Натуральні лінолеум слід після укладання покривати спеціальним захисним засобом. Засіб створить додатковий захисний шар, який знизить адгезію, підвищить зносостійкість, що призведе до збільшення терміну експлуатації. ПВХ-лінолеум варто періодично покривати полімерним шаром.

Для збереження первісного вигляду і цілісності підлогового покриття необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Використовуйте насадки під ніжки меблів, для розподілу рівномірної навантаження;
 • Виключіть попадання прямого сонячного світла, таким чином, можна запобігти процес вицвітання;
 • Не волочити предмети по підлозі;
 • При збиранні не використовувати відбілюючі засоби, а також при видаленні плям не використовувати хімічні розчинники.
 • Перед вологим прибиранням проводити попередню очистку поверхні, позбувшись від сухого сміття.
 • Дотримання наведених правил допоможе зберегти зовнішній вигляд на тривалий термін і продовжити термін його експлуатації до 15 і більше років. У більшості випадків безосновное покриття протримається 7 років, а на основі – 10 років.